***...

skostnieli z zimna

krzyczeli śniegiem w igloo formując sople

Średnia ocena: 3.9  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (68)

  • Bettina 7 miesięcy temu

    A co to za problem w zimie utworzyc zimẹ?

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Żaden.

    Pozdrawiam

  • Bettina 7 miesięcy temu

    Pasja
    Szczegolnie na opowi.pl

  • ireneo 7 miesięcy temu

    Tu - skostniali, igloo jest po to aby oddzielić się od śniegu, a sopli nie tworzy śnieg chyba że ściejający kroplami wodą.
    Zaś to formułowanie dokonuje się nie gębą a działaniem praw natury, ewentualnie któregoś z bogów ewentualnie Matki boskiej soplicznej.

  • ireneo 7 miesięcy temu

    <ściekający>, <formowanie>

  • Pasja 7 miesięcy temu

    ireneo
    Skostnieli też dobrze. Ciekawa interpretacja.

    Miłego

  • ireneo 7 miesięcy temu

    Pasja
    Źle w tym kontekście Skostnienie od mrozu jest tu kalekim, porównaniem zwłaszcza, że zdarzenie się dokonało. Stą poprawnie "po polskiemu" jest - skostniali.

  • Pasja 7 miesięcy temu

    ireneo
    Przemyślę twoją sugestię.

  • ireneo 7 miesięcy temu

    Pasja
    Niekoniecznie chidzi o moje sugestie, ale przemyśł temat przed zabraniem się za haiku, gdyż wbrew pozorom te poprawne gramatycznie, łatwe nie jest

  • Pasja 7 miesięcy temu

    ireneo
    I wice wersa.

    Pozdrawiam

  • ZielonoMi 7 miesięcy temu

    Staranne robili z sopli kalejdoskopy i malowali świat.

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Witaj
    I było im ciepło. Dzięki za zajrzenie.

    Pozdrawiam

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    Czemu w krainie lodu jest zimno? bo ludzie grzeszą i tyle ...odwracają się od Boga ,zamykają serca na płomień Bożej miłości i miłosierdzia.
    Znów mam przed oczyma Obraz że szkoły Ducha o szachownicy ,o zamieci śnieżnej ,o modlitwie wstawienniczej i o demonie który że złości wywraca mi wszystkie pionki z planszy ,zawieszonej nad dzwonnicą kościoła .

  • Pasja 7 miesięcy temu

    najmniejsza
    "Czemu w krainie lodu jest zimno?" - A skąd takie stwierdzenie?

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    Pasja bo to kraina lodu jak sama nazwa wskazuje oraz słowo poznania że Szkoły Ducha jako potwierdzenie .

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    Pasja odwracanie się od Boga powoduje chłód serca .Od dziecka dziadek Józef mówił na mnie Elza .Świat zepsuty wymaga aby uczuć nie okazywać ,świat potrafi wytknąć empatię w sposób podły .Znasz słowa Elzy z krainy lodu ,,żadnych uczuć od teraz tak masz żyć...zbuntowana śpiewa ,,rozpalę to co się tli..."! Miłość Boża to płomień 🔥

  • Polaroid 7 miesięcy temu

    Podoba mi się. I to bardzo.
    Z pozdrowieniami

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Witaj
    Dziękuję za podobanie i to bardzo.

    Miłego

  • zsrrknight 7 miesięcy temu

    mówiąc kolokwialnie - "nie czaję"

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Witaj
    Nie każdy musi czaić.
    Pozdrawiam

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Pasja, super limeryk 🤣
    Żartuję. No haiku jest!
    Jeśli mogę spytać, byłaś w Japonii?

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Notopech
    Bardzo bym chciała być, ale nie byłam.

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Jak czytasz swoje haiku?

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Jeśli ogrzać oddechem śnieg, to sopel powstanie.
    Nad naturalnie to brzmi, ale właśnie na ciele topi się śnieżynki.

    Zimno emocjonalnie.

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Grawitacja, ty normalnie uprawiasz Pasję 🤣

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Notopech W jakim sensie? Abstrachując?

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Grawitacja to chyba nie był komplement xD

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław Wiadomo!

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław, no jak nie , jak tak 🤣

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław Tutaj ludzie wilkiem na każdym kroku...

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Notopech ja bym się obraził gdyby mnie ktoś do Pasji przyrównał xD

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław oj tam, krzyża nie było

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Grawitacja, miałem na myśli , czy twoje myśli , to myśli Pasji 🤣

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Notopech możesz mnie wyzwać od skurwysynów, pedałów, kretynów czy co tam chcesz, ale nigdy proszę nie zasugeruj porównania mnie do Pasji! xD xD

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Notopech Moja interpretacja, tego też już nie można?!

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław, no ok 🤣 Ale Pasją (użytkowniczką) nie jesteś ,prawda?

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Grawitacja, dlaczego? Skoro jest celna

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Notopech już się czuję obrażony...

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Notopech O mały włos wywołałbyś zadymę śnieżną. Pisz w prost następnym razem ❄️

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Grawitacja widzę też jakoś do Pasji niechętnie ci być porównymanym xD

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław Nie o Pasję chodzi. Pasja jest utalentowana i daleko mi do jej poziomu.

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Grawitacja musisz się jeszcze mocno zestarzeć xD

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław Zmień narrację, bo nudą wieje.

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Grawitacja chodziło o dostojeństwo wiedzy xD

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Hmm, może umrę głupia 😅

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Grawitacja raczej tobie to nie grozi ;)

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Grawitacja, chodziło mi o wątek techniczny w haiku 🤣
    Dlatego zapytałem Pasję albo ciebie, jak czytać haiku

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Notopech Sercem i wyobraźnią 🤣 Otwórz szeroko wrota wrażliwości.

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Notopech
    Nigdzie nie napisałam, że to haiku. I żeby uspokoić ten szum, zmieniłam myśl na swobodny układ.
    Miłego popołudnia

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    Pasja Teraz tak, da się zauważyć jaki to wybitny tekst!

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Dziekuję za twoje ciepłe spojrzenie.

    Uściski

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Pasja, z całym szacunkiem dla twojej pisaniny — to jest haiku.
    Nie szukam szumu poza Japonią -:)

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Notopech
    I tak pozostawmy ten szum o nic,

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Pasja, kuźwa, no ok, zgoda 🤣
    Z ciekawości przeczytaj swoje haiku: 1 wers: 3 wers i na końcu drugi.
    Całość jest ładna.
    Świątecznie życzę miłego popołudnia

  • Agrafka 7 miesięcy temu

    Podoba mi się :)

  • Pasja 7 miesięcy temu

    Dziękuję za zatrzymanie i podobanie.
    Pozdrawiam

  • Notopech 7 miesięcy temu

    🤣🤣🤣🤣

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    dogasający rozum
    zsikana pielucha
    demencja

  • Notopech 7 miesięcy temu

    Przeuroczy Knur Wacław, ty jednak masz opanowaną sztukę ninjitsu. Jest także twoje haiku, nawet jęsli wybrakowane przez gwiazdki🤣

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    Nie rozumiem o co chodzi z tym krzykiem ale może uzasadnione ,ja bym nie chciała żeby mnie ktoś zamroził na śmierć albo żebym musiała patrzeć bez słowa jak ktoś umiera z głodu i z wychłodzenia ...wystarczy że Antoś zginął taką śmiercią.:-(..na mrozie ...

  • Notopech 7 miesięcy temu

    najmniejsza, z całym szacunkiem, warto wiedzieć, że wartość artystyczna może mieć różne interpretacje — tak , jakbyś zwiedzała muzeum 🤣

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    Notopech Dekalog i Pismo Święte jest ponad czasowe i wartości moralne również.Modernizm nie może wnosić zgorszenia i chaosu a także ślepoty duchowej i martwicy .

  • Przeuroczy Knur Wacław 7 miesięcy temu

    najmniejsza wyruchaj psa, to ci najlepiej wychodzi

  • Notopech 7 miesięcy temu

    najmniejsza, szanuję dekalog i jego praktyczne rozwinięcie

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    Notopech 👍

  • najmniejsza 7 miesięcy temu

    https://youtu.be/5BSY_bsfIvk?feature=shared

  • Notopech 7 miesięcy temu

    ***...
    skostnieli z zimna
    krzyczeli śniegiem w igloo
    formując sople

    mogę coś zasugerować, Pasjo albo Grawitacjo? 🤣

  • Notopech 7 miesięcy temu

    @ zmieniła 🤣
    ...

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania