a miało być tak ...
patrzałem
dłuższą chwilę na ścianę
to nie było lustro
jak wcześniej myślałem
skąd pojawił się ten obraz
nie będę teraz dochodził
ogarnęło mnie zdziwienie
odtwarzane na nim myśli
biegły znacznie dalej
niż chciałem
kto mógł tworzyć … to dalej
czy będzie można
coś zmienić cofnąć
to mnie nurtowało
obawiam się
że wszystko działo się
z moim tylko
minimalnym udziałem
cała reszta została
najzwyczajniej dodana
ułożona jak sterta liści
w parku przez wiatr
i ja
tą drogą będę musiał ...
4.2026 andrew
Komentarze (11)
Nie zawsze mieliśmy wpływ na to, co działo się w naszym życiu, w naszym otoczeniu. Nie każdy umiał reagować na zło, na kłamstwa. Często nie potrafiliśmy, nie byliśmy tego nauczeni. Przypomina mi się dyrektor z podstawówki (zagorzały komunista) prowadzący tzw. wychowanie obywatelskie i potem tzw. wych. w rodzinie.
Głowa do gory
Ty już tu chyba kiedyś byłaś, na opowi, masz taki tutejszy sposób wyrażania, ale w dłuższych wypowiedziach - byłaś tu kiedyś? Znasz takiego zbocz... - tego świ... - Szaleja. vel Nplugged?
Piękna refleksja. 5💫
Długo google to pisało?
Łatwo wrzucić i sprawdzić
Dziękuję ,widać podoba Ci się moje pisanie 🌻
Dziwne jak na googlowskie, ale widać postępy robi, bo ciągle robi albo szlifnięte po fakcie.
Andrew24. Dwukrotnie próbowałem ten esej wpisać do
Kochani grafomani i forumowicze
Niech Bóg Ojciec rozpromieni nad wami Swe Oblicze.
Niech na chwilę zapomni wasze grzechy liczne.
Za bluźnierstwa przeciw Duchowi Świętemu
Tylko Bóg Ojciec, potępi bluźniercę po Swojemu.
Choć Syn Boży ogłosił, że to grzech nie do odpuszczenia
Jednak w Miłosierdziu Ojca jest tylko Nadzieja.
O jakże rozumu mieli za mało
Co o śmierci głupim się zdawało.
Że jak Syna Człowieczego do Krzyża przybili
To już Jego misje na Ziemi przekreślili.
On to pokazał, że żadna boleść i konanie
Zabić Duszy danej od Boga, nie jest w stanie.
To On zwycięzca piekła i szatana
Pokonał śmierć dnia trzeciego z rana.
Radujcie się wierni ludzie wszędzie
Bo tak z każdym wiernym Bogu będzie.
Jeżeli Wiary Bogu dochowacie
To swoje życie na wieczność zachowacie.
Alleluja i do przodu. Nie jest to ich winą
Ojcze oświeć ich, bo nie wiedzą co czynią.
Mają oczy do widzenia a są jak ślepcy
Mają uszy do słuchania a są jak głupcy.
Niech przejrzą i usłyszą
To duszę swoją w Bogu pocieszą.
🌻
Ładnie☺️
🌻
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania