A na ulicy statki i mgła

na tafli okna rozbity ocean

z-brukowany tysiącami stóp

i niebezpiecznie szczery

chwilę pozostań

tu jest twój archipelag

na Starej siedem przez cztery

 

wielkie posągi z dawnych lat

złożone na ołtarzu zakrętów

ponętne pomimo czasu

ślepych dat

zamętu więc właź do cholery

na Starą siedem przez cztery

 

może już rycz w poduszkę

nie będzie łagodnych zachodów

lekkiego porodu

 

przestań mnie drapać za uszkiem

 

żyć w marzeniach

może kieliszek cherry?

na do widzenia

na Starej siedem przez cztery

Średnia ocena: 2.0  Głosów: 16

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (24)

  • sensol 28.07.2019

    to se ne wrati. dobrze poleciałeś.

  • puszczyk 29.07.2019

    Dzięks

  • IgaIga 29.07.2019

    Bardzo dobry. Trochę mnie te dopełniaczówki wybijąją z z zachwytu... :D Ale niech se już będą... bo nawet ładne. No i to z-brukowany... Ale... (macham ręką;))

  • puszczyk 29.07.2019

    Co tam machasz... :)
    Wszystko się stosuje, byle z umiarem i aby dobre były, to nie popadaj w purytanizm dopełniaczówkowy.
    A tu masz raptem dwie. :)
    Podziękował.

  • IgaIga 29.07.2019

    Jak se macham, to mi chłodniej :D

  • puszczyk 29.07.2019

    IgaIga
    A co by było jakbyś dmuchała? Uuu.
    Coś za nick wymyśliła? Twoją igę rozumiem, a ta lga?

  • IgaIga 29.07.2019

    puszczyk - Co dwie Igi, to nie jedna ;)

  • puszczyk 29.07.2019

    IgaIga Chyba że zaczęłaś się jąkać.

  • IgaIga 29.07.2019

    puszczyk - Ppppppuszczyk!

  • Tjeri 29.07.2019

    A jam myślała, że to "igalga" w pierwszej chwili. Igaiga? Barańska w "Nocach i dniach" - "Bogumił, Bogumił!"

  • puszczyk 29.07.2019

    Tjeri To jest właśnie przykład jak prostą rzecz można zamieszać z powodu jąkania :)

  • Tjeri 29.07.2019

    puszczyk ale kurde "igalga" byłaby lepsza! A co Ty o tym myślisz Ewaewa?

  • IgaIga 29.07.2019

    Tjeri - ktoś tu napisał "łgałga". To mi się podobuje. Szkoda, że nie można już zmienić:(

  • Tjeri 29.07.2019

    IgaIga to może choć Igałga albo Łgaiga :D

  • betti 29.07.2019

    Mnie się najbardziej Toya podoba, mogłaś zostać przy tym...

  • IgaIga 29.07.2019

    betti -ale ja tu przyszłam w tajemnicy przed całym światem :D
    Mieliście się nie pokapować kto zacz :D

  • Tjeri 29.07.2019

    IgaIga weź przestań... :D

  • betti 29.07.2019

    IgaIga to żeś wymyśliła... sorry, ale tu mądrzy ludzie.

  • IgaIga 29.07.2019

    betti - tera już wim ;)

  • puszczyk 29.07.2019

    IgaIga Nie wszyscy, ale kilka jest.

  • jolka_ka 29.07.2019

    Ładne, melodyjne. Choć ten o umieraniu w imię jakiejś idei, najbardziej do mnie trafił.
    Pozdrawiam!

  • puszczyk 29.07.2019

    To kwestia, jakich treści i przesłań poszukujesz.
    A może i warsztatowo bardziej Ci podszedł tamten..
    Dzięki.

  • Tjeri 29.07.2019

    Wiersz z serii "nienachalne rymowanie". Bardzo lubię. Ładna melodia i nostalgiczna treść.

  • puszczyk 29.07.2019

    To fajnie Sowo.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania