Bajka

Kiedy był dzieckiem rodzice czytali mu wiele różnych bajek. Zwykle opowiadały one o poczciwych krasnoludkach, tłustych grubasach, kapryśnych królach albo figlarnych lisach czy żabach. Ich zadziwiające przygody wzbudzały w nim zainteresowanie i radość. Ale pewnego razu usłyszał historię, która wstrząsnęła nim do głębi; prezentowała ona perypetie biednego malca, który wypłakał się na śmierć. Szalenie współczuł bohaterowi, a jego losy uznał za przestrogę dla siebie. Postanowił zrobić wszystko, by nigdy nie znaleźć się w podobnej sytuacji. Gdy tylko w jego oczach zaczynały się pojawiać przykre cienie łez, starał się je odpędzać, nucąc wesołe piosenki albo bawiąc się misiem lub piłką.

 

Z czasem piłeczki, przytulanki, a nawet same smutki wydały mu się "dziecinne" i "naiwne", podobnie jak bajka, która niegdyś tak go poruszyła. Mimo to wciąż uznawał za naprawdę istotne to, by nie tracić radości. Nie zawsze było to łatwe i już jako dorosły niekiedy musiał się kryć ze łzami, które nie chciały go słuchać. Zdarzało się, że myślał sobie: "Skoro tak, to czy warto żyć?". Pewnego dnia porzuciła go Ukochana. Zrozpaczony, nakreślił wiersz:

 

"pustka

czuję cię w sercu i wiem że odeszłaś

ściągam łupinę hałasu i wrzasków

gubiąc wszystko

kochający

stęskniony

śmieszny"

 

Poczuł się jak utrapiony malec, którego pamiętał z dzieciństwa. Lecz po jakimś czasie jego uczucia odnalazły inny kierunek. Nie mógł się nadziwić miłości i szczęściu, jednak wciąż nie wiedział, czy jest możliwość, by żyć: "długo i szczęśliwie...".

Średnia ocena: 4.3  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (5)

  • Jarema 12.08.2020
    No, bajka jak bajka, głowy ani niczego innego nie urywa;)
  • wicus 12.08.2020
    Dziękuję za komentarz. Dekapitacja czytelników nie była jej celem. ;)
  • Matt Custor 30.08.2020
    " nakreślił wiersz", lepiej byłoby "napisał wiersz",
    bo kreśli coś architekt lub rysownik - tak mi się wydaje (?).
    Mimo tego jest 5!
    Pozdrawiam!
    MC
  • wicus 30.08.2020
    To faktycznie nieco kontrowersyjne określenie, jednak sądzę, że da się je "uwierzytelnić", także posługując się Słownikiem: http://www.edupedia.pl/words/index/show/390216_slownik_jezyka_polskiego-nakreslic.html
    Dziękuję za miły komentarz i ocenę!
  • wicus 30.08.2020
    *chodzi mi nie tyle o samo "nakreślić", co: "nakreślić wiersz"

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania