Będzie jak w szwajcarskim zegarku - teatrzyk absurdalny banialuka
- A kuku zegarmistrzu Dzięciole, a kuku!
- A czego mnie budzisz, zepsuta kukułko?
Nie budź ze snu zegarmistrza!
- A kuku, Dzięciole, a kuku! Zrób mi, proszę stuku puku!
Bo skrzydełka na zawiasach skrzeczą, wrony przyganiają!
- Nie budź ze snu zegarmistrza, trybiki stają, zgrzyta!
- A kuku, Dzięciole, a kuku! Zrób mi nowy zawias z drutu.
Kruki na gałęzi się śmieją, koguty pieją... Ja ochrypłam.
- Nie budź za snu zegarmistrza, bo nie przyszła jeszcze kryska.
Tu zakładów znajdziesz pięć, do nich zgłoś się, skoro chęć!
- A kuku, a kuku! Mistrzów różnych dosyć tutaj, a ja się o skrzydła smutam.
Nie masz chęci, stary werk. Kukać trudno, wkoło ćwierk!
- Nie budź ze snu zegarmistrza, bo kukułek wkoło moc, a ty jeszcze dajesz głos.
Jeszcze skrzypi stare skrzydło, a mnie słuchać już obrzydło, kuku, kuku...
Zamknij dziób, bo ci zaraz skrzywię czub!
- Wrony kraczą, dziobią kruki, chcę wydawać z siebie kuku, chcę trzepotać,
budzić z rana. Zegarmistrzu, zakochana jestem w skrzydłach i w łopocie.
Napraw mnie i po kłopocie. Nie każ krakać i stać w miejscu.
Ja w zegara chcę tkwić sercu, słuchać bicia, wznosić larum.
- Inny zerknie do zegara, ja zbyt senny, jam zbyt cenny,
by kukułka do remontu narobiła mi afrontu!
- Kuku, kuku, zegarmistrzu... Nie mam więcej już pomysłu,
byś nie zaspał, byś się zbudził i nade mną się potrudził.
Nakukała prosto w ucho. Jeszcze ciemno, zegar głucho
takt wybija, skrzeczy noc, uniósł w gniewie frędzle koc.
Przykrył zegar Dzięcioł stary. Kos się wziął za czary mary -
stroi miny, dłubie w trybach, więc pokukam jeszcze chyba.
Kos się śmieje; ani chybi się udało ruszyć tryby!
Ptak jak żywy!
Nielot kiwi?!
_________________
Grudzień 2008
Komentarze (35)
Muszę zrobić kumielki i z wnukami
zagrać tą sztukę.
Pozdrawiam serdecznie 5*
Miłego wieczoru
Kukiełki
O, widzę, że będzie zabawa! Miło mi:)
TseCylia , Jutro ostatni dzień na balangę. w środę już post.
Dobrze przygotować sztukę (spektakl) może potrwać. Chociaż nie jest
trudna, ale obsada liczna. Rozpisać role. andrew24 musi mieć liczną rodzinę.
Może zatrudni kółko różańcowe.
Powodzenia!
NO!
Post już się zaczął od 5. 03. Przepraszam, nie jestem w temacie.
Tym bardziej ze sztuką trzeba poczekać. Chyba że...?
cotam!
NO!
Starszy Woźny weź się wypchaj i leć do Ire.... nki pieprzyć te same kocopoły, ok? NO! No chyba że jest twoim drugim wcieleniem...
Starszy Woźny poniżej też do ciebie
TseCylia , Już ci mówiłem, że drugiego KĄTA nie mam. Masz urojenia jak twoja
psiapsiułka. Zapytaj Admina. To było dawno i już przebrzmiało. Myśl do przodu.
Zobacz, czy na tamtym portalu pojawia sie ten nick.
Zadałaś się z idiotami tutaj, aż przykro patrzeć.
Dobrej nocy.
NO!
Starszy Woźny wypad mi spamerze
TseCylia , okazuje się, że jest możliwość blokowania komentarzy za zgodą
P. Admina. Zrób to. póki co jestem takim samym użytkownikiem co ty.
NO!
Starszy Woźny z chęcią z tej opcji skorzystam, by pozbyć się spamerow i stalkerow. NO!
TseCylia, to indywiduum uważa siebie za kogoś wybitnego, a to miernota jakich na pęczki w necie... nawet wierszy nie rozumie, tylko SZTUCZNĄ się podpiera, w pisaniu pewnie też, bo głupie do potęgo n-tej.
Stary, obleśny dziad!
*potęgi
Grafomanka na innym portalu z jednego nicka pisał, że jego zdaniem "najlepsza poetka na portalu", a z drugiego wulgarnie ublizal. I on ma czelność tu obrażać.
I przyłazić.
TseCylia, na początku właził mi, stary cap, w cztery litery... a kiedy pogoniłam, to przychodzi z jakimiś zemstami... wypisz, wymaluj - idiota!
Grafomanka leszczu...
TseCylia, trzeba gonić to dziadostwo...
TseCylia Przesiąkasz tutejszymi psycholami. Nie przenoś jakichś niesnasek z innych
portali z przed wieków tutaj.
Tam miałem 2 nicki, tutaj nie mam.
Jak widać grafi ci odpowiada i tak trzymaj.
NO!
Starszy Woźny, grafi nie robi takiego dziadostwa jak ty, mięczaku. Z jednego nicku chwaliłeś, fałszywy elemencie, a z innego nawalanka z wyzwiskami... kto normalny tak robi?
I z tobą ma trzymać? Żałosne...
Starszy Woźny dla mnie od tamtego czasu nie istniejesz, capito?
Grafomanka , kiedy ja do ciebie się przymilałem. To ty mnie wyzwałaś od pedałów,
Jesteś chora baba, Leczyć się.
Starszy Woźny, no pewnie, że przyjemna, dla takiego przychlasta, nie byłam, bo z daleka czuć było tym, co właśnie wypłynęło, czyli szambo...
A przychodziłeś non stop i pisałeś jakieś gorzkie żale... myślisz, że nikt nie pamięta? Akurat...
Grafomanka , ty naprawdę jesteś pierdolnięta, jakie gorzkie żale?
Idźcie obie spać, bo żałosne to jest. A ty grafi jutro do lekarza.
NO!
Starszy Woźny, a co, ciebie już tylko na nogi chcą leczyć, bo na głowę za późno? Tak może być, patrząc na te wpisy... leć do kolegi, który też tu na to samo chory i z nim pogadaj...
Namolniak...
Ale że to takie bezczelne... z jednego konta chwali, z drugiego wulgarnie i po chamsku... zero przyzwoitości! Dno...
Starszy Woźny 🌸
A w ogóle to przypomnimy znowu o rekuperatorze nie i jego donioslej roli w hejtowaniu mnie zza winkla na portalu P? Tylko leszcze chowają się za dodatkowy nick / nicki.
Podoba mi się, że piszesz różnie i nie siedzisz w wydumanych ramach.
Fajne to.5
Lubię różnorodność cześć form i mierzenie się z nimi. Dzięki
Sorki, to cześć mi wskoczyło niechcący.
Spoczko.
TseCylia↔Ano absurdalnie, ale fajnie. Tak inaczej, raczej. Nieco zrymowany jakby dialog pokrętny,
ciekawy, żwawy, żeby jeszcze do odegrania byli chętni. Najlepiej żeby u zegarmistrza, ten i ówdzie na to przystał:)↔Pozdrawiam:)
A dziękuję. Lubię takie lekkie, niezobowiązujące pisanie, to mnie zawsze odpręża :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania