*******
*******
przy życiu trzyma mnie piesek
o czarnych łatkach
wczoraj usłyszałam
że jestem dzielna
a tak bym chciała jak Frida
malować swoje cierpienie
wiem że to ucieczka
na którą nie mam prawa
namalować tęczę
na niebie bez chmur
oddech rodziców
w okresie świątecznym
żadna ze mnie artystka
żyję wspomnieniami
wiosną znowu będę sadzić kwiaty
karmić ptaki w ogrodzie
słuchać psiego szczekania
potem przyjdzie lato
zaliczę kolejne porażki
serce zadrży od tęsknoty
oczy zastąpi łzy
może zdąży przed upałem
odwiedzić mnie Kahlo
ofiaruję jej najpiękniejszy portret
*************
Frida Kahlo, właśc. Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón – meksykańska malarka, słynąca z autoportretów. Życie Fridy Kahlo rozpoczęło się i zakończyło w Coyoacán w domu zwanym „Niebieskim Domem”. Sztuka Kahlo przejawia bardzo wiele nawiązań do kultury meksykańskiej i indiańskiej. Z tego powodu często bywa określana jako sztuka naiwna bądź folkowa, nierzadko również jako surrealistyczna.
Komentarze (23)
Wojciechu, pięknie, ale entery psują odbiór.
Widzę że mam swojego epigona, zamiast chłopca mamy pieska, zamiast Kusamy Frida. Ładna kopia, ale absolutnie nieoryginalna.
Ladnie to tak ściągać?
Plus jest niezwykle oryginalny w komentowaniu, regularnie korzystając z chat gpt. :)
przy życiu trzyma mnie chłopiec
o jasnych włosach
wczoraj usłyszałam
że jestem normalna
a tak bym chciała jak Yayoi
zamknąć się za kratami
wiem że to komfort
na który mnie nie stać
namalować pszczołę
na kwiecie nasturcji
ruchy dziecka
w okresie prenatalnym
żadna ze mnie feministka
żyję stereotypami
jesienią znowu będę grabić liście
zrywać dynie w ogródku
słuchać ptasich kluczy
potem przyjdzie zima
zaliczę kolejne zdrady
brzuch opuchnie od wspomnień
słowa zastąpi migrena
może zdąży przed mrozem
odwiedzić mnie Kusama
ofiaruję jej napiękniejszą dynię
ofiara wyzwoli z przyzwyczajenia
Domagała czy Ty czaisz że zerżnąłeś ode mnie ideę i koncept?
Nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie ekranu - zerżnął nie zerrżnął, widocznie uznał ten wiersz za wybitny.
Paluszki ale nie widzisz plagiatu?
Masakra. :)
Już sam tytuł był podejrzany ..xD
Widzę nie widzę, mam w głowie czarne myśli. Że to ktoś obłożnie chory, sparaliżowany, który klika olówkiem z buzi w klawiaturę. Takie mam myśli i nie będę na niego krzyczała. Sami se krzyczcie.
Wystarczy, że poznasz definicje plagiatu i można dalej pisać, jeśli Ci to sprawia radość ;)
Już mi nic tutaj nie sprawia radości. Żegnajcie. Było miło, ale to chyba nie na moje nerwy.
Nie jesteś TOLERANCYJNA! Wstydź się!
To jest plagiat który nie ma nic wspólnego z tolerancją
Jeśli cię to oburza-wkurza, napisz do admina.
Przy okazji zapytaj, gdzie jest Polska Flaga.
Nie będę pisać. Ochłonełam, to jest raczej trawestacja parafraza. W 50% nie ściagnął, więc nie ma dalej co tego rozkminiać.
Parodiował może?
stereo_dream-dolby-C może ale powinien podać źródło
Funia111, Źródło to ważna lokalizacja.
xdd
Podobno w internecie pełno jest sztuczno-inteligenckich botów (postaci istniejących tylko w internecie) i to chyba jeden z nich (wnioskuję tak sobie obserwując ten w absurdalny sposób stworzony twór powyżej plus bardzo dziwaczne komentarze do cudzych tekstów). Niektórzy twierdzą, że na tej planecie były i są w użyciu technologie o wiele bardziej zaawansowane niż by to wynikało z tego co nam się wydaje po nauce w szkole i oglądaniu telewizji.
Faktycznie, to coś jest bardzo podejrzane...
Imć Wszesław wszyscy jesteśmy czyimiś bootami.
Zenza, botami? To ja już nie chcę być programem, delete :D
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania