Literackie Horyzonty

Zapraszamy do zgłaszania się do pierwszej edycji Literackich Horyzontów. Zasady i regulamin konkursu w zakładce "o mnie".
Zgłoszenia przyjmujemy do 19 grudnia 2020 r., do godz. 23.59
Zasady zabawy:

1. Należy zgłosić się w odpowiednim wątku na forum Opowi.
2. W poście ze zgłoszeniem, piszemy również dowolny rzeczownik.
3. Organizatorzy numerują wyrazy. Zadaniem uczestnika jest wylosowanie sobie numeru danego słowa. Nie wolno mówić innemu uczestnikowi, jaki wylosowaliśmy numer!
4. Piszemy opowiadanie na temat wyrazu, jaki wylosowaliśmy i publikujemy je na łamach portalu Opowi, z odpowiednim dopiskiem – LiterackieHoryzonty, numer edycji i tytuł w kategorii „Bitwy”
5. W opowiadaniu nie można użyć wyrazu, który wylosowaliśmy.
6. Komentujemy teksty innych uczestników, zgadujemy, na jaki wyraz pisali i po prostu dobrze się bawimy!
7. Po zakończeniu terminu zgadywania, wyjawiamy, na jaki temat pisaliśmy.
8. Uczestnik, którego temat nie został zgadnięty, lub ma najmniejszą ilość zgadnięć, wygrywa daną edycję!
9. Nagrody: wirtualny dyplom oraz satysfakcja z wygranej!

Generator liczb znajdziemy na stronie: https://generujemy.pl/losowa_liczba

Regulamin zabawy:

1. Udział mogą brać osoby tylko zarejestrowane na portalu literackim Opowi.pl – teksty osób niezarejestrowanych nie będą brane pod uwagę.
2. Do zabawy zgłaszane mogą być tylko opowiadania.
3. Zabronione jest umieszczanie tekstów obrażających daną osobę, grupę społeczną itp.
4. Obowiązują prawa autorskie ujęte w ustawie o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Złamanie praw autorskich jest karane zgodnie z art. 115 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Uczestnik konkursu oświadcza, że tekst należy do niego – za ewentualny plagiat organizatorzy nie biorą odpowiedzialności.
5. Należy trzymać się ustalonych ram czasowych – teksty/osoby zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.
6. Tekst nie może zawierać powyżej 500 słów – teksty nie spełniające tego warunku, są automatycznie dyskwalifikowane z zabawy.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu.
Pan Buczybór
12.12.2020
o, kolejna syf zabawa
Liv12365
12.12.2020
Nie marudź, tylko się zapisz :)
Pan Buczybór
12.12.2020
Niepokoją mnie punkt 3 i 6 regulaminu. 500 słów to w sumie mało, ogólnie nie jestem fanem takich limitów z góry, a punkt 3 nie jest klarowny - interpretacji tego, co jest obraźliwe jest multum. Poza tym po co w ogóle jest taki punkt? Powiedziałbym, że to sztuczne ograniczanie wolności pisarskiej w imię podtrzymania atmosfery family friendly :v
Liv12365
12.12.2020
Dobrze, zaraz wzbogacimy punkt trzeci o zapis 30 art. Konstytucji. Będzie klarowniejsze (:
Onyx
12.12.2020
Jak już mówiła Liv - punkt trzeci ma pokrycie w konstytucji
Punkt szósty - chodzi o poćwiczenia zawierania opisów tak, by czytelnik mógł je sobie wyobrazić
Anonim
12.12.2020
Zgłaszowywuję się!
Baja, prosimy jeszcze opisanie swojego rzeczownika
*o podanie
Ant
13.12.2020
W sensie to jest tak, że tyle rzeczowników, ilu biorących udział? I z tego jest losowanie?
Anonim
13.12.2020
Koloseum
Anti - dokładnie
Antua - super, zapisuję Cię
Anonim
13.12.2020
Tylko mi sie wydaje, że ten limit to zbyt mało. Czasami ciężko jest zawrzeć coś w mniej niż 5000 zzs.
Shogun
13.12.2020
Hmm...
Shogun
13.12.2020
Ten punkt 3...
Ant
13.12.2020
Sho chciałbyś obrażać?
Shogun
13.12.2020
Nie o to chodzi Ant...
Anonim
13.12.2020
A ja bym se poobrażał - powiedział malarz ;)
Antua - pomyślimy nad tym
Sho - o co chodzi?
Antua - to nie jest wątek do spamu, tylko do pytań i zgłoszeń LH

Część postów została ukryta (50)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Tjeri
14.12.2020
Poza tym...
Nie sztuka napisać tekst, którego tematu nikt nie zgadnie.
Przeciwnie! Trudniej oddać temat bez użycia słowa, tak aby ktoś odgadł...
Liv12365
14.12.2020
Chodzi o to samo. :) Najmniej zgadnięć nie oznacza, że ktoś totalnie nie wiedział o czym pisze, ale będzie widać kto ma wystarczający zasób słów i umiejętności, aby zamaskować dane słowo za pomocą innych. (:
Tjeri
14.12.2020
:))))
Pasja
15.12.2020
Dziewczyny na prośbę administratora podałam Was jako prowadzące Konkurs i podałam link. Bo szykują się jakieś zmiany.
Dobrze, jestem ciekawa, jakie to zmiany
Liv12365
15.12.2020
Zobaczymy. ;)
Liv12365
15.12.2020
Regulamin jeszcze myślę jest do dopracowania - mniej lub bardziej, ale zamysł pozostanie bez zmian, jeśli chodzi o samą zabawę.
Zgłaszamy się! Czas już tylko do jutra!
fanthomas
18.12.2020
Palec. Zgłaszam się
Super!
#PRZEDŁUŻAMY

Z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń, przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 31.12.2020 do godziny 23.59
#PRZEDŁUŻAMY

Zgłoszenia przyjmujemy do 17.1.2021!
Akwadar
02.01.2021
Co się tu wyprawia? Znaczy robi?
To nie jest wątek do spamu
Kavita
03.01.2021
Zgłaszam się - Poduszeczka
Baja. Już zapisuję :)
Zgłaszamy się! Ostatnie godzinki!
Rozpoczynamy 1 edycję Literackich Horyzontów.

PULA SŁÓW:
1. Koloseum
2. Palec
3. Poduszeczka
4. Bimber
5. Kosiarz
6. Śmierć
7. Kot
8. Apokalipsa
9. Świat
10. Duch
11. Księżyc

Losujemy numerek odpowiadający danemu słowu i piszemy na jego temat. Do wylosowania proponujemy użyć generatora ze strony - https://generujemy.pl/losowa_liczba
Jeśli ktoś się nie zgłosił, a chciałby wziąć udział, również może napisać tekst. Dotyczą go te same zasady :)
WSZYSTKIE teksty oznaczamy jako konkursową pracę Literackich Horyzontów oraz w tytule umieszczamy "#LiterackieHoryzonty".

Czas na pisanie: 31 styczeń 2021 (proponujemy wylosować słowo na początku terminu :))

Do piór!
Piszemy!
Pasja
31.01.2021
Czyli z tych tematów wybieramy jeden i co dalej? Piszemy i co? Bo nie bardzo rozumiem.
Też nie ogarnąłem zmysłem, gdyż jestem średnio lotny.
Pasja
31.01.2021
No, a ja jestem głupia
Onyx
31.01.2021
Wchodzicie na stronkę https://generujemy.pl/losowa_liczba
I losujecie numerek od 1 do 11. Jak wylosowaliście numerek, to sprawdzacie na liście u góry, jaki rzeczownik odpowiada numerkowi, który wylosowaliście
Onyx
31.01.2021
I piszecie na temat słówka, które odpowiada numerkowi, który wylosowaliście
Pasja
31.01.2021
czyli można też stąd wybrać i potem gdzie wrzucamy?
Onyx
31.01.2021
Wrzucacie na swój profil, ale bez mówienia, jakie macie słowo, i bez umieszczania tego słowa w tekście
Pasja
31.01.2021
ok. na górze zdążyłam przeczytać nie wiem czy zdążę, ale w następnym może?
Onyx
31.01.2021
Przedłużymy, ponieważ nie ma żadnego tekstu
Shogun
31.01.2021
Som w końcu jakie limity słów, czy nie som?
Onyx
31.01.2021
Nie som
#PRZEDŁUŻAMY

Przedłużamy do 7 lutego 2021!

Do piór!
#ZGŁASZAMY SIĘ

Zgłaszamy się do 22 lutego 2021!

Do piór!
Zgłaszamy się!
Zgłoszony. Azaliż podali, dali?
Prosimy tylko o podanie swojego słówka do puli
Pasja
23.02.2021
sarkofag
#PRZEDŁUŻAMY

Czas na przyjmowanie zgłoszeń przedłużamy do 7 marca
Pasjo - ??
Transcendencja
Margerita
28.02.2021
Złamana strzała
#PRZEDŁUŻAMY

Czas ucieka jak szalony. Poprzedni termin był do 7 co prawda, ale podbijamy termin - tym razem ostatecznie - do końca marca.

Zapraszamy do zgłaszania się!

Termin na zgłaszanie się do: 31 marca

Do zobaczenia w zabawie!
Przypominamy, że pozostały dwa dni na zgłoszenia!
Rozpoczynamy 2 edycję Literackich Horyzontów

PULA SŁÓW:
1. Sarkofag
2. Transcendencja
3. Złamana strzała
4. Słuchawki
5. Globus
6. Płomień świecy
7. Książka
8. Kapelusz
9. Pałac
10. Gitara

Losujemy numerek odpowiadający danemu słowu i piszemy na jego temat. Do wylosowania proponujemy użyć generatora ze strony - https://generujemy.pl/losowa_liczba
Jeśli ktoś się nie zgłosił, a chciałby wziąć udział, również może napisać tekst. Dotyczą go te same zasady, nie ma jednak możliwości otrzymania wirtualnego dyplomu.
WSZYSTKIE teksty oznaczamy jako konkursową pracę Literackich Horyzontów oraz w tytule umieszczamy dopisek "#LiterackieHoryzonty".

Czas na pisanie: 18 kwiecień (proponujemy wylosować słowo na początku terminu)

Do piór!
#PRZEDŁUŻAMY

Termin na losowanie słów i pisanie zostaje przedłużony do 9 maja.

Życzymy sporo weny i chęci na pisanie!

LH
yanko wojownik 997
dwa lata temu
Kto teraz tym kręci? Rozbujać na nowo...
A może i się rozbuja, ale w zmienionej formie! :D
I na pewno w nowym wątku ;) Ten niech przejdzie spokojnie na emeryturę.
konkurs wciąż aktywny?
Bettina
rok temu
Sny... ponoć niemowlakom, zaraz po urodzeniu, śni się całe życie, dlatego płaczą albo się śmieją.
MartynaM
MartynaM
rok temu
''Z babą i diabłem lepiej nie zaczynać. Głupia baba gorsza niż szarańcza. Jak jedna baba stanęła między wiatrakiem a wodnym młynem i zaczęła gadać – wiatrak ustał, młynowi wody zabrakło, a baba jeszcze gadała. Jak się baba rozigra, to i końca nie ma.''

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji