Pierwszego listopada
Pierwszego listopada
jest to dzień
w którym zmarli
z całego świata
mają swoje święto.
W tym dniu na ich grobach
spotykają się rodziny i przyjaciele
zapalają piękne znicze
i kładą wieńce trochę postoją
potem wracają do swoich domów.
Komentarze (46)
Popraw...
Ale co mam poprawić?
Znajdź...
Grisza chodzi o słowo postoją?
Grisza już poprawiłam
Namietny dotyk 😃
Grisza czy teraz wszystko dobrze?
Namietny dotyk,
językowo tak, ale po co zamieściłaś coś, co wie dziesięcioletnie dziecko, to nie wiem.
Czy za cztery dni napiszesz:
Środa jest dniem powszednim
dorośli idą do pracy
a dzieci do szkoły?
Grisza jak to po co napisałam ten wiersz dziś jest wszystkich świętych i w ten sposób chciałam uczcić pamięć wszystkich zmarłych zarówno tych których rodziny groby odwiedzają jak i tych których nikt nie odwiedza
Namietny dotyk,
ale Ty nikogo nie uczciłaś, tylko napisałaś, że w tym dniu ludzie chodzą na cmentarz...
Grisza że uczciłam pamięcią o wszystkich zmarłych
Namietny dotyk,
nie rozumiemy się...
Namietny dotyk
I tu napisałaś tę ripostę poetycko. Tylko klepniesz w klawiaturę a wiersz ci wychodzi, że.
tylko recytować, tylko to wyśpiewać i sycić się artystycznymi ozdobnikami, jak: epitety,
porównania, zdrobnienia, metafory, oksymorony,, hiperbole, anafory,, apostrofa. Wiersz, że klawiaturę lizać... tyle tego tu jest.
jeśli ma być to obraz pustej dewocji to może być
Nie rozumiem
Namietny dotyk
jak nie rozumiesz to sprawdź sobie w słowniku każdy wyraz
zsrrknight czyli dla ciebie wszystkich świętych To jest pusty obraz dewocji?
Mnie się podoba😃
''i kładą wieńce trochę postoją
potem wracają do swoich domów.''
Daję 5
To się cieszę
Nie tak z całego świata, z pewnej części.
Też dam pięć, bo w porównaniu do grafomanii Sokratesa...
To samo, co Notopech:
''i kładą wieńce trochę postoją
potem wracają do swoich domów.''
O przylazłaś grzesznico zepsuć atmosferę.
*i
hihihihihihi
To jest po prostu notatka. Niestety to nie jest wiersz. Pomyśl ile ludzie piszą takich notatek, czy możemy to traktować jako poezję? Nie wymagaj od nas więcej niż sama możesz dać lub przekazać.
Czy tak trudno to zrozumieć? :)
To jest wiersz mówcie sobie o tym co chcecie ja wiem swoje
Niestety musze się zgodzić z Marzeną
A tam nie znacie się
https://youtu.be/gs0L8K33jto?si=C50cDzFo3TKNOWEr
Wczoraj ,po modlitwie ...niby losowo wybrany ( przez Ducha Świętego) wskazany a jednak z datą 1 listopada w nagraniu .Jeśli nie rozumiesz o co Groszy chodzi to może posłuchaj co Chrystus mówi o tym ..dniu i o Wszystkich Świętych.
nie Chrystus a po dekadach jego pseudobiografowie. On tego nie autoryzował. Sam był analfabetą więc PISanego nie pozostawił. Jak co to kijkiem na piasku kreślił piktogramy np. rybkę.
Zaś co do tzw. ewangelistów to robili mu pijar.
Przykładowo, Seneka o nim czytać nie mógł bo był w piachu gdy z tym do Egiptu wiali w rojonym strachu (krwawy Herod też już się rozkładał w piachu)niego ten nic jeszcze nie napisał.
..oraz Małgorzata.
Griszy*
Chyba Magdalena wcisnęła mi przedwcześnie - zapisz. Po piachu nic.
W kontynuacji miało być:
Skąd wzięło się o tym kochaniu bliźniego, ano żył 7 dekad wcześniej Seneka młodszy i napisał
- człowiek winien być dla człowieka rzeczą świętą.
I tak to cudze wtykali w gębę jezusową.
Jak już jestem przy Senece to kolejne jego mądre:
Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna.
(Lucius Annaeus Seneca)
Ten powinien być wzorem dla katolików. To czyta chodząca ewangelia.
Z niegi to będzie niemal cały Jezus.
I przylazłaś grzesznico zepsuć atmosferę.
(Czarownico, zamiast do ciebie do siebie to mi wskoczyło najprzód).
nie mam talentu grzesznicy? Czarownico??? O co ci chodzi ? Możesz jaśniej ???
najmniejsza, Kluczysz jak każda czarownica i kochanica czarta.
nie mam talentu bluznisz! Jeśli się parasz czarami i jeśli służysz diabłu to mów za siebie! Mnie do tego nie mieszaj ! Ja wyrzekam się diabła wszelkich czarów i magii ,ja wierzę jedynie w Boga! Mnie brzydzą takie rzeczy !
Uważaj kogo nazywasz czarownicą,pojęcia nie masz!
najmniejsza, Jesteś demonicą, także nierządu, może mordujesz klientów.
nie mam talentu jakiego nierządu ? Co ty człowieku chrzanisz? Dlaczego wszystkich sądzisz po sobie??
Nie masz pojęcia o i o kim mówisz.!
Tak czystej jak ja to że świecą szukać.
Moje ciało jest Świątynią Boga ! Ja siebie szanuję! Mów za siebie! Bóg widzi co wyprawiasz i co wypisujesz!
najmniejsza Czy Ty naprawdę jesteś taka tępa, żeby nie zauważyć, że jaja sobie z Ciebie robią? Wydoroślej!
ZielonoMi ja nie jestem tępa
Namietny dotyk A ja do Ciebie to piszę? Czytaj, co napisane.🤦
Co tu się dzieje? Co to są za kłótnie pod moim tekstem jak chcecie się kłócić to na forum a sio spod mojego wiersza No już sio sio!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania