****
to dziecko na fotografii
właśnie umarło ze starości
czas... pierwszy urodzinowy prezent
nigdy nie należał do mnie
inaczej nie pozwoliłbym mu upłynąć
to dziecko na fotografii
zacisnęło pięść uderzyło w lustro
tworząc kilka linii przeznaczenia
i ostrych przypadków
wchodzących głęboko w skórę
potem przeszłość uśmiecha się do lustra
pięść otwiera na świat
dziecko na fotografii
staje się fotografią
Komentarze (15)
Kurczę, gdyby człowiek mógł być zawsze piękny i młody, to nieśmiertelność byłaby czymś fajnym, ale pewnie też przejadloby się wszystko. A tak jest szansa na bycie fotografią, tyle po nas zostanie. O ile nikt nie wrzuci, choćby do kominka, starych, pożółknietych zdjęć... z prochu do prochu.
Dzięki za komentarz, zwłaszcza, że jesteśmy z innych bajek.
Lotos, a czemu dzielisz? Ty i ja potrafimy myśleć, a to już łączy... chyba?
MartynaM Nie dzielę, lubię Ciebe i Twoją twórczość, ale poglądy mam inne.
Nie byłoby nudno, być nieśmiertelnym, wszechświat jest wielki.
Człowiek (o ile nie wyjałowi totalnie planety) już za kilkadziesiąt lat może osiągnąć nieśmiertelność - co prawda wybrane jednostki, kopie umysłów implikowane do wyhodowanych ciał, wgrane w komputery, które sterują eksplorującymi przestrzeń robotami, właściwie wszytko będzie mogło, być sterowane myślą, tysiące kopii umysłu w różnych miejscach w przestrzeni - boskość.
Potrzebny jest umysł w dobrym stanie i koneksje, by być wśród wybrańców.
A innej bajki - tydzień Cię nie było - długi to musiał być sylwester, wnioskuję że: dance, drugs and seks, aż po crazy...
yanko wojownik 1125 a jednak za dużo o mnie myślisz... i oceniasz na swój wzór i podobieństwo. To dopiero jest szalone... nie wiem, śmiać się czy płakać...?
MartynaM, Co w tym dziwnego, ze interesuję się życiem gwiazdy portalu literackiego?
Normalna relacja - Idol/ka - fan...
"?" - wrzuciłaś swój znak zodiaku?
yanko wojownik 1125 a jak Ci się podoba wiersz Lotosa?
MartynaM, Dobry, powoduje w odbiorze emisję emocji, te które nie wywołują, nie są dobre.
Mógłby być to Twój wiersz - stylem nieco podobny, ale bywa, że ludzie podobnie piszą.
yanko wojownik 1125 dziękuję Ci w imieniu Lotosa za dobry. Na pewno się ucieszy, że tak myślisz.
MartynaM, A proszę bardzo, miło z dobrą poezją poobcować, miast z banałem, jeszcze owiniętym w równozgłoskowy rym, często częstochowski.
Ożesz...świetny, no świetny wiersz.
Również dziękuję za komentarz, zazwyczaj ty i ja to zupełnie inny klimat.
Dawno Ciebie nie było, ale wróciłeś z perełką.
kikimoro to chyba na tym portalu, pierwszy Twój komentarz, pod moim tekstem.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania