Literkowe Bitwy - koszyk rozmaitości - pytania, problemy, pomysły.

Witamy w nowym wątku Literkowych Bitew. Ostatnio namnożyło się różnych problemów i dlatego powstał ten wątek, aby tutaj rozwiązywać je.

Dajemy do rozpatrzenia głosowanie na LBnR

8 punktów tak jak na prozę - 4 punkty nie dzielimy i dajemy jednemu autorowi. Reszta do dyspozycji.
Co o tym sądzicie? Prosimy o wypowiedzenie się do następnego głosowania LBnR

PiN
Nuncjusz
26.10.2017
od razu zróbcie dziesięć nowych, zamiast dyskusję, ewentualną, kontynuować tam gdzie się zaczęła
Proponowałem nowy do głosowania a nie do pierdolenia
do głosowania ma przeszło tysiąc postów
Głosowanie będzie tam gdzie jest. Skończy się limit, to założymy nowy. Po co te nerwy?

Nuncjusz
26.10.2017
bo na co nowy wątek do ustalenia drobnostki
Ten system głosowania, który proponujecie jest dobry i nie ma o czym więcej deliberować
to jest mój powód do nerwów
Nuncjusz
26.10.2017
ps
Jaki limit?
Taki jak w pitoleniu. Sami mieliście o tym.
Mówiliście
Nuncjusz
26.10.2017
Niby kto mówił? Ja na pewno nie
Nuncjusz
26.10.2017
Jest was dwójka, więc takie rzeczy, jak system głosowania powinniście ustalać samodzielnie. Widzicie co się dzieje, więc po prostu reagujcie zmieniając reguły, o których można dać info gdziekolwiek, chocby w kolejnym wątku bitewnym
Neurotyk
26.10.2017
Taki wątek od spraw Bitw jest potrzebny, żeby nie rozmawiać o sprawach organizacyjnych w każdym innym wątku związanym z Literkowymi, jak głosowania, poszczególne konkursy. Wszystko w jednym może być przecież, łatwe do odnalezienia.

Spokojnego dnia wszystkim :)
Punktacja to dla mnie nie problem, taka czy siaka. Powinna być jednakowa w obu bitwach. Tu i tu jest ten sam problem, brak chęci do głosowania autorów niestety. Rozumiem tych niezaangażowanych, ale ci biorący udział w bitwie przynajmniej powinni czuć się do oddania głosu aby wynik głosowania był jako tako obiektywny. Nie mówiąc o tym już że nie głosujący podnosi swoje szanse na zwycięstwo, gdyż nie daje konkurentom punktów, które mogą mieć duże znaczenie w przypadku niskiej frekwencji głosujących. Uważam takie zachowanie za bardzo nie nie fajne. Każdy moze znaleźć dziesięć powodów by się wytłumaczyć, że nie zagłosował. Ja bym chchial aby nikt się nie tłumaczył tylko głosował. Bo takie zachowanie, nie oddanie głosu, ubliża innym autorom. Daj jeden punkt najlepszemu z tego co jest do wyboru, jeśli uznasz, że wszystko to dno, ale zagłosuj. Albo się bawimy, albo nie. To moje zdanie jest
Nuncjusz
26.10.2017
Dobra, mleko i tak się już rozlało
i kto to mi tłumaczy, obywatel Neurotyk Ojciec - Dyrektor Pitoleń
Canulas
26.10.2017
Moje takie:
Maurycy ma rację, ale...
Ja nie głosowałem, bo nie przeczytałem wszystkich i, mimo że prawie na pewno (w przypadku bitwy na prozę) zaglosowałbym na Adama T., to nie mogłem, z racji właśnie noeprzeczytania wszystkich.
Co do zobligowania do oddania głosu startujących - hmm, teoretycznie tak, ale nie sądzę, by większości osób przyświecał cynizm tak niskich lotów, jak: o nie zagłosuje, bo przegram.
Spory się robią jak w biedrze, a świeżaków brak.
Czill
Neurotyk
26.10.2017
Fanie, że dyskutujemy, coś na pewno się wykluje z tego.

Już mamy jakieś argumenty Maurycego i Canaulusa.
Neurotyk
26.10.2017
Canulasa :)
pasja
26.10.2017
I właśnie po to jest ten wątek
Nuncjusz
26.10.2017
Kolejne pitolenie, już mnie do niego nie przekonujcie bo nie przekonacie, ale powtarzam, mleko się juz rozlało, więc koniec z tym
Neurotyk
26.10.2017
Nie spamuj, pisz w związku z tematem, Nuncjusz.
Nuncjusz
26.10.2017
Już napisałem, parę postów wyżej.
To nie był spam tylko odpowiedź na wasze z dupy usprawiedliwienia i chcę to na tym zakończyć, ale mi nie dajecie
Kiedy stoję na przystanku, czekając na autobus, który powinien sie o określonej godzinie zatrzymać, a ten pojedzie sobie ze se tak pozwolę powiedzieć, w chuj daleki, nawet na mnie nie zwracając uwagi, to mam wkurw, mimo, że być moze kierowcy żona rodzi, a moze porwali go kosmici, nie wiem tego, wiem, że autobus miał stanąć. Pózniej wszystkie tłumaczenia są słabe, jak argument, mimo mojego szacunku dla Cana, o biedrze. Właśnie o to aby nie było jak w biedrze, każdy z nas jest częścią tego”sklepu”, czy zrobimy z niego salon Rolexa, czy biedre takie detale na to rzutują.
W kwestii „nie głosowałem bo nie przeczytałem wszystkiego” - W takiej sytuacji mniejszym złem jest zagłosowanie na to co dotąd przeczytałem, i zachowaniem tej wiedzy o nieprzeczytaniu dla siebie, lub otwartym o tym ogłoszeniu.
Nie mówie, że ktoś gra wyrachowaniem, ale moze to tak być odbierane. Są zasady dobrego wychowania, w każdym kraju, miejscu... wszędzie trochę inne, ale zawsze i wszędzie „olewka” nie jest dobrze przyjmowana.

Część postów została ukryta (295)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

piliery
5 miesięcy temu
"O mnie":
– głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i sam tworzy podium.
– głosujący przyznaje dla pierwszego miejsca MAKSYMALNIE 3 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca MAKSYMALNIE 2 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca MAKSYMALNIE 1 PUNKT.

PUNKTY można rozdysponować tylko w taki sposób jak wyżej.
Wg mnie "maksymalnie" oznacza DO a więc: maksymalnie DO 3 punktów, DO 2 pkt, DO 1 pkt. Jeśli miało by być tak jak proponuje Pasja zapis musiał by brzmieć:
" głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i sam tworzy podium.
– głosujący przyznaje dla pierwszego miejsca - 3 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 2 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 1 PUNKT.

PUNKTY można rozdysponować tylko w taki sposób jak wyżej."
Najwazniejsza jest intencja. Nie widze problemu. Jesli intencja jest taka jak sugeruje Pasja dostosuję się. Trzeba by jednak doprecyzowac regulamin aby wykluczyc nieporozumienia.
Maurycy Lesniewski
5 miesięcy temu
O to to, trzeba doprecyzować coby następnym razem nie było zawieruchy w tym temacie.
Proponuję podliczyć te punktację jak jest (chyba że Pilary zechce zmienić) a w wolnej chwili uściślić niedomówienia. I tyle.
Trza poprawić bo z każdym nowym uczestnikiem będzie to samo, i to oczywiście nie wina nowoprzybyłych.
pasja
5 miesięcy temu
To dobrze, że potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać.
Zmienione i w wątku i na profilu na:

głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i sam tworzy podium.
– głosujący przyznaje dla pierwszego miejsca - 3 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 2 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 1 PUNKT.

:)
Literkowa Bitwa na Prozę
5 miesięcy temu
Literkowa Bitwa na Prozę
5 miesięcy temu
Tak teraz wyglądają regulaminy głosowania:

LBnP

Akapit Piąty

#Nie wiesz jak zagłosować? W wątku do głosowania pojawi się wpis z listą opowiadań i informacją o czasie głosowania. Wtedy możesz głosować. #Po prostu dodaj nowy wpis i rozdziel punkty. Zobacz jak:

! Masz do dyspozycji sześć punktów. Możesz obdzielić nimi opowiadania. Ale uważaj! Czytaj dalej.

! Musisz wskazać jedno opowiadanie, któremu oddajesz 3 punkty. Musiało Cię mocno porwać :)

! Kolejne 2 punkty należą się opowiadaniu, które klasyfikujesz na drugim miejscu.

! Pozostały 1 punkt trafia do opowiadania, które powinno wg. Ciebie zająć trzecie miejsce.

LBnR

Głosuje się, zamieszczając JEDEN wpis, w którym przyznaje się poszczególnym wierszom PUNKTY/PUNKT:

głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i tworzy podium:
przyznaje dla pierwszego miejsca - 3 PUNKTY;
przyznaje dla drugiego miejsca - 2 PUNKTY;
przyznaje dla trzeciego miejsca - 1 PUNKT.

Głosujący UZASADNIA w kilku słowach, dlaczego przyznał daną ilość punktów poszczególnym wierszom.

Głosujący głosuje RAZ i nie może zmieniać decyzji po zagłosowaniu.

BAJ
BAJ
BAJ
Maurycy Lesniewski
5 miesięcy temu
No, tera to jo :)

Chyba nie może być więcej wątpliwości. Dobra robota Literkowa! :)
pasja
5 miesięcy temu
tak Maurycy pozmieniane kilka razy, aż Piotr musiał kilka razy zmieniać:)
Ogłoszenie parafialne

Mamy nadzieję, że lada moment w światło poranka nieśmiało wkroczy trzecia Literkowa Bitwa – mianowicie: Literkowa Bitwa na...

Można zgadywać :D

Pasjątko wymyśliło wespół zespół :)
To pisał Pan N., czyli ja.
Pan Buczybór
miesiąc temu
hmmm, nie wiem, bitwa na dramaty :)?
Neurotyk
miesiąc temu
Nął.
Neurotyk
miesiąc temu
Bitwy na dramaty to są na Opowi codziennie XD
Pan Buczybór
miesiąc temu
to ja już nie wiem :v
Neurotyk
miesiąc temu
Nie wiesz, ale będziesz wysyłał swoje wypociny, bo Bitwa bardzo ciekawa i prosta będzie :P
Pan Buczybór
miesiąc temu
aha
Maurycy Lesniewski
miesiąc temu
Bitwa na poduchy czyli walka w pierzu:)
Jak zgadłeś?!

:P
pasja
miesiąc temu
Jakieś zgadywanki?
Neurotyk
miesiąc temu
Ano.
LBnDrabble
miesiąc temu
Dzień dobry!

Czy już wszystko jasne? :)
Pan Buczybór
miesiąc temu
A więc to tak... Ok, może być. Ciekawy pomysł.
Shogun
miesiąc temu
Bitwy na drabble? Interesujący pomysł.
Neurotyk
miesiąc temu
Świetnie.

Niebawem wszystko ruszy - Pasja utworzy odpowiednie wątki (linki do prac konkursowych, głosowanie); później pozostanie ogłosić pierwszą Bitwę;)
LBnDrabble
miesiąc temu
;)
Magda1906
miesiąc temu
super
Dekaos Dondi
miesiąc temu
Takie mnie pomysły na rodzaje tekstów, przed chwilą zaatakowały, więc wrzuciłem je tutaj:)
1→Bez czasowników. Zupełnie.
2→Gdzie żaden wyraz nie jest powtórzony.
3→Każde zdanie musi zawierać, co najmniej→ jeden→czasownik, rzeczownik i przymiotnik.
      Np→Piękna kobieta myśli.
4→Bez żadnego się→moje ulubione:)
5→Zaczyna końcem a kończy początkiem.
Koniec głupot:)
Neurotyk
miesiąc temu
Bez żadnego się - dobre wyzwanie.
LBnDrabble
miesiąc temu
Oto propozycje i na tym zakończymy:

uśmiech, miłość, karuzela, śpiew, zaraza / apokalipsa, skarb w pampersach, miłość na siłę, pożeracz mózgu, kupa, wychowanie, sztorm, szkoła.

Teraz prosimy o wybranie dwóch i zaczniemy Bitwę.
LBnDrabble
miesiąc temu
Literkowa proponuje sztorm
Antoni Grycuk
miesiąc temu
Sztorm gitara!
Berkas
miesiąc temu
Uśmiech i sztorm
LBnDrabble
miesiąc temu
No to sprawa rozwiązana. Mamy dwa tematy Uśmiech i Sztorm
LBnDrabble
miesiąc temu
Rozpoczynamy pierwszą Bitwę na Drabble.

Temat pierwszy; Śmiech

Gdzieś słyszałem bardzo ciekawą sentencję o tym, że ponury człowiek jest tak samo nienaturalny jak uśmiechnięty nieboszczyk. Ja was bardzo proszę, śmiejcie się, żeby was nie brali za nieboszczyków!
~ Aleksy Awdiejew ~ Gimnastyka umysłowa~

Temat drugi; Sztorm

Sztorm zjawisko meteorologiczne, występujące nad obszarami mórz i oceanów w postaci silnego, porywistego, długotrwałego wiatru o sile nie mniejszej niż 8° w skali Beauforta.
Sztorm najszybszy pies świata
Sztorm nadciąga właśnie - teściowa
I tak dalej.
Czas pisania to siedem dni, czyli do 19 marca godz. 23:59

Zaprasza Literkowa
LBnDrabble
3 tygodnie temu
Pojawił się problem. Na Bitwę Antoni Grycuk wrzucił dwa Drabble, tłumacząc, że ten komunikat tak pozwala.

Piszemy jedno drabble na jeden temat lub można umieścić obydwa. O tym już decyduje sam Autor

Prosimy o zabranie głosu w tej sprawie.
Dekaos Dondi
3 tygodnie temu
Komunikat faktycznie można tak zrozumieć,
Mając jednak świadomość, że na LBnP i LBnR →wrzucamy po jednym,
trzeba się było dopytać, nie będąc pewnym.
Takie zdanie me.
Neurotyk
3 tygodnie temu
Król Salomon dałby radę.

Proponuję rozwiązania do wyboru:

1. Autor wybiera jeden tekst pozostawiając tenże w Bitwie.

2. Autor wybiera jeden tekst, co do którego będzie się liczyć punktacja; drugi tekst również jest oceniany, aczkolwiek punktacja nie brana pod uwagę w wynikach.
Maurycy Lesniewski
3 tygodnie temu
Ja bym był za tym, aby na konkurs jeden autor, jeden utwór. Ale można zrobić tak, że jeśli ktoś się uprze, lub może lepiej, zdecyduje wrzucić dwa utwory, na obojętnie którą literkową, to niech sobie wrzuca. Tylko w takim wypadku tenże autor dzieląc głosy głosujących pomiędzy swoje dwa utwory osłabia własne szanse na zwycięstwo. To tak jak z wyborami np prezydenckimi, jeszcze nigdy nie widziałem, aby jakaś partia wystawiła dwóch kandydatów, a jeśli tak się dzieło bo dochodziło do rozłamu wewnątrz danego bloku, obaj ponosili klęski.
Jeśli ktoś wrzuca dwa teksty powinien się liczyć z osłabieniem szans obydwu własnych publikacji i tyle.
Nie jestem za zabranianiem w tym przypadku, ale z kolei też żadnych dodatkowych profitów jak np kolejna pula głosów czy coś w tym stylu takiemu autorowi by nie przysługiwała. Moim zdaniem oczywiście.
Antoni Grycuk
3 tygodnie temu
Dla mnie bardziej nie na miejscu jest umieszczanie dwóch swoich tekstów w jednej edycji Niepowtarzalnego". Tak samo uważam za niepoprawne umieszczanie już publikowanych tekstów w Bitwie.
Wolna amerykanka.
Ale ok, mój błąd, nie pomyślałem. Niniejszym decyduję, że do LBnD wchodzi "Ciemność", tak, aby był tylko jeden tekst. Pierwszy anuluję.
Shogun
3 tygodnie temu
No i wszystko wyjaśnione, bez wielkiej dyskusji. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie.
LBnDrabble
3 tygodnie temu
Literkowa cieszy się, że tak pomyślnie zakończono dyskusję. Bez bicia się obeszło. Umieszczone już jest w regulaminie Bitwy, że jeden Autor może umieścić jedno opowiadanie.

Chcę dodać, że Niepowtarzalny rządzi się całkiem innymi prawami i jest poza Literkowymi. A co do wolnej amerykanki... bez przesady, to tylko zabawa.

Pozdrawiamy
LBnDrabble
3 tygodnie temu
I bawimy się dalej
Berkas
3 tygodnie temu
Bawimy się :D
pasja
3 tygodnie temu
jak damy
Shogun
3 tygodnie temu
Jak damy i dżentelmeni :) Swoją drogą sporo osób wzięło jak do tej pory udział. Ciekawe, czy ktoś się jeszcze skusi :D
Berkas
3 tygodnie temu
Ja zacząłem pisać, myślę, że dam radę.
pasja
3 tygodnie temu
Berkas, a gdzie wiersz na Bitwę?
Shogun
3 tygodnie temu
Berkas - o proszę, no to czekamy na publikację. Liczę na zaskoczenie ;)
Berkas
3 tygodnie temu
Pasjo z wierszem to jeszcze czas :P

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji