Literkowe Bitwy - koszyk rozmaitości - pytania, problemy, pomysły.

Witamy w nowym wątku Literkowych Bitew. Ostatnio namnożyło się różnych problemów i dlatego powstał ten wątek, aby tutaj rozwiązywać je.

Dajemy do rozpatrzenia głosowanie na LBnR

8 punktów tak jak na prozę - 4 punkty nie dzielimy i dajemy jednemu autorowi. Reszta do dyspozycji.
Co o tym sądzicie? Prosimy o wypowiedzenie się do następnego głosowania LBnR

PiN
Nuncjusz
26.10.2017
od razu zróbcie dziesięć nowych, zamiast dyskusję, ewentualną, kontynuować tam gdzie się zaczęła
Proponowałem nowy do głosowania a nie do pierdolenia
do głosowania ma przeszło tysiąc postów
Głosowanie będzie tam gdzie jest. Skończy się limit, to założymy nowy. Po co te nerwy?

Nuncjusz
26.10.2017
bo na co nowy wątek do ustalenia drobnostki
Ten system głosowania, który proponujecie jest dobry i nie ma o czym więcej deliberować
to jest mój powód do nerwów
Nuncjusz
26.10.2017
ps
Jaki limit?
Taki jak w pitoleniu. Sami mieliście o tym.
Mówiliście
Nuncjusz
26.10.2017
Niby kto mówił? Ja na pewno nie
Nuncjusz
26.10.2017
Jest was dwójka, więc takie rzeczy, jak system głosowania powinniście ustalać samodzielnie. Widzicie co się dzieje, więc po prostu reagujcie zmieniając reguły, o których można dać info gdziekolwiek, chocby w kolejnym wątku bitewnym
Neurotyk
26.10.2017
Taki wątek od spraw Bitw jest potrzebny, żeby nie rozmawiać o sprawach organizacyjnych w każdym innym wątku związanym z Literkowymi, jak głosowania, poszczególne konkursy. Wszystko w jednym może być przecież, łatwe do odnalezienia.

Spokojnego dnia wszystkim :)
Punktacja to dla mnie nie problem, taka czy siaka. Powinna być jednakowa w obu bitwach. Tu i tu jest ten sam problem, brak chęci do głosowania autorów niestety. Rozumiem tych niezaangażowanych, ale ci biorący udział w bitwie przynajmniej powinni czuć się do oddania głosu aby wynik głosowania był jako tako obiektywny. Nie mówiąc o tym już że nie głosujący podnosi swoje szanse na zwycięstwo, gdyż nie daje konkurentom punktów, które mogą mieć duże znaczenie w przypadku niskiej frekwencji głosujących. Uważam takie zachowanie za bardzo nie nie fajne. Każdy moze znaleźć dziesięć powodów by się wytłumaczyć, że nie zagłosował. Ja bym chchial aby nikt się nie tłumaczył tylko głosował. Bo takie zachowanie, nie oddanie głosu, ubliża innym autorom. Daj jeden punkt najlepszemu z tego co jest do wyboru, jeśli uznasz, że wszystko to dno, ale zagłosuj. Albo się bawimy, albo nie. To moje zdanie jest
Nuncjusz
26.10.2017
Dobra, mleko i tak się już rozlało
i kto to mi tłumaczy, obywatel Neurotyk Ojciec - Dyrektor Pitoleń
Canulas
26.10.2017
Moje takie:
Maurycy ma rację, ale...
Ja nie głosowałem, bo nie przeczytałem wszystkich i, mimo że prawie na pewno (w przypadku bitwy na prozę) zaglosowałbym na Adama T., to nie mogłem, z racji właśnie noeprzeczytania wszystkich.
Co do zobligowania do oddania głosu startujących - hmm, teoretycznie tak, ale nie sądzę, by większości osób przyświecał cynizm tak niskich lotów, jak: o nie zagłosuje, bo przegram.
Spory się robią jak w biedrze, a świeżaków brak.
Czill
Neurotyk
26.10.2017
Fanie, że dyskutujemy, coś na pewno się wykluje z tego.

Już mamy jakieś argumenty Maurycego i Canaulusa.
Neurotyk
26.10.2017
Canulasa :)
pasja
26.10.2017
I właśnie po to jest ten wątek
Nuncjusz
26.10.2017
Kolejne pitolenie, już mnie do niego nie przekonujcie bo nie przekonacie, ale powtarzam, mleko się juz rozlało, więc koniec z tym
Neurotyk
26.10.2017
Nie spamuj, pisz w związku z tematem, Nuncjusz.
Nuncjusz
26.10.2017
Już napisałem, parę postów wyżej.
To nie był spam tylko odpowiedź na wasze z dupy usprawiedliwienia i chcę to na tym zakończyć, ale mi nie dajecie
Kiedy stoję na przystanku, czekając na autobus, który powinien sie o określonej godzinie zatrzymać, a ten pojedzie sobie ze se tak pozwolę powiedzieć, w chuj daleki, nawet na mnie nie zwracając uwagi, to mam wkurw, mimo, że być moze kierowcy żona rodzi, a moze porwali go kosmici, nie wiem tego, wiem, że autobus miał stanąć. Pózniej wszystkie tłumaczenia są słabe, jak argument, mimo mojego szacunku dla Cana, o biedrze. Właśnie o to aby nie było jak w biedrze, każdy z nas jest częścią tego”sklepu”, czy zrobimy z niego salon Rolexa, czy biedre takie detale na to rzutują.
W kwestii „nie głosowałem bo nie przeczytałem wszystkiego” - W takiej sytuacji mniejszym złem jest zagłosowanie na to co dotąd przeczytałem, i zachowaniem tej wiedzy o nieprzeczytaniu dla siebie, lub otwartym o tym ogłoszeniu.
Nie mówie, że ktoś gra wyrachowaniem, ale moze to tak być odbierane. Są zasady dobrego wychowania, w każdym kraju, miejscu... wszędzie trochę inne, ale zawsze i wszędzie „olewka” nie jest dobrze przyjmowana.

Część postów została ukryta (254)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Aga jednostrzały
3 miesiące temu
Znalazłam go własnie w opisie profilu, w zakładce "o mnie"...
Tjeri
3 miesiące temu
A i w wątku gdzie się głosuje jest zdaje się taki sam...
Pan Buczybór
3 miesiące temu
Regulamin jest przestarzały. Głosujemy przez podium: 3, 2, 1 punkt, nie mniej, nie więcej. Nie sugerować się wątkiem, głosować, tak jak inny głosują
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Pilary, nie denerwuj się ale dałeś Riggsowi i Marg po 1,
Zagłosuj
Tjeri 3pkt
... 2pkt
.... 1pkt

I nie będzie wątpliwości. Uzasadnienia są spoko jak masz. Tylko w miejsce kropek wstaw odpowiedni nick.
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
To nie atak, mam nadzieje, że nikt tego tak nie odbierze ale:

Jeśli ktoś daje
1 dla tego....
2 dla tamtego
3 dla tamtej
To ja się pytam przydzielane w takim wypadku są miejsca czy punkty?
Bo 1 można tłumaczyć jako „pierwsze miejsce” lub jako „jeden punkt” a to daje różne konsekwencje na końcu.
Tjeri
3 miesiące temu
Panie Buczyborze... "nie sugerować się wątkiem" nie brzmi dobrze. Trza ujednolicić i już. Nie każdy tu od zawsze przesiaduje. A znam takich co od czytania regulaminu zaczynają.
Aga jednostrzały
3 miesiące temu
Fakt, trzeba rzeczywiście uściślać, bo można się przejechać ;)
Tjeri
3 miesiące temu
Tym bardziej, że przy nieścisłościach powołujecie się jednak na regulamin...
Aga jednostrzały
3 miesiące temu
Kurcze, nie myślałam, że to głosowanie będzie aż tak emocjonujące ;))
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Eurowizja normalnie :)
Tjeri
3 miesiące temu
Hihi :)))
Berkas
3 miesiące temu
Ja zacząłem od przeczytania regulaminu. :P
Aga jednostrzały
3 miesiące temu
W zasadzie Regulamin powinien być rozstrzygający w takich kwestiach (choć przyznaję, czytałam go teraz dopiero ;)) Sęk w tym, że życie czasem pisze własne scenariusze, których nie przewidziano w Regulaminie...
Berkas
3 miesiące temu
Niech chociaż będzie aktualny w kwestii głosowania. ;) Bo wychodzi, że głosowanie bardziej wymagające od napisania wiersza 🤣
Aga jednostrzały
3 miesiące temu
Berkas ;))
Tjeri
3 miesiące temu
Hihi :))) faktycznie
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Można wnioskować aby literkowa założyła nowy wątek z jasno przedstawionymi zasadami i wtedy sporo zamieszania udałoby się uniknąć.

Np wątek

Nowa Litekowa czy jakos tak :)
Ale jak dla mnie to tylko luźna myśl.
Tjeri
3 miesiące temu
Niegłupie. Tym bardziej, że na teraz wszystko się powyjaśniało, ale w następnej bitwie może weźmie udział np. Miłosz2002 i zajrzy najpierw do regulaminu :D
Berkas
3 miesiące temu
Eee nie musi być nowy wątek, ja za aktualny uważam ten w profilu. Chyba że będzie zmieniany co serię.
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
No to spoko
Tjeri
3 miesiące temu
Może link do zaktualizowanego regulaminu po prostu
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Cały wątek lepszy, bo później linki giną w otchłani niebytu, ale dla mnie to ryba, jak większość uzna że warto to ok. Nie to tez oki
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Jak to mówią półśrodki działają na krótka metę
Aga jednostrzały
3 miesiące temu
ja szukając regulaminu wlazłam do zakładki Bitew "o mnie" - bo tam jest najprościej i to wpadło mi do głowy od razu. Gdybym miała szukać w jakiś wątkach, czymś tam jeszcze - to pewnie szybko bym odpuściła ;p
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Ja pierwszy raz regulamin czytałem w wątku LBnR i chyba nie ja jeden :)
Berkas
3 miesiące temu
Czyli musi być i w profilu i na szczycie wątku.
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Nie zostawiało by to miejsca na wątpliwości i pomyłki
Aga jednostrzały
3 miesiące temu
dokładnie :))
Pan Buczybór
3 miesiące temu
No, nowy wątek to może być dobry pomysł. Od razu by było luźniej, czytelniej i w ogóle. Niech dowództwo decyduje
Tjeri
3 miesiące temu
A kto zajmuje się literkowaniem?
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Jak dotąd Pasja i Neurotyk, chociaż Neurotyka dawno nie widziałem na tym padole łez i cierpienia :)
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
Chyba że się coś pozmieniało
Szanowni Opowijczycy.
Wątek do głosowania powstał na początku założenia LBnR i Regulamin tak się wtedy przedstawiał. Po jakimś czasie w związku z powtarzającymi się remisami zmieniono punkt dotyczący głosowania.( w wątku niestety nie można zmienić z wiadomych przyczyn)
Jednak na Głównej w zakładce Literkowe Bitwy można wszystkiego się dowiedzieć. Oprócz tego w każdym ogłoszeniu o głosowaniu zasada o przydzielaniu punktów jest zawarta.
Wątek ma 1542 wpisów, może poczekajmy jeszcze chwilę na zapełnienie go i założymy nowy.

Od teraz będę podawać link do Regulaminu.
Cieszy fakt o spokojnym dialogu pomiędzy nami.
Nikogo nie chcieliśmy urazić, zwłaszcza piliery.:) Dlatego przepraszamy ciebie serdecznie i bawimy się dalej.

Literkowa pinezka pozdrawia i zaprasza do dyskusji tutaj.
Napisałam do Administratora o sprostowanie Regulaminu. Także proszę o chwilę cierpliwości.
Miłego
piliery
3 miesiące temu
Co osoba to inna interpretacja. :) To nie jest dla mnie dramat. Przyjmę kazdą wykładnię byle ostateczną.
Zaciekawiony
3 miesiące temu
No... regulamin zawiera pewną dozę dowolności. Wydaje mi się że na początku piliery zagłosował dobrze, bo:
- w punkcie mówiącym o przyznawaniu punktów poszczególnym wierszom lub jednemu wierszowi, wybrał sobie jeden
- w punkcie mówiącym o ilości punktów wybrał opcję trzech punktów na wiersz z pierwszym miejscem. Ponieważ mowa jest tam o maksymalnych ilościach punktów na miejsca, niewybranie innych wierszy jest równoważne sytuacji postawienia innym 0 punktów. A tego regulamin nie wyklucza bo tak został skonstruowany.
pasja
3 miesiące temu
Zaciekawiony tak masz rację.Tak było w wątku do głosowania na Forum. Jednak na stronie LBnR w zakładce o mnie jest tak jak po zmianie. Oprócz tego w każdym ogłoszeniu rozpoczynającym głosowanie zamieszczałam zasady.

Jest już również zmienione w wątku, więc nie powinno być niedomówień.
Pozdrawiam Literkowa
pasja
3 miesiące temu
Upss nie zalogowałam się, ale jest mi miło powitać wszystkich dyskutujących i przeprosić za niedociągnięcia.

To ja jestem prowadząca Literkowe Bitwy.
Zapraszam do zabawy.
pasja
3 miesiące temu
Piliery jeszcze popraw punktację II miejsca i będzie w porządku: 3-2-1

1 dla Margerity za ciepłą lekkość
1 dla Riggsa za pomysł
Zaciekawiony
3 miesiące temu
Sprawdzałem w tamtej zakładce tuż przed napisaniem komentarza i teraz też widzę tę wersję. Regulamin jest po prostu w taki sposób napisany, że dopuszcza przyznanie oceny jednemu wierszowi z pominięciem innych
"poszczególnym wierszom bądź jednemu wierszowi"
piliery
3 miesiące temu
"O mnie":
– głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i sam tworzy podium.
– głosujący przyznaje dla pierwszego miejsca MAKSYMALNIE 3 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca MAKSYMALNIE 2 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca MAKSYMALNIE 1 PUNKT.

PUNKTY można rozdysponować tylko w taki sposób jak wyżej.
Wg mnie "maksymalnie" oznacza DO a więc: maksymalnie DO 3 punktów, DO 2 pkt, DO 1 pkt. Jeśli miało by być tak jak proponuje Pasja zapis musiał by brzmieć:
" głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i sam tworzy podium.
– głosujący przyznaje dla pierwszego miejsca - 3 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 2 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 1 PUNKT.

PUNKTY można rozdysponować tylko w taki sposób jak wyżej."
Najwazniejsza jest intencja. Nie widze problemu. Jesli intencja jest taka jak sugeruje Pasja dostosuję się. Trzeba by jednak doprecyzowac regulamin aby wykluczyc nieporozumienia.
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
O to to, trzeba doprecyzować coby następnym razem nie było zawieruchy w tym temacie.
Proponuję podliczyć te punktację jak jest (chyba że Pilary zechce zmienić) a w wolnej chwili uściślić niedomówienia. I tyle.
Trza poprawić bo z każdym nowym uczestnikiem będzie to samo, i to oczywiście nie wina nowoprzybyłych.
pasja
3 miesiące temu
To dobrze, że potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać.
Zmienione i w wątku i na profilu na:

głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i sam tworzy podium.
– głosujący przyznaje dla pierwszego miejsca - 3 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 2 PUNKTY;
– głosujący przyznaje dla drugiego miejsca - 1 PUNKT.

:)
Literkowa Bitwa na Prozę
3 miesiące temu
Literkowa Bitwa na Prozę
3 miesiące temu
Tak teraz wyglądają regulaminy głosowania:

LBnP

Akapit Piąty

#Nie wiesz jak zagłosować? W wątku do głosowania pojawi się wpis z listą opowiadań i informacją o czasie głosowania. Wtedy możesz głosować. #Po prostu dodaj nowy wpis i rozdziel punkty. Zobacz jak:

! Masz do dyspozycji sześć punktów. Możesz obdzielić nimi opowiadania. Ale uważaj! Czytaj dalej.

! Musisz wskazać jedno opowiadanie, któremu oddajesz 3 punkty. Musiało Cię mocno porwać :)

! Kolejne 2 punkty należą się opowiadaniu, które klasyfikujesz na drugim miejscu.

! Pozostały 1 punkt trafia do opowiadania, które powinno wg. Ciebie zająć trzecie miejsce.

LBnR

Głosuje się, zamieszczając JEDEN wpis, w którym przyznaje się poszczególnym wierszom PUNKTY/PUNKT:

głosujący posiada pulę 6 PUNKTÓW i tworzy podium:
przyznaje dla pierwszego miejsca - 3 PUNKTY;
przyznaje dla drugiego miejsca - 2 PUNKTY;
przyznaje dla trzeciego miejsca - 1 PUNKT.

Głosujący UZASADNIA w kilku słowach, dlaczego przyznał daną ilość punktów poszczególnym wierszom.

Głosujący głosuje RAZ i nie może zmieniać decyzji po zagłosowaniu.

BAJ
BAJ
BAJ
Maurycy Lesniewski
3 miesiące temu
No, tera to jo :)

Chyba nie może być więcej wątpliwości. Dobra robota Literkowa! :)
pasja
3 miesiące temu
tak Maurycy pozmieniane kilka razy, aż Piotr musiał kilka razy zmieniać:)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji