Tu - skostniali, igloo jest po to aby oddzielić się od śniegu, a sopli nie tworzy śnieg chyba że ściejający kroplami wodą.
Zaś to formułowanie dokonuje się nie gębą a działaniem praw natury, ewentualnie któregoś z bogów ewentualnie Matki boskiej soplicznej.
Pasja
Źle w tym kontekście Skostnienie od mrozu jest tu kalekim, porównaniem zwłaszcza, że zdarzenie się dokonało. Stą poprawnie "po polskiemu" jest - skostniali.
Pasja
Niekoniecznie chidzi o moje sugestie, ale przemyśł temat przed zabraniem się za haiku, gdyż wbrew pozorom te poprawne gramatycznie, łatwe nie jest
Czemu w krainie lodu jest zimno? bo ludzie grzeszą i tyle ...odwracają się od Boga ,zamykają serca na płomień Bożej miłości i miłosierdzia.
Znów mam przed oczyma Obraz że szkoły Ducha o szachownicy ,o zamieci śnieżnej ,o modlitwie wstawienniczej i o demonie który że złości wywraca mi wszystkie pionki z planszy ,zawieszonej nad dzwonnicą kościoła .
Pasja odwracanie się od Boga powoduje chłód serca .Od dziecka dziadek Józef mówił na mnie Elza .Świat zepsuty wymaga aby uczuć nie okazywać ,świat potrafi wytknąć empatię w sposób podły .Znasz słowa Elzy z krainy lodu ,,żadnych uczuć od teraz tak masz żyć...zbuntowana śpiewa ,,rozpalę to co się tli..."! Miłość Boża to płomień 🔥
Pasja, kuźwa, no ok, zgoda 🤣
Z ciekawości przeczytaj swoje haiku: 1 wers: 3 wers i na końcu drugi.
Całość jest ładna.
Świątecznie życzę miłego popołudnia
Nie rozumiem o co chodzi z tym krzykiem ale może uzasadnione ,ja bym nie chciała żeby mnie ktoś zamroził na śmierć albo żebym musiała patrzeć bez słowa jak ktoś umiera z głodu i z wychłodzenia ...wystarczy że Antoś zginął taką śmiercią.:-(..na mrozie ...
Notopech Dekalog i Pismo Święte jest ponad czasowe i wartości moralne również.Modernizm nie może wnosić zgorszenia i chaosu a także ślepoty duchowej i martwicy .
Komentarze (68)
A co to za problem w zimie utworzyc zimẹ?
Żaden.
Pozdrawiam
Pasja
Szczegolnie na opowi.pl
Tu - skostniali, igloo jest po to aby oddzielić się od śniegu, a sopli nie tworzy śnieg chyba że ściejający kroplami wodą.
Zaś to formułowanie dokonuje się nie gębą a działaniem praw natury, ewentualnie któregoś z bogów ewentualnie Matki boskiej soplicznej.
<ściekający>, <formowanie>
ireneo
Skostnieli też dobrze. Ciekawa interpretacja.
Miłego
Pasja
Źle w tym kontekście Skostnienie od mrozu jest tu kalekim, porównaniem zwłaszcza, że zdarzenie się dokonało. Stą poprawnie "po polskiemu" jest - skostniali.
ireneo
Przemyślę twoją sugestię.
Pasja
Niekoniecznie chidzi o moje sugestie, ale przemyśł temat przed zabraniem się za haiku, gdyż wbrew pozorom te poprawne gramatycznie, łatwe nie jest
ireneo
I wice wersa.
Pozdrawiam
Staranne robili z sopli kalejdoskopy i malowali świat.
Witaj
I było im ciepło. Dzięki za zajrzenie.
Pozdrawiam
Czemu w krainie lodu jest zimno? bo ludzie grzeszą i tyle ...odwracają się od Boga ,zamykają serca na płomień Bożej miłości i miłosierdzia.
Znów mam przed oczyma Obraz że szkoły Ducha o szachownicy ,o zamieci śnieżnej ,o modlitwie wstawienniczej i o demonie który że złości wywraca mi wszystkie pionki z planszy ,zawieszonej nad dzwonnicą kościoła .
najmniejsza
"Czemu w krainie lodu jest zimno?" - A skąd takie stwierdzenie?
Pasja bo to kraina lodu jak sama nazwa wskazuje oraz słowo poznania że Szkoły Ducha jako potwierdzenie .
Pasja odwracanie się od Boga powoduje chłód serca .Od dziecka dziadek Józef mówił na mnie Elza .Świat zepsuty wymaga aby uczuć nie okazywać ,świat potrafi wytknąć empatię w sposób podły .Znasz słowa Elzy z krainy lodu ,,żadnych uczuć od teraz tak masz żyć...zbuntowana śpiewa ,,rozpalę to co się tli..."! Miłość Boża to płomień 🔥
Podoba mi się. I to bardzo.
Z pozdrowieniami
Witaj
Dziękuję za podobanie i to bardzo.
Miłego
mówiąc kolokwialnie - "nie czaję"
Witaj
Nie każdy musi czaić.
Pozdrawiam
Pasja, super limeryk 🤣
Żartuję. No haiku jest!
Jeśli mogę spytać, byłaś w Japonii?
Notopech
Bardzo bym chciała być, ale nie byłam.
Jak czytasz swoje haiku?
Jeśli ogrzać oddechem śnieg, to sopel powstanie.
Nad naturalnie to brzmi, ale właśnie na ciele topi się śnieżynki.
Zimno emocjonalnie.
Grawitacja, ty normalnie uprawiasz Pasję 🤣
Notopech W jakim sensie? Abstrachując?
Grawitacja to chyba nie był komplement xD
Przeuroczy Knur Wacław Wiadomo!
Przeuroczy Knur Wacław, no jak nie , jak tak 🤣
Przeuroczy Knur Wacław Tutaj ludzie wilkiem na każdym kroku...
Notopech ja bym się obraził gdyby mnie ktoś do Pasji przyrównał xD
Przeuroczy Knur Wacław oj tam, krzyża nie było
Grawitacja, miałem na myśli , czy twoje myśli , to myśli Pasji 🤣
Notopech możesz mnie wyzwać od skurwysynów, pedałów, kretynów czy co tam chcesz, ale nigdy proszę nie zasugeruj porównania mnie do Pasji! xD xD
Notopech Moja interpretacja, tego też już nie można?!
Przeuroczy Knur Wacław, no ok 🤣 Ale Pasją (użytkowniczką) nie jesteś ,prawda?
Grawitacja, dlaczego? Skoro jest celna
Notopech już się czuję obrażony...
Notopech O mały włos wywołałbyś zadymę śnieżną. Pisz w prost następnym razem ❄️
Grawitacja widzę też jakoś do Pasji niechętnie ci być porównymanym xD
Przeuroczy Knur Wacław Nie o Pasję chodzi. Pasja jest utalentowana i daleko mi do jej poziomu.
Grawitacja musisz się jeszcze mocno zestarzeć xD
Przeuroczy Knur Wacław Zmień narrację, bo nudą wieje.
Grawitacja chodziło o dostojeństwo wiedzy xD
Przeuroczy Hmm, może umrę głupia 😅
Grawitacja raczej tobie to nie grozi ;)
Grawitacja, chodziło mi o wątek techniczny w haiku 🤣
Dlatego zapytałem Pasję albo ciebie, jak czytać haiku
Notopech Sercem i wyobraźnią 🤣 Otwórz szeroko wrota wrażliwości.
Notopech
Nigdzie nie napisałam, że to haiku. I żeby uspokoić ten szum, zmieniłam myśl na swobodny układ.
Miłego popołudnia
Pasja Teraz tak, da się zauważyć jaki to wybitny tekst!
Dziekuję za twoje ciepłe spojrzenie.
Uściski
Pasja, z całym szacunkiem dla twojej pisaniny — to jest haiku.
Nie szukam szumu poza Japonią -:)
Notopech
I tak pozostawmy ten szum o nic,
Pasja, kuźwa, no ok, zgoda 🤣
Z ciekawości przeczytaj swoje haiku: 1 wers: 3 wers i na końcu drugi.
Całość jest ładna.
Świątecznie życzę miłego popołudnia
Podoba mi się :)
Dziękuję za zatrzymanie i podobanie.
Pozdrawiam
🤣🤣🤣🤣
dogasający rozum
zsikana pielucha
demencja
Przeuroczy Knur Wacław, ty jednak masz opanowaną sztukę ninjitsu. Jest także twoje haiku, nawet jęsli wybrakowane przez gwiazdki🤣
Nie rozumiem o co chodzi z tym krzykiem ale może uzasadnione ,ja bym nie chciała żeby mnie ktoś zamroził na śmierć albo żebym musiała patrzeć bez słowa jak ktoś umiera z głodu i z wychłodzenia ...wystarczy że Antoś zginął taką śmiercią.:-(..na mrozie ...
najmniejsza, z całym szacunkiem, warto wiedzieć, że wartość artystyczna może mieć różne interpretacje — tak , jakbyś zwiedzała muzeum 🤣
Notopech Dekalog i Pismo Święte jest ponad czasowe i wartości moralne również.Modernizm nie może wnosić zgorszenia i chaosu a także ślepoty duchowej i martwicy .
najmniejsza wyruchaj psa, to ci najlepiej wychodzi
najmniejsza, szanuję dekalog i jego praktyczne rozwinięcie
Notopech 👍
https://youtu.be/5BSY_bsfIvk?feature=shared
***...
skostnieli z zimna
krzyczeli śniegiem w igloo
formując sople
mogę coś zasugerować, Pasjo albo Grawitacjo? 🤣
@ zmieniła 🤣
...
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania