Absens
Chorowali z dalszym krokiem
mówiąc "za blisko nie da się żyć"
czekali na deszcz
wyśpiewując nocami pustynne susze
przebywali wędrówki
przesypiając dni w ramionach gwiazd
zaplątani w najstarsze baśnie
umarli na siebie
bez siebie
Chorowali z dalszym krokiem
mówiąc "za blisko nie da się żyć"
czekali na deszcz
wyśpiewując nocami pustynne susze
przebywali wędrówki
przesypiając dni w ramionach gwiazd
zaplątani w najstarsze baśnie
umarli na siebie
bez siebie
Komentarze (14)
Świetna pointa, ciekawy wiersz. Zastanawiam się, czy nie powinno być raczej "odbywali wędrówki", według mnie przebywać można w jakimś miejscu, względnie przebyć jakiś dystans, nie wiem, zostawiam to pod Twoją uwagę. Mrówka Pozdrowiecka ;)
Dziękuję za opinię
Przebywali wędrówki - chodzi o pokonanie czegoś ciężkiego, np. przebyć długą podróż / wyczerpującą podróż. Czasownik ten pomyliłaś z czasownikiem przebywać - mój stworzony jest od formy czasownika przebyć. Rozumiem jednak Twoje rozumowanie, można się pomylić, dlatego czasem warto wrócić do zdania /wersu /strofy raz jeszcze. Pozdrawiam cieplutko :)
Mała Brunetka, czyli coś, jak "przebyć chorobę". Ciekawe.
motomrówka dokładnie tak. Chodzi o to, że przez coś się przeszło, coś się przetrwało mimo wszystko.
Widzę, że wzięłaś radę :)
Tak, skorzystałam, dzięki!
Wiesz, że lubię Twoje pisanie, to nie jest wyjątkiem. Bez większych wyjaśnień wpakuję 5 i prześlę pozdrowienia :)
Dziękuję Maurycy!
Również pozdrawiam :)
Nie podoba mi się puenta, za słaba na dobry wiersz, bo taki Ci wyszedł.... suszę, zamieniłabym na burzę, skoro się czeka na deszcz... Pozdrawiam.
Jak zwykle nie zrozumiałaś tekstu :)
Pozdrawiam.
Strasznie podoba mi się język, którego użyłaś do napisania tego wiersza. Jest emocjonalny, pełen wyjątkowej metaforyki.
"przesypiając dni w ramionach gwiazd" - cudo.
5.
Ojej! Bardzo dziękuję!
Miło mi to czytać ♥ ♥ ♥
Ciekawe słowa dobrałaś :-) Na przykład: "zaplątani w najstarsze baśnie". Daje do myślenia i o to chodzi. Dziękuję ! Pozdrawiam
Dziękuję bardzo!
Pozdrawiam!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania