Autyzm w oczach Autysty

Autyzm nie jest chorobą - to mit, jest zaburzeniem rozwojowym które wpływa na to jak postrzegam otaczający mnie świat.

 

Życie z autyzmem to codzienne wyzwania bo wpływa on na moje zachowanie, często nie potrafię dostosować się do zaistniałej sytuacji, bardzo się stresuje i nie panuje nad emocjami.

 

Autyzm będzie mi towarzyszył przez całe życie, tylko objawy mogą się zmieniać z wiekiem, ogromnie ważna jest odpowiednia terapia, regularna praca z psychologiem ale też wsparcie środowiska.

 

Mam problemy w zakresie komunikacji i społecznych interakcji czy relacji z innymi ludźmi, mogę wydawać się dziwna bodź nie miła ponieważ nie potrafię szybko nawiązać nowej znajomości, zazwyczaj zajmuje mi to więcej czasu niż u innych.

 

Bardzo nie lubię zmian, uwielbiam wracać w miejsca w których już kiedyś byłam.

Niezwykle przywiązuje się do różnych przedmiotów, często nie potrafię się z nimi rozstać, nawet kiedy są już stare. To samo dotyczy ludzi jeśli już kogoś polubię to koniec

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • Tark Penza 3 miesiące temu
    Czy ludzie z autyzmem mają jakieś bardziej rozwinięte zdolności, skoro komunikacja nie wychodzi im najlepiej? Lepsza pamięć fotograficzna, cokolwiek? Jak się czujesz w stresującej sytuacji, której nie kontrolujesz, mogłabyś to opisać jak najbardziej szczegółowo? Czy jazda samochodem ci wychodzi, z uwagi na autyzm? Wybacz tak wiele pytań
  • o nim pseud 3 miesiące temu
    https://www.youtube.com/watch?v=JqsSfVBWMPQ
  • Tark Penza 3 miesiące temu
    Normalnie dzięki, chciałem się dowiedzieć czegokolwiek z pierwszej ręki.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania