Wybory 2020. Debata kandydatów. To kury którym się wydaje, że są Orłami

Wybory 2020. Debata kandydatów. To kury którym się wydaje, że są Orłami

 

Właśnie odbyła się debata kandydatów na prezydenta. Teoretycznie ci kandydaci to powinna być elita elit, a wyszło jak zwykle, jak powiedział jeden z dziennikarzy to był bełkot kur, którym się wydaje, że są Orłami. To była taka totalna żenada, pokazująca jakich palantów mamy za kandydatów.

Przyznam szczerze, że oglądając tą farsę było mi przykro że jestem Polakiem, bo aż się nie chce wierzyć że w prawie 40-milionowym narodzie nie można znaleźć 2/3/4 kandydatów którzy byliby wzorem dla innych. Patrząc na ten cyrk jest mi po prostu przykro, że takie miernoty startują na niby najważniejszy w Polsce stołek.

Czy naprawdę musimy wybierać między kompletnymi zerami, jakimiś przypadkowymi dziwadłami udającymi polityków. Czy naprawdę tego narodu nie stać na pokazanie przynajmniej jednego człowieka, który byłby mężem stanu, a nie jakąś kukiełką nie dość że kiepską, to jeszcze sterowaną z zewnątrz.

Gdyby to był konkurs na moja ulubioną potrawę z wieprzowiny to mógłbym zrozumieć brednie, bzdury i inne takie wypowiedzi na poziomie Zdzicha spod budki z piwem, ale to wybory na prezydenta. Choć może rzeczywiście to wybór mis wieprzowiny.

Reasumując nie dziwi mnie burdel i zupełnie bezsensowne zachowanie polityków w ostatnim czasie. Jeśli mamy taki zestaw nawet nie półgłówków, a cwierćgłówków jako kandydatów nie zdziwi mnie już nic.

Jak mówią mądrzy ludzie historia kołem się toczy. Czy nie wydaje się wam, że wracamy do końca wieku XVIII? Wiemy jak się ten wiek dla nas zakończył, ale czy potrafimy wyciągnąć z tego wnioski?

Zapraszam do dyskusji!

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 20

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Ozar 3 miesiące temu
  Dodam jeszcze jedno zdanie. W normalnym kraju tacy ludzie, mogliby co najwyżej lecieć po piwo czy flaszkę swojemu mentorowi.
  A i tak byłby to dla nich zaszczyt.
 • Dariusz 3 miesiące temu
  Ozar, no ale o co tobie się rozchodzi?
  Przeczytałem ten artykuł i nic nie kumam. Dosłownie, jakbym czytał przemówienie Nikodema Dyzmy na otwarciu Banku Zbożowego
  To jakiś bełkot.
  Przybliżyłbyś postaci występujące w tym talk-show. Kto tam był, jakie partie były reprezentowane. W skrócie, co kto rzekł i dlaczego od rzeczy itp
  To bardzo emocjonalna relacja, coś w stylu rozhisteryzowanej panienki, ale dla mnie to za mało i za mało to rzeczowe
  ps
  nie mam telewizora, nie oglądam żadnych przemówień, więc wysil się nieco, by np do mnie to trafiło, a nie takie byle cuś
 • Ozar 3 miesiące temu
  Dariusz po prostu pokazałem jakość tych niby polityków. To kompletne zera i aż wstyd że takie coś jest kandydatem na prezydenta. Dla mnie taki kandydat powinien poza inteligencją mieć wiedzę na tyle szeroką żeby wypowiadać się zarówno w tematyce wewnętrznej jak i zewnętrzej. To ktoś kto potrafi reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Widziałeś takiego kandydata. Bo ja nie!
 • Dariusz 3 miesiące temu
  Ozar no problem w tym, że nie pokazałeś. Pokazałbyś wtedy, jakbyś przedstawił te sylwety i napisał pokrótce, co tam odwalały
  A tak, do dla mnie ciemna mogiła. Nie wiem o co ci w ogóle się rozchodzi
  Może w ten sposób:
  Kto tam, na tej debacie, z kim dyskutował. Może chociaż tyle na początek :)
 • Ozar 3 miesiące temu
  Dla mnie jeśli ktoś startuje w wyborach na prezydenta powinien znać języki, umieć sobie radzić w polityce zarówno wewnętrznej jak i zewnętrzej, być kimś kto potrafi znaleźć się wśród innych wielkich tego świata i tak prowadzić polską politykę a także naszą rację stanu tak żebyśmy wszyscy na tym skorzystali.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Dariusz chciałem po prostu pokazać jakie mamy tzw. elity i jak one są kiepskie to wsio. W normalnym państwi9e tacy ludzie byliby co najmniej pomocnikami swoich szefów, ot skoczyć po piwo, czy wódkę. U nas takie ofermy są kandydatami na prezydenta. To wstyd i hańba dla wszystkich Polaków. To moje przesłanie.
 • Ant 3 miesiące temu
  Trzeba zadać pytanie jaki typ człowieka idzie do polityki. Wydaje mi się, że osoba ogarnięta nie garnie się do tego. Ale to szerszy problem niż wybory prezydenckie.
 • Dariusz 3 miesiące temu
  Tu się zgadzam. Wszelkie pazerne oszołomstwo żyje z polityki i polityką :)
 • Ozar 3 miesiące temu
  Ant Dokładnie tak. Do polityki idą miernoty czyli tacy jacyś dewianci, albo ludzie którym się w normalnym świecie nie dało sie egzystować. itd. Mądrzy ludzie omijają politykę szerokim łukiem, bo wiedzą że albo zostaną zmarginalizowani, albo zaszczuci i zostają takie dziwadła które udają polityków, gotowi na każdą opcję byle im się opłacało.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Czyli to taki ściek ludzi, którzy nie nadają się do niczego innego i uwili sobie gniazdko w polityce, bo tu wolno wszystko i nikt nie czepia się ani sensu, ani wiedzy. To bardzo przykre, ale prawdziwe.
 • kigja 3 miesiące temu
  Nie ma dobrego kandydata. Musi być ten, który jest. Może za kilka lat to się zmieni. Bo inbego wyjścia nie będzie. Teraz nie ma takuego dramatu. Dramat będzie przy kolejnych wybirach. I jeszcze tak myślę że w konstytucji powinien być zapis , że prezydent nie może być z partii rządzącej.
  To byłoby uczciwe. Chociaż i tu nasuwa się pytanie , czy cokolwiek jest jeszcze uczciwe w tych rozgrywkach?
  Pozdrawiam
 • Isteri'Luene 3 miesiące temu
  Zgadzam się w zupełności - i co do zapisu, i co do tego, że powinien w takich, nie innych okolicznościach, pozostać ten sam.
 • Ozar 3 miesiące temu
  kigja Odpowiedź jest niestety przykra nie ma nic uczciwego. To są klauny albo tzw. kukiełki poruszane na sznurkach tych, którzy na prawdę rządzą w tej naszej nibylandii. Co do zapisu że kandydat nie może być z partii rządzącej to dobry pomysł, ale niestety niemożliwy do zrealizowania. Prezydent to marionetka tych, którzy rządzą, więc musi być z partii rządzącej, choć tak na prawdę nie z partii rządzącej a z tych, którzy rządzą na poważnie, a to ma mało wspólnego z partiami niestety.
 • Isteri'Luene 3 miesiące temu
  Dodam jeszcze, że naprawdę nie ma na kogo głosować - to raz. Dwa - dobrze, że autor mówi ogólnie, nie po nazwisku, bo to by było wytykanie palcami. Poza tym co tu mówić konkretnie, skoro każdy z nich reprezentuje tak samo niski poziom, nawet jeśli założeniami się różnią.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Isteri niestety wszyscy reprezentują poziom tak tragiczny że nie potrzeba nazwisk, a wystarczy na nich popatrzeć, albo ich wysłuchać. To tragedia i farsa razem wzięte. Jeśli to nasza elita to spadliśmy na samo dno, a nawet powiem więcej dno się zapadło bardzo, bardzo głęboko. Na 40 milionów ludzi tak zgraja durniów i oszołomów, to kufa wstyd jak cholera.
 • Isteri'Luene 3 miesiące temu
  Ozar Dokładnie, lepiej bym tego nie ujęła
 • Dariusz 3 miesiące temu
  A Trump?
 • Ozar 3 miesiące temu
  Isteri'Luene Dzięki za taką zresztą słuszną opinie.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Dariusz Tu poruszyłeś bardzo trudny temat. Co do tego Pana to mam różne nie zawsze optymistyczne przeczucia. To przedstawiciel amerykańskich jastrzębi praktycznie w każdym temacie.
 • Isteri'Luene 3 miesiące temu
  Dariusz No dobra, racja oni z Trumpem są na podobnie niskim poziomie - to muszę przyznać
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Oj, nie przesadzajmy Żółtek, Jakubiak, Piotrowski i Bosak wypadli całkiem dobrze.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Marek, oki, ale co oni sobą reprezentują? Nic co najwyżej swoje drobne gierki. To nie klasa prezydencka, a co najwyżej rozmowy pod budką z piwem gdzieś na Podlasiu. masakra i wstyd.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Ozar co reprezentują? Żółtek był internowany w stanie wojennym. Już (upadającym) PRL-u prowadził własną działalność gospodarczą. Był wiceprezydentem Krakowa i będąc niesłusznie (!) oskarżonym przesiedział w areszcie cztery miesiące. Wywalczył za to duże odszkodowanie. Był też Eurodeputowanym.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Jakubiak był zawodowym oficerem Wojska Polskiego. Zrezygnował z emerytury mundurowej. Najpierw działał w branży telewizji kablowej, a potem został Browarnikiem. Dorobił się fortuny.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Piotrowski jest profesorem Historii i kierownikiem katedry Historii najnowszej na KUL-u. Był trzy kadencja eurodeputowanym działającym w wielu komisach. Jest prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie i autorem wielu publikacji.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Naprawdę takich ludzi porównujesz do pijaków?
 • Ozar 3 miesiące temu
  Marek Adam Grabowski Co do Jakubiaka to uważam, że on się bawi mając kasy opór, Żołtek to coś ala siara ze znanego filmu. Co do Piotrowskiego, to mam szacunek mały bo jako jedyny powiedział o ustawie 447 która może z nas Polaków zrobić coś w rodzaju chłopów w czasach szlachty. Tu akurat rzeczywiście przyznam że się zdziwiłem. Marek dziękuje za ten wpis bo pokazałeś coś co chciałem wywołać a tylko ty to wyłapałeś....
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Ozar Miło mi. Staram się żeby moje komentarze były merytoryczne.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Ozar Kilera oglądałem mnóstwo razy, i nie widzę żadnego podobieństwa. Żółtek przypomina mi natomiast Amerykańskiego prezydenta i bohatera narodowego Ulissesa Granta. Co do Jakubiaka, ja uważam, iż w polityce brakuje ludzi sukcesu, a mamy nadmiar niedoszłych bibliotekarzy jak Kaczyński.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Marek Adam Grabowski No może i tak, ale co do Granta to mimo wszystko chyba inna bajka. Dla mnie taka debata to powinna być rozmowa poważnych ludzi w wiedzą i autorytetem na najbardziej poważne tematy w Polsce. Ok. pytania były podane pod prezydenta Dudę i to także wypaczyło całą debate.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Ozar Chodziło mi o cechy fizyczne.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Marek Adam Grabowski Oki kumam
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Była pod Dudę, ale i tak nie był w stanie odpowiedzieć na część pytań.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Marek Adam Grabowski No dokładnie wypadł bardzo blado. Może już wiedział o porozumieniu dwóch Jarosławów? Teraz dopiero nas czeka szopka zarówno polityczna jak i prawna.
 • Marek Adam Grabowski 3 miesiące temu
  Ozar Czy wiedział? Ciekawe pytanie; chyba dwa Jarki nie kratkują go na tyle poważnie, ażeby mu mówić o takich rzeczach? A przy okazji przeczytaj moje ostanie opowiadanie Jaś i Małgosia.
 • Dariusz 3 miesiące temu
  Ozar na PREZYDĘTA!
  ĘK ĘK!
 • Ozar 3 miesiące temu
  Broń Boże takie pomysły. To coś dla albo głupich, albo tych powiązanych ze służbami. Ja nie chcę z tym mieć nic wspólnego.
 • Dariusz 3 miesiące temu
  Ozar Boże broń!
 • Ozar 3 miesiące temu
  Dariusz Hahhaha to choć raz mamy wspólne zdanie.
 • Józef Kemilk 3 miesiące temu
  Zbyt ogólna krytyka, po debacie która debatą nie jest. Czy była dyskusja między kandydatami? Czy po takiej debacie, można wyrobić sobie zdanie o kandydatach? Czy w jednej minucie można przedstawić wizję Polski?
  Nie wszyscy kandydaci są źli, tylko ich zwyczajnie nie znamy. Co wiemy o Piotrowskim? Czy Bosak jest tak zły? Można się pokusić o stwierdzenie, iż mamy coraz większy wybór. Tylko czy z tego korzystamy, czy też wybieramy tych co nam wskażą ci ważni (PiS, PO, SLD, PSL) W pierwszych wyborach wybieraliśmy między Wałęsą a Tymińskim. Czy to był lepszy wybór? A może Kwaśniewski był idealnym kandydatem? A Komorowski?
  Musimy pogodzić się z tym, że taki się ma wybór i nie dotyczy to tylko Polski. W USA mają do wyboru Trumpa lub jakiegoś oszołoma z partii demokratycznej. W Niemczech na Kanclerza wybierają Merkel, lub Merkel ewentualnie mogą wybrać Merkel. We Francji nie jest lepiej. A we Włoszech? katastrofa. A Anglia?
  Podsumowując jesteśmy właśnie tacy i nic tego nie zmieni. Wydaje się nam, że są mądrzejsi, a ich nie ma. Wyciągamy nieznanych wcześniej profesorów, Buzka, Glińskiego czy też Grodzkiego. Powinni być lepsi niż rasowi politycy. Byli? Chyba nie.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Kemlik niestety wybór jest jaki jest, mamy do wyboru takich ludzi, jakich mamy. Niestety moim zdaniem żadny z nich nie jest takim mężem stanu jaki nadawałby się na prezydenta. To po raz kolejny wybór mniejszego, albo większego zła, a przecież nie o to chodzi. To tylko pokazuje jak daleko nam do demokracji.
 • slawko00 3 miesiące temu
  Zgadzam się z Tobą w zupełności. Dobrze, że piszesz ogólnikowo. Bo to co się tam działo to masakra. Jak jeszcze stare mordy z polityki i te kilka nowych potrafiło się w miarę zachować tak ten Tanajno zachowywał się jak pojeb. W każdym zadniu mówił o strajku ,,przedsiębiorców" (czytaj januszy bizensu bo prawdziwi przedsiębiorcy zakasali rękawy i ratują swoje firmy a nie robią rozpierduchy). Czwarty raz w życiu miałem ochotę komuś ryj rozkwasić. Poszperałem trochę po sieci i ciekawe kwiatki na jego temat wyszły np. powiązania z PO, Kukizem, Palikotem oraz z tzw czarnym PR, to, że ma kilka willi i aut. To jest tak zwany ,,biedny przedsiębiorca".
 • Ozar 3 miesiące temu
  sławko To kolejny pokaz tzw. naszych elit, które są tak kiepskie i tak słabe, że aż woła to o pomstę do nieba. To nie debata naszych elit, a jakaś zabawa niepełnosprawnych udających polityków. Smutne ale prawdziwe.
 • slawko00 3 miesiące temu
  Ozar Nom niestety. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz cieszę się, że policja spacyfikowała jakiś protest. Szkoda tylko, że w tak mało brutalny sposób może by się w końcu nauczyli. Wgl też nie dziwię się funkcjonariuszom, że tak postąpili bo jak zaczęli ich atakować. A co do tych ,,przedsiębiorców". Nie wiedziałem, że osoby, które z KODem robiły burdy to przedsiębiorcy. Tak samo spiskowcy. Jak to zobaczyłem to omało, że śmiechu nie spadłem z krzesła. Ten Tanajno pcha się do polityki od 15 lat i oby na półmetku wyjebał się na ryj.
 • Ozar 3 miesiące temu
  slawko00 To raczej taka zadyma mająca na celu pokazanie się w mediach. KOD w zasadzie to była taka organizacja która miała za zadanie w zasadzie tylko robić dym i zamęt. Jak widać dalej tak jest. Czyli nic tylko zadyma.
 • slawko00 3 miesiące temu
  Ozar Nom. Mniejszość próbuję narzucić wolę większości. Czyli można już tutaj podciągać to pod zapędy autorytarne lub totalitarne. Co za paradoks...
 • Targówek 3 miesiące temu
  slawko00 Tanajno to taki właśnie typowy skandalista, którego zdanie i tak mało kogo interesuje. Taki drugi Zbigniew Stonoga czy Mateusz Kijowski. Dziwi mnie tylko, co tam robił Grzegorz Braun. Mówiłem już, że porozumienie Konfederacji z totalną opozycją jest bez sensu.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Targówek Co do Brauna to moim zdaniem to jeden z niewielu ludzi którzy są chyba prawdziwymi Polakami bez powiązań z BND czy innymi służbami. Mam tylko nadzieję że się nie mylę.
 • Ozar 3 miesiące temu
  slawko00 Zobacz sobie co się działo pod koniec XVIII wieku... Było dokładnie tak samo. Magnateria nas osiurała i poddała się Moskwie.
 • Targówek 3 miesiące temu
  Ozar Kampania wymierzona w Konfederację zarzucała Korwinowi i Braunowi powiązania z GRU
 • Ozar 3 miesiące temu
  Targówek Wiem. Nawet PIS dołączył sie do tej kampanii. Oni sie boją Konfederacji, bo to chyba jedyny w tej chwili przedstawiciel polskiego narodu. Mam nadzieje, że sie nie mylę bo teraz wszystko jest możliwe, ale słuchając Brauna, czy Michalkiewicza można odnieść wrażenie, że to prawdziwi narodowcy, czyli ci, którzy chcą narodów suwerennych i opartych na tradycjach, a nie neokolnii niemieckich do czego zmierza tzw. UE pod władzą Niemiec. Miejmy nadzieję że tak jest bo inaczej nie mamy żadnej partii polskiej w tej chwili.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Targówek No słyszałem że podejrzewa się ich generalnie o to, że są opłacani i sterowani z Moskwy. No cóż jakoś mnie to nie dziwi, bo u nas każdą większą partię podejrzewa się o to, że jest terowana z zewnątrz Polski, albo o powiązania z naszymi służbami czyli wywiadem i kontrwywiadem.
 • slawko00 3 miesiące temu
  Ozar Nom niestety. Historia zatoczyła koło.
 • slawko00 3 miesiące temu
  Targówek Ten koleś w normalnym kraju już by dawno siedział, ale niestety. Mówię o Tanajno
 • Ozar 3 miesiące temu
  slawko00 Cóż jak nasz uczy historia pewne sprawy wracają i znając to, co działo się 100/200 lat temu powinniśmy uczyć się na błędach i nie pozwolić żeby popełnić kolejne. Niestety nie uczymy się na błędach wcale i po raz kolejny jesteśmy kolonią obcych. Jedyna różnica jest taka, że pod koniec XVIII wieku straciliśmy niepodległość i zostaliśmy rozebrani przez zaborców. Teraz jest to samo tylko w nowszej wersji, czyli oficjalnie jesteśmy jako "suwerenne" państwo, ale rządzą nami obcy. Czyli to samo w nowej wersji.
 • slawko00 3 miesiące temu
  Ozar nom. Ja już mam dość rozprawiania o polityce i to jest już mój ostatni komentarz pod tym tekstem. Przyjemnie było porozmawiać z kimś na taki temat bez kłócenia się :)
 • Zaciekawiony 3 miesiące temu
  Największym paradoksem jest to, że to była debata przedwyborcza bez wyborów.
 • Ozar 3 miesiące temu
  To już szczyt szczytów. Mamy wybory i dzień wyznaczony a wybory się nie odbyły. To chyba największy burdel polityczny w naszej historii. Jak na to patrzę to mnie ogarnia już tylko pusty śmiech...
 • Zaciekawiony 3 miesiące temu
  Ozar
  A teraz unieważnią wybory, których nie było, z powodu nieodbycia.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Zaciekawiony No jeśli SN zajmie takie stanowisko co wcale nie jest pewne. Bo może np. nie zając stanowiska a wtedy mamy burdelozę kosmiczną, tak prawną jak i polityczną.
 • Kapelusznik 3 miesiące temu
  Nie oceniam, bo to nie artykuł, a długie pytanie.
  A co do niego samego:
  Wracamy do "złotej wolności szlacheckiej" gdzie elita rucha resztę narodu zgodnie z prawem.
 • Ozar 3 miesiące temu
  kapelusznik. Dokładnie o to mi chodziło w ostatnich zdaniach. Znowu magnaci decydują o wszystkim ruchając resztę tak jak chcą. jednak pamiętajmy jak to się dla nas skończyło. Ponad stu latami braku niepodległości...
 • Ant 3 miesiące temu
  I jak tam? Już głosowaliście? :)
 • Ozar 3 miesiące temu
  Hahahahahahaha to kolejny zakręt historii. Ciekawe jak będzie za kolejnym zakrętem...
 • Dekaos Dondi 3 miesiące temu
  Ponadto, skoro wybory są i nie są równocześnie, to w świetle prawa, powinno obowiązywać 50% ciszy wyborczej:)
 • Ozar 3 miesiące temu
  No nie ma czegoś takiego jak 50 % ciszy wyborczej! Albo jest 100 ALBO NIE MA WCALE.
 • Dekaos Dondi 3 miesiące temu
  Ozarze→Wiem:))→Napisałem to jako absurd:)
 • Ozar 3 miesiące temu
  Dekaos Dondi Wiem, ale to jest absurd na skale światową i cholera wie co z tego wyniknie!
 • Ozar 3 miesiące temu
  To kolejny [przykład burdelozy w jakiej jesteśmy! To ma być państwo prawa! No kurde nie kumam tego!
 • Ozar 3 miesiące temu
  Co by nie powiedzieć czeka nas totalna burdeloza wyborcza, nie mająca nic wspólnego ani z powaga wyborów, ani z liczeniem się z tzw. wyborcami. My Polacy zostaliśmy już zesłani do miana tylko numerów wyborczych i niczemu więcej. To co się dzieje, to taka powtórka z końca lat 80/90 XVIII wieku, gdzie przekupione elity czyli tzw. magnateria sprzedała nas Rosjanom, czy Prusakom. Smutne, ale prawdziwe. Nas już nie ma , choć pewnie jeszcze o tym nie wiemy jak zwykle.
 • Nefer 3 miesiące temu
  Cześć.
  Nie do końca rozumiem, dlaczego aż tak zirytowała Cię ta farsa debaty przedwyborczej. Bo co do tego, że to była farsa, zgadzam się w pełni. Ale też niczego innego nie należało się spodziewać. Prawdziwa polityka odbywała się gdzie indziej i gdzie indziej zapadały decyzje (np. na spotkaniu "dwóch zwykłych posłów", którzy postanowili, czy wybory w ogóle się odbędą :-) ). Nadto ludzie w Polsce mają obecnie, doprawdy, inne sprawy na głowie. A tutaj? Popisywało się kilku błaznów, którzy nie mają żadnego znaczenia i chcieli tylko dać własne występy.
  Pozdrawiam
 • Ant 3 miesiące temu
  Tak zwane obywatelskie wkurzenie ;)
 • Ozar 3 miesiące temu
  Nefer Cieszę się bardzo że zajrzałeś, bo mimo różnic zawsze sobie cenię twoje komentarze. Co do dwóch zwykłych posłów to teoretycznie masz racje, ale jak wiesz jednym z nich jest nowy Piłsudski, czy Naczelnik Państwa. To sprawia, że jego wola jest prawem, czyli powtórka z Führerprinzip. Jak wiesz mit przywódcy Przejawiał się w podświadomym przekonaniu Niemców, że obdarzony boskimi cnotami wódz może zmienić wszystko, nawet naturę ludzką
  i przez to podjąć kroki ku „uzdrowieniu, ku wewnętrznemu i zewnętrznemu umocnieniu
  Rzeszy. Teraz mamy dokładnie to samo, choć niestety większość a myślę że nawet 90% Polaków nie zdaje sobie z tego sprawy.
  To jest nic innego jak dyktatura, ale jeszcze nie typowa tylko zawoalowana politycznie. Czyli coś ala zamach majowy Piłsudskiego tyle tylko że podany bardziej delikatnie, bez udziału wojska itd.
 • Ozar 3 miesiące temu
  Ant No można tak to nazwać, albo inaczej pisze to co widzę, bo niestety to była farsa kilku błaznów udających polityków. A kurde szkoda gadać.
 • Nefer 3 miesiące temu
  Ozar A wiesz, w tej kwestii zgadzam się z Tobą całkowicie. Niestety, mam jeszcze jedną konstatację. Systemy wodzowskie, o których wprost wspominasz (a także kilka innych) rozpadły się kiedy dopiero... po śmierci i często na jej skutek przywódców. Choćby "dekompozycja obozu rządzącego" po śmierci Piłsudskiego (czyli gdy wodza zabrakło, dotychczasowi słudzy rzucili się do walki o spadek), to już termin, który na trwałe wszedł do historiografii. Czyli co? Mamy nasłuchiwać komunikatów ministra zdrowia? :-)
  Pozdrawiam
 • Ozar 3 miesiące temu
  Nefer No jestem pewien, że gdyby nasz obecny naczelnik państwa "się przeziębił", to sfora wilków zaraz by się na siebie rzuciła. On jest jak niedźwiedź, którego pojedyncze wilki nie zaatakują, a dogadać się nie potrafią. Piłsudski i jego sfora to dobry przykład rozpadu obozu opartego na jednym wodzu.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania