Literkowe Bitwy - koszyk rozmaitości - pytania, problemy, pomysły.

Witamy w nowym wątku Literkowych Bitew. Ostatnio namnożyło się różnych problemów i dlatego powstał ten wątek, aby tutaj rozwiązywać je.

Dajemy do rozpatrzenia głosowanie na LBnR

8 punktów tak jak na prozę - 4 punkty nie dzielimy i dajemy jednemu autorowi. Reszta do dyspozycji.
Co o tym sądzicie? Prosimy o wypowiedzenie się do następnego głosowania LBnR

PiN
Nuncjusz
26.10.2017
od razu zróbcie dziesięć nowych, zamiast dyskusję, ewentualną, kontynuować tam gdzie się zaczęła
Proponowałem nowy do głosowania a nie do pierdolenia
do głosowania ma przeszło tysiąc postów
Głosowanie będzie tam gdzie jest. Skończy się limit, to założymy nowy. Po co te nerwy?



Nuncjusz
26.10.2017
bo na co nowy wątek do ustalenia drobnostki
Ten system głosowania, który proponujecie jest dobry i nie ma o czym więcej deliberować
to jest mój powód do nerwów
Nuncjusz
26.10.2017
ps
Jaki limit?
Taki jak w pitoleniu. Sami mieliście o tym.
Mówiliście
Nuncjusz
26.10.2017
Niby kto mówił? Ja na pewno nie
Nuncjusz
26.10.2017
Jest was dwójka, więc takie rzeczy, jak system głosowania powinniście ustalać samodzielnie. Widzicie co się dzieje, więc po prostu reagujcie zmieniając reguły, o których można dać info gdziekolwiek, chocby w kolejnym wątku bitewnym
Neurotyk
26.10.2017
Taki wątek od spraw Bitw jest potrzebny, żeby nie rozmawiać o sprawach organizacyjnych w każdym innym wątku związanym z Literkowymi, jak głosowania, poszczególne konkursy. Wszystko w jednym może być przecież, łatwe do odnalezienia.

Spokojnego dnia wszystkim :)
Punktacja to dla mnie nie problem, taka czy siaka. Powinna być jednakowa w obu bitwach. Tu i tu jest ten sam problem, brak chęci do głosowania autorów niestety. Rozumiem tych niezaangażowanych, ale ci biorący udział w bitwie przynajmniej powinni czuć się do oddania głosu aby wynik głosowania był jako tako obiektywny. Nie mówiąc o tym już że nie głosujący podnosi swoje szanse na zwycięstwo, gdyż nie daje konkurentom punktów, które mogą mieć duże znaczenie w przypadku niskiej frekwencji głosujących. Uważam takie zachowanie za bardzo nie nie fajne. Każdy moze znaleźć dziesięć powodów by się wytłumaczyć, że nie zagłosował. Ja bym chchial aby nikt się nie tłumaczył tylko głosował. Bo takie zachowanie, nie oddanie głosu, ubliża innym autorom. Daj jeden punkt najlepszemu z tego co jest do wyboru, jeśli uznasz, że wszystko to dno, ale zagłosuj. Albo się bawimy, albo nie. To moje zdanie jest
Nuncjusz
26.10.2017
Dobra, mleko i tak się już rozlało
i kto to mi tłumaczy, obywatel Neurotyk Ojciec - Dyrektor Pitoleń
Canulas
26.10.2017
Moje takie:
Maurycy ma rację, ale...
Ja nie głosowałem, bo nie przeczytałem wszystkich i, mimo że prawie na pewno (w przypadku bitwy na prozę) zaglosowałbym na Adama T., to nie mogłem, z racji właśnie noeprzeczytania wszystkich.
Co do zobligowania do oddania głosu startujących - hmm, teoretycznie tak, ale nie sądzę, by większości osób przyświecał cynizm tak niskich lotów, jak: o nie zagłosuje, bo przegram.
Spory się robią jak w biedrze, a świeżaków brak.
Czill
Neurotyk
26.10.2017
Fanie, że dyskutujemy, coś na pewno się wykluje z tego.

Już mamy jakieś argumenty Maurycego i Canaulusa.
Neurotyk
26.10.2017
Canulasa :)
Pasja
26.10.2017
I właśnie po to jest ten wątek
Nuncjusz
26.10.2017
Kolejne pitolenie, już mnie do niego nie przekonujcie bo nie przekonacie, ale powtarzam, mleko się juz rozlało, więc koniec z tym
Neurotyk
26.10.2017
Nie spamuj, pisz w związku z tematem, Nuncjusz.
Nuncjusz
26.10.2017
Już napisałem, parę postów wyżej.
To nie był spam tylko odpowiedź na wasze z dupy usprawiedliwienia i chcę to na tym zakończyć, ale mi nie dajecie
Kiedy stoję na przystanku, czekając na autobus, który powinien sie o określonej godzinie zatrzymać, a ten pojedzie sobie ze se tak pozwolę powiedzieć, w chuj daleki, nawet na mnie nie zwracając uwagi, to mam wkurw, mimo, że być moze kierowcy żona rodzi, a moze porwali go kosmici, nie wiem tego, wiem, że autobus miał stanąć. Pózniej wszystkie tłumaczenia są słabe, jak argument, mimo mojego szacunku dla Cana, o biedrze. Właśnie o to aby nie było jak w biedrze, każdy z nas jest częścią tego”sklepu”, czy zrobimy z niego salon Rolexa, czy biedre takie detale na to rzutują.
W kwestii „nie głosowałem bo nie przeczytałem wszystkiego” - W takiej sytuacji mniejszym złem jest zagłosowanie na to co dotąd przeczytałem, i zachowaniem tej wiedzy o nieprzeczytaniu dla siebie, lub otwartym o tym ogłoszeniu.
Nie mówie, że ktoś gra wyrachowaniem, ale moze to tak być odbierane. Są zasady dobrego wychowania, w każdym kraju, miejscu... wszędzie trochę inne, ale zawsze i wszędzie „olewka” nie jest dobrze przyjmowana.

Część postów została ukryta (625)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

słone paluszki
4 miesiące temu
Grafomanka 3 tygodnie temu

A po co dociekać? Wzięła dziewczyna sprawy w swoje ręce, trzeba jej pogratulować inwencji twórczej...

Gratulacje Sandra!
MartynaM
4 miesiące temu
Już pisałam, że raz można się pośmiać, kolejny raz jest już żenada.
MartynaM
4 miesiące temu
Poza tym tak trudno odczytać ironię?
Naprawdę?
słone paluszki
4 miesiące temu
To bardzo przedsiębiorcza 12latka. Na pewno daleko zajdzie...
zsrrknight
4 miesiące temu
i dwóch dni, a nawet dłużej potrzebowała Pasja by podjąć taką decyzję...
słone paluszki
4 miesiące temu
Sprawiedliwość Barabasza...
wersyisłowabiegłe
4 miesiące temu
Jeden tekst to każdemu się uda napisać dobrze, powinny być trzy teksty, trzy rundy i z nich zliczać głosy. Wtedy naprawdę trzeba pokazać umiejętność. Ale skoro tu takie cyrki z podjęciem decyzji się dzieją, to może lepiej zaorać to ;)
MartynaM
4 miesiące temu
Nie ma takiej potrzeby, tak jak nie na potrzeby pisania trzech tekstów, pomysł przedziwny swoją drogą. Wystarczy jeden tekst i rzetelna ocena, bez kombinowania. "Siostry, bracia i rodzina "
Przecież to z daleka śmierdzi...
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
o klony MM się posrały
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
na ratunek przypełzły
wersyisłowabiegłe
4 miesiące temu
Pasja i admin mają coś ze sobą wspólnego. Oboje leją na głosy użytkowników ;)))
MartynaM
4 miesiące temu
Chyba twoje... Aczkolwiek nick piękny i zazdroszczę pomysłu.
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
teraz porozmawaij ze sobą maleńka
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
i poklaskaj sandruni
MartynaM
4 miesiące temu
Może kogoś przekonasz, chociaż wątpię... Aż tak głupi to nikt tu nie jest
wersyisłowabiegłe
4 miesiące temu
Śmieszny jesteś jak myślisz, że to moje klony...
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
pewnie rodzinka
MartynaM
4 miesiące temu
Niech się stara nasza stara🤣🤣🤣
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
udowodnij że to nie ty klamczuszko
MartynaM
4 miesiące temu
Rozbawilas mnie WP, dzięki 🤣
wersyisłowabiegłe
4 miesiące temu
Masz małego puloczka
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
zadzwoń do przyjaciół i prześlij kasę za wsparcie
MartynaM
4 miesiące temu
A myślisz, że potrzebuję? 🤣
MartynaM
4 miesiące temu
To wy się wspieracie, bidulki... Jak tylko możecie.
Śmieszne to🤣
MartynaM
4 miesiące temu
Elvik, teraz nie spadnie. "przyjaciele" pospieszą na ratunek i dopisze frekwencja... Nawet z klonów będą "tworzyć"
słone paluszki
4 miesiące temu
1 stycznia 2024 poznałam nowe (ciekawe) słówko.
Dziękuję.
MartynaM
4 miesiące temu
Wzorowy Płaczlindus został puloczkiem... i jak mu pasuje do "twarzy"
🤣
Nadleśniczy Nuncescu
4 miesiące temu
Słone paluszki oddały głos po północy, więc teoretycznie jej głos nie powinien być brany pod uwagę.
Tylko, że wtedy wygrałaby Sandra.
MartynaM
4 miesiące temu
I tak wygrała, bo zrobiła z Pasji niemote, która nie potrafi podjąć prostej decyzji.
jarrosław
4 miesiące temu
Decyzja podjęta tylko nie pomyśli Martyśki. Sandrunia z Pasją zrobiły z Marti śledzia xd
jarrosław
4 miesiące temu
Uwaga zaraz nadejdzie wkurwiona Marti wyżyć się na Pasji, bo wpierdol od Szpilki dostała. Łapcie popcorn i zajmujcie miejscówki XD
jarrosław
4 miesiące temu
Cierpliwości, ogarnie się, z lekka oczyści, sztachnie ruskiego fajka i przybędzie w aureoli. Nie odchodzić uprasza się.
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
złapałam i mam i czekam
MartynaM
4 miesiące temu
Ale fajnie... Kloniki w szale 🤣🤣🤣
MartynaM
4 miesiące temu
Szalejcie, szalejcie... miło popatrzeć 🤣🤣🤣
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
zjedz popcornica klonicho🤣🤣🤣
Wzorowa Płaczlinda
4 miesiące temu
spadam do normalności a stara dama niech sobie tańczy sama i niech miota się jak nietoperz
MartynaM
4 miesiące temu
Ty i normalność... 🤣🤣🤣
Tyrania
4 miesiące temu
Ha, ha, ha Mari szlaja się po opowi jak zjawa z ubiegłego roku. Z pasją się zatapia w paranoi.
MartynaM
4 miesiące temu
Ile tu szlaja się "porządnych" ludzi w przebraniu, to aż obłęd. Ale miło popatrzeć jak padło na puste łby...
jarrosław
4 miesiące temu
Marti w dwóch wdziankach:
MartynaM godzinę temu
Szpilka, ty jesteś damą... z rynsztoka. W każdym wpisie widać klasę, która nie wyszła z podstawówki.
Ale chwal się, z przyjemnością poczytam...🤣🤣🤣

Szpilka 44 min. temu
MartynaM

Hahhaha, no proszę, tupnęłam nóżką, a ( -_•)╦̵̵̿╤─ pierTulnięta już przytruchtała.

Ty się przecież Martyna wabisz, czytanie ze zrozumieniem się kłania, tępa dzido!

Szpilka 29 min. temu
_____________________________________________________________
| _________________________________________________________ |
| | pierTulnięta się zbłaźniła,

choć w zajoPie ponoć siła ( ︶︿︶)_╭∩╮
| |
| |_________________________________________________________| |
|_____________________________________________________________|

Grafomanka 7 min. temu
Szpilka, jesteś taka, jakby to nazwać, coś jak spleśniały ser, ale taki naprawdę spleśniały... twoje zepsucie bije rekordy... co ta zagranica z ciebie zrobiła? Czym ty się tam zajmujesz, że zero ogłady, zero kultury.
Jedyne szczęście, że dupę przestałaś już pokazywać... ale co z tego, kiedy z gęby dupa

Napisał coś jakim obszczymur na mnie, a ty, jakby z katapulty ciebie wystrzeliło... i prosto w szambo.

Tak mnie to śmieszy, że nawet sobie nie wyobrażasz.
jarrosław
4 miesiące temu
Marti to Sandra plus
Grafomanka
4 miesiące temu
''Tyrania'' - to jest dopiero nick... jarrosław może się schować.

Ale podziwiać was trzeba, tyle lat walki i w tym samym miejscu ciągle... hahahaha
Grafomanka
4 miesiące temu
jarrosław mnie rozszyfrował.... hahahaha
Szpilka
4 miesiące temu
Hahahahah, ale wymyśliła, ser pleśniowy to rarytas, najdroższy ser świata to hiszpański Cabrales, pewnikiem nie jadła, bo gdyby, to by takich porównań nie stosowała.

Takie ma kostropate porównania, jak i metafory.
EllVik
4 miesiące temu
Od serów pleśniowych proszę się odpitolić.
kasiaczek
4 miesiące temu
No ale chyba jest wyraźna różnica pomiędzy serem pleśniowym, a nieświeżym spleśniałym ze starości.
Grafomanka
4 miesiące temu
Nie lubię serów pleśniowych, ale rozumiem że ktoś może za tym przepadać, mnie śmierdzą, niemniej chodziło o zwyczajny ser z pleśnią... taki z dawno straconą datą przydatności do spożycia.
Szpilka
4 miesiące temu
Kasiaczek, ano jest, pleśniowe mają dużo intensywniejszą woń niż zepsute.

Który to ser ulega zepsuciu, żeby niemożebnie zajeżdżać? Żółty? Pokrywa się zieloną, niejadalną pleśnią, ale nie trąci, biały? Biały ulega zgliwieniu, ale w temperaturze pokojowej i wtedy nabiera specyficznego aromatu, taki ser robiły nasze babki, w lodówce zaś przeterminowany też specjalnie nie cuchnie, 'cuchną' pleśniowe.

Sery pleśniowe trącą nie od zepsucia, od zeszczepionych pleśni, które powodują specyficzny zapach i aksamitną konsystencję.
A tak na marginesie, kto żywność trzyma w lodówce do zapleśnienia?
Alienator
3 miesiące temu
Mam pytanie odnoszące się do sposobu liczenia słów w LBnD. Problematyczne jest liczenie wyrazów złożonych typu: Hokus-pokus!, ponieważ ten wyraz składa się z dwóch słów. Cały problem w liczeniu wynika głównie z różnic językowych pomiędzy językiem angielskim, z którego pochodzi definicja: drabble, a językiem polskim, który rozgranicza definicje słowa i wyrazu, które w języku angielskim są zdefiniowane jednym słowem.
A drabble is a short work of fiction of precisely one hundred words in length.
Drabble to krótka fikcja o długości dokładnie stu słów.
Tylko w języku polskim: Słowo – elementarna część mowy. Jego pisanym odpowiednikiem jest wyraz.
Hokus-pokus to jeden wyraz(złożony), składający się z dwóch słów.
Nigdzie nie znalazłem definicji mówiącej o drabble składającym się ze stu wyrazów, więc moim zdaniem powinniśmy zastosować się do literalnego zrozumienia definicji i liczyć jeden wyraz złożony jako dwa słowa..
Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji