Pokaż listęUkryj listę

Będzie jak w szwajcarskim zegarku - teatrzyk absurdalny banialuka

- A kuku zegarmistrzu Dzięciole, a kuku!

- A czego mnie budzisz, zepsuta kukułko?

Nie budź ze snu zegarmistrza!

- A kuku, Dzięciole, a kuku! Zrób mi, proszę stuku puku!

Bo skrzydełka na zawiasach skrzeczą, wrony przyganiają!

- Nie budź ze snu zegarmistrza, trybiki stają, zgrzyta!

- A kuku, Dzięciole, a kuku! Zrób mi nowy zawias z drutu.

Kruki na gałęzi się śmieją, koguty pieją... Ja ochrypłam.

- Nie budź za snu zegarmistrza, bo nie przyszła jeszcze kryska.

Tu zakładów znajdziesz pięć, do nich zgłoś się, skoro chęć!

- A kuku, a kuku! Mistrzów różnych dosyć tutaj, a ja się o skrzydła smutam.

Nie masz chęci, stary werk. Kukać trudno, wkoło ćwierk!

- Nie budź ze snu zegarmistrza, bo kukułek wkoło moc, a ty jeszcze dajesz głos.

Jeszcze skrzypi stare skrzydło, a mnie słuchać już obrzydło, kuku, kuku...

Zamknij dziób, bo ci zaraz skrzywię czub!

- Wrony kraczą, dziobią kruki, chcę wydawać z siebie kuku, chcę trzepotać,

budzić z rana. Zegarmistrzu, zakochana jestem w skrzydłach i w łopocie.

Napraw mnie i po kłopocie. Nie każ krakać i stać w miejscu.

Ja w zegara chcę tkwić sercu, słuchać bicia, wznosić larum.

- Inny zerknie do zegara, ja zbyt senny, jam zbyt cenny,

by kukułka do remontu narobiła mi afrontu!

- Kuku, kuku, zegarmistrzu... Nie mam więcej już pomysłu,

byś nie zaspał, byś się zbudził i nade mną się potrudził.

 

Nakukała prosto w ucho. Jeszcze ciemno, zegar głucho

takt wybija, skrzeczy noc, uniósł w gniewie frędzle koc.

Przykrył zegar Dzięcioł stary. Kos się wziął za czary mary -

stroi miny, dłubie w trybach, więc pokukam jeszcze chyba.

Kos się śmieje; ani chybi się udało ruszyć tryby!

Ptak jak żywy!

Nielot kiwi?!

 

_________________

Grudzień 2008

Następne częścibędzie jak się patrzy

Średnia ocena: 4.3  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (35)

  • andrew24 ponad rok temu

    Muszę zrobić kumielki i z wnukami
    zagrać tą sztukę.

    Pozdrawiam serdecznie 5*
    Miłego wieczoru

  • andrew24 ponad rok temu

    Kukiełki

  • TseCylia ponad rok temu

    O, widzę, że będzie zabawa! Miło mi:)

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    TseCylia , Jutro ostatni dzień na balangę. w środę już post.
    Dobrze przygotować sztukę (spektakl) może potrwać. Chociaż nie jest
    trudna, ale obsada liczna. Rozpisać role. andrew24 musi mieć liczną rodzinę.
    Może zatrudni kółko różańcowe.
    Powodzenia!
    NO!

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    Post już się zaczął od 5. 03. Przepraszam, nie jestem w temacie.
    Tym bardziej ze sztuką trzeba poczekać. Chyba że...?
    cotam!
    NO!

  • TseCylia ponad rok temu

    Starszy Woźny weź się wypchaj i leć do Ire.... nki pieprzyć te same kocopoły, ok? NO! No chyba że jest twoim drugim wcieleniem...

  • TseCylia ponad rok temu

    Starszy Woźny poniżej też do ciebie

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    TseCylia , Już ci mówiłem, że drugiego KĄTA nie mam. Masz urojenia jak twoja
    psiapsiułka. Zapytaj Admina. To było dawno i już przebrzmiało. Myśl do przodu.
    Zobacz, czy na tamtym portalu pojawia sie ten nick.
    Zadałaś się z idiotami tutaj, aż przykro patrzeć.
    Dobrej nocy.
    NO!

  • TseCylia ponad rok temu

    Starszy Woźny wypad mi spamerze

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    TseCylia , okazuje się, że jest możliwość blokowania komentarzy za zgodą
    P. Admina. Zrób to. póki co jestem takim samym użytkownikiem co ty.
    NO!

  • TseCylia ponad rok temu

    Starszy Woźny z chęcią z tej opcji skorzystam, by pozbyć się spamerow i stalkerow. NO!

  • Grafomanka ponad rok temu

    TseCylia, to indywiduum uważa siebie za kogoś wybitnego, a to miernota jakich na pęczki w necie... nawet wierszy nie rozumie, tylko SZTUCZNĄ się podpiera, w pisaniu pewnie też, bo głupie do potęgo n-tej.

    Stary, obleśny dziad!

  • Grafomanka ponad rok temu

    *potęgi

  • TseCylia ponad rok temu

    Grafomanka na innym portalu z jednego nicka pisał, że jego zdaniem "najlepsza poetka na portalu", a z drugiego wulgarnie ublizal. I on ma czelność tu obrażać.

  • TseCylia ponad rok temu

    I przyłazić.

  • Grafomanka ponad rok temu

    TseCylia, na początku właził mi, stary cap, w cztery litery... a kiedy pogoniłam, to przychodzi z jakimiś zemstami... wypisz, wymaluj - idiota!

  • TseCylia ponad rok temu

    Grafomanka leszczu...

  • Grafomanka ponad rok temu

    TseCylia, trzeba gonić to dziadostwo...

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    TseCylia Przesiąkasz tutejszymi psycholami. Nie przenoś jakichś niesnasek z innych
    portali z przed wieków tutaj.
    Tam miałem 2 nicki, tutaj nie mam.
    Jak widać grafi ci odpowiada i tak trzymaj.
    NO!

  • Grafomanka ponad rok temu

    Starszy Woźny, grafi nie robi takiego dziadostwa jak ty, mięczaku. Z jednego nicku chwaliłeś, fałszywy elemencie, a z innego nawalanka z wyzwiskami... kto normalny tak robi?

    I z tobą ma trzymać? Żałosne...

  • TseCylia ponad rok temu

    Starszy Woźny dla mnie od tamtego czasu nie istniejesz, capito?

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    Grafomanka , kiedy ja do ciebie się przymilałem. To ty mnie wyzwałaś od pedałów,
    Jesteś chora baba, Leczyć się.

  • Grafomanka ponad rok temu

    Starszy Woźny, no pewnie, że przyjemna, dla takiego przychlasta, nie byłam, bo z daleka czuć było tym, co właśnie wypłynęło, czyli szambo...

  • Grafomanka ponad rok temu

    A przychodziłeś non stop i pisałeś jakieś gorzkie żale... myślisz, że nikt nie pamięta? Akurat...

  • Starszy Woźny ponad rok temu

    Grafomanka , ty naprawdę jesteś pierdolnięta, jakie gorzkie żale?
    Idźcie obie spać, bo żałosne to jest. A ty grafi jutro do lekarza.
    NO!

  • Grafomanka ponad rok temu

    Starszy Woźny, a co, ciebie już tylko na nogi chcą leczyć, bo na głowę za późno? Tak może być, patrząc na te wpisy... leć do kolegi, który też tu na to samo chory i z nim pogadaj...

    Namolniak...

  • Grafomanka ponad rok temu

    Ale że to takie bezczelne... z jednego konta chwali, z drugiego wulgarnie i po chamsku... zero przyzwoitości! Dno...

  • andrew24 ponad rok temu

    Starszy Woźny 🌸

  • TseCylia ponad rok temu

    A w ogóle to przypomnimy znowu o rekuperatorze nie i jego donioslej roli w hejtowaniu mnie zza winkla na portalu P? Tylko leszcze chowają się za dodatkowy nick / nicki.

  • paluszki z paczuszki ponad rok temu

    Podoba mi się, że piszesz różnie i nie siedzisz w wydumanych ramach.
    Fajne to.5

  • TseCylia ponad rok temu

    Lubię różnorodność cześć form i mierzenie się z nimi. Dzięki

  • TseCylia ponad rok temu

    Sorki, to cześć mi wskoczyło niechcący.

  • paluszki z paczuszki ponad rok temu

    Spoczko.

  • Dekaos Dondi ponad rok temu

    TseCylia↔Ano absurdalnie, ale fajnie. Tak inaczej, raczej. Nieco zrymowany jakby dialog pokrętny,
    ciekawy, żwawy, żeby jeszcze do odegrania byli chętni. Najlepiej żeby u zegarmistrza, ten i ówdzie na to przystał:)↔Pozdrawiam:)

  • TseCylia ponad rok temu

    A dziękuję. Lubię takie lekkie, niezobowiązujące pisanie, to mnie zawsze odpręża :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania