Pierwszego listopada

Pierwszego listopada

jest to dzień

w którym zmarli

z całego świata

mają swoje święto.

 

W tym dniu na ich grobach

spotykają się rodziny i przyjaciele

zapalają piękne znicze

i kładą wieńce trochę postoją

potem wracają do swoich domów.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (46)

  • Grisza 8 miesięcy temu

    Popraw...

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Ale co mam poprawić?

  • Grisza 8 miesięcy temu

    Znajdź...

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Grisza chodzi o słowo postoją?

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Grisza już poprawiłam

  • Grisza 8 miesięcy temu

    Namietny dotyk 😃

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Grisza czy teraz wszystko dobrze?

  • Grisza 8 miesięcy temu

    Namietny dotyk,
    językowo tak, ale po co zamieściłaś coś, co wie dziesięcioletnie dziecko, to nie wiem.
    Czy za cztery dni napiszesz:
    Środa jest dniem powszednim
    dorośli idą do pracy
    a dzieci do szkoły?

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Grisza jak to po co napisałam ten wiersz dziś jest wszystkich świętych i w ten sposób chciałam uczcić pamięć wszystkich zmarłych zarówno tych których rodziny groby odwiedzają jak i tych których nikt nie odwiedza

  • Grisza 8 miesięcy temu

    Namietny dotyk,
    ale Ty nikogo nie uczciłaś, tylko napisałaś, że w tym dniu ludzie chodzą na cmentarz...

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Grisza że uczciłam pamięcią o wszystkich zmarłych

  • Grisza 8 miesięcy temu

    Namietny dotyk,
    nie rozumiemy się...

  • ireneo 8 miesięcy temu

    Namietny dotyk
    I tu napisałaś tę ripostę poetycko. Tylko klepniesz w klawiaturę a wiersz ci wychodzi, że.
    tylko recytować, tylko to wyśpiewać i sycić się artystycznymi ozdobnikami, jak: epitety,
    porównania, zdrobnienia, metafory, oksymorony,, hiperbole, anafory,, apostrofa. Wiersz, że klawiaturę lizać... tyle tego tu jest.

  • zsrrknight 8 miesięcy temu

    jeśli ma być to obraz pustej dewocji to może być

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Nie rozumiem

  • zsrrknight 8 miesięcy temu

    Namietny dotyk
    jak nie rozumiesz to sprawdź sobie w słowniku każdy wyraz

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    zsrrknight czyli dla ciebie wszystkich świętych To jest pusty obraz dewocji?

  • Notopech 8 miesięcy temu

    Mnie się podoba😃
    ''i kładą wieńce trochę postoją
    potem wracają do swoich domów.''

    Daję 5

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    To się cieszę

  • Anonim 8 miesięcy temu

    Nie tak z całego świata, z pewnej części.

  • Anonim 8 miesięcy temu

    Też dam pięć, bo w porównaniu do grafomanii Sokratesa...

  • Anonim 8 miesięcy temu

    To samo, co Notopech:

    ''i kładą wieńce trochę postoją
    potem wracają do swoich domów.''

  • Anonim 8 miesięcy temu

    O przylazłaś grzesznico zepsuć atmosferę.

  • Anonim 8 miesięcy temu

    *i

  • Tytusek 8 miesięcy temu

    hihihihihihi

  • Marzena 8 miesięcy temu

    To jest po prostu notatka. Niestety to nie jest wiersz. Pomyśl ile ludzie piszą takich notatek, czy możemy to traktować jako poezję? Nie wymagaj od nas więcej niż sama możesz dać lub przekazać.

    Czy tak trudno to zrozumieć? :)

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    To jest wiersz mówcie sobie o tym co chcecie ja wiem swoje

  • Sokrates 8 miesięcy temu

    Niestety musze się zgodzić z Marzeną

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    A tam nie znacie się

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    https://youtu.be/gs0L8K33jto?si=C50cDzFo3TKNOWEr

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    Wczoraj ,po modlitwie ...niby losowo wybrany ( przez Ducha Świętego) wskazany a jednak z datą 1 listopada w nagraniu .Jeśli nie rozumiesz o co Groszy chodzi to może posłuchaj co Chrystus mówi o tym ..dniu i o Wszystkich Świętych.

  • ireneo 8 miesięcy temu

    nie Chrystus a po dekadach jego pseudobiografowie. On tego nie autoryzował. Sam był analfabetą więc PISanego nie pozostawił. Jak co to kijkiem na piasku kreślił piktogramy np. rybkę.

    Zaś co do tzw. ewangelistów to robili mu pijar.
    Przykładowo, Seneka o nim czytać nie mógł bo był w piachu gdy z tym do Egiptu wiali w rojonym strachu (krwawy Herod też już się rozkładał w piachu)niego ten nic jeszcze nie napisał.

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    ..oraz Małgorzata.

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    Griszy*

  • ireneo 8 miesięcy temu

    Chyba Magdalena wcisnęła mi przedwcześnie - zapisz. Po piachu nic.
    W kontynuacji miało być:
    Skąd wzięło się o tym kochaniu bliźniego, ano żył 7 dekad wcześniej Seneka młodszy i napisał
    - człowiek winien być dla człowieka rzeczą świętą.
    I tak to cudze wtykali w gębę jezusową.

  • ireneo 8 miesięcy temu

    Jak już jestem przy Senece to kolejne jego mądre:
    Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna.
    (Lucius Annaeus Seneca)
    Ten powinien być wzorem dla katolików. To czyta chodząca ewangelia.
    Z niegi to będzie niemal cały Jezus.

  • Anonim 8 miesięcy temu

    I przylazłaś grzesznico zepsuć atmosferę.

    (Czarownico, zamiast do ciebie do siebie to mi wskoczyło najprzód).

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    nie mam talentu grzesznicy? Czarownico??? O co ci chodzi ? Możesz jaśniej ???

  • Anonim 8 miesięcy temu

    najmniejsza, Kluczysz jak każda czarownica i kochanica czarta.

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    nie mam talentu bluznisz! Jeśli się parasz czarami i jeśli służysz diabłu to mów za siebie! Mnie do tego nie mieszaj ! Ja wyrzekam się diabła wszelkich czarów i magii ,ja wierzę jedynie w Boga! Mnie brzydzą takie rzeczy !
    Uważaj kogo nazywasz czarownicą,pojęcia nie masz!

  • Anonim 8 miesięcy temu

    najmniejsza, Jesteś demonicą, także nierządu, może mordujesz klientów.

  • najmniejsza 8 miesięcy temu

    nie mam talentu jakiego nierządu ? Co ty człowieku chrzanisz? Dlaczego wszystkich sądzisz po sobie??
    Nie masz pojęcia o i o kim mówisz.!
    Tak czystej jak ja to że świecą szukać.
    Moje ciało jest Świątynią Boga ! Ja siebie szanuję! Mów za siebie! Bóg widzi co wyprawiasz i co wypisujesz!

  • ZielonoMi 7 miesięcy temu

    najmniejsza Czy Ty naprawdę jesteś taka tępa, żeby nie zauważyć, że jaja sobie z Ciebie robią? Wydoroślej!

  • Namietny dotyk 7 miesięcy temu

    ZielonoMi ja nie jestem tępa

  • ZielonoMi 7 miesięcy temu

    Namietny dotyk A ja do Ciebie to piszę? Czytaj, co napisane.🤦

  • Namietny dotyk 8 miesięcy temu

    Co tu się dzieje? Co to są za kłótnie pod moim tekstem jak chcecie się kłócić to na forum a sio spod mojego wiersza No już sio sio!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania