bez odpowiedzi

 

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (23)

  • W czasach zagłady największą zbrodnią jest przeżyć kiedy wszyscy w około giną, taki "zbrodniarz" później musi żyć ze swoją "winą" przez resztę jego dni.
    Skojarzył mi się, nie wiem czy słusznie, Twój tekst z obozami koncentracyjnymi i zagładą Żydów, choć nie tylko, w czasie 2 wojny światowej.
    dający do myślenia, mocny utwór!
    Pozdrawiam

  • Pasja 17.06.2018

    Witaj Maurycy
    Dziękuję za spojrzenie i bardzo wnikliwe skojarzenie.
    Pozdrawiam serdecznie

  • Adam T 17.06.2018

    Zgodzę się z Maurycym. Myślę, że tytuł mówi wszystko, dlatego pytanie w ostatnim wersie uważam za niepotrzebne. Odbieram to pytanie zresztą jako chęć usprawiedliwienia dla peelki, podzas gdy wers " za echem powtarzała dlaczego" uważam za idealne zakończenie.
    Najlepsze uważam są pierwsze cztery wersy. Potem dopiero według mnie istotny jest "nigdy nie uwolniła się od tej zbrodni". I dla mnie te wersy powinny być jeden po drugim:
    "pożegnała się bez słów w przeczuciu zniszczenia
    nigdy nie uwolniła się od tej zbrodni".
    Dopiero potem jest to:
    "za echem powtarzała dlaczego".
    Tyle ja bym zostawił. Wiersz mi się podoba, choć strasznie jest przygnębiający. Ale też inny być nie może.
    Pozdrawiam ;)

  • Pasja 17.06.2018

    Witaj
    Czyli środek wyrzucić?
    Dziękuję za rozkład i uwagi. Tekst jest jak ubranie, można go spruć i przerobić.
    Pozdrawiam serdecznie

  • Adam T 17.06.2018

    pasja, ja tak tylo według siebie, nie jestem koneser, tylko miłośnik. Przecież to Twój tekst. A sobie czytam po prostu.

  • Pasja 17.06.2018

    Adam T
    Poczekam na koneserów.
    Jednak wiesz, że dla mnie ważniejsze jest odczucie.
    Ukłony

  • betti 17.06.2018

    Temat chwytliwy wybrałaś aczkolwiek treść przegadana... można było użyć ciekawych rekwizytów, no i skróty myślowe, które zostawiły by coś w domyśle czytelnika.

    żyła lecz była martwa - nikt teraz tak nie pisze, to obciach.
    sprzedała swoje istnienie - dosłowne, ale gdzie poezja?
    nigdy nie uwolniła się od tej zbrodni- to powinno pozostać w domyśle czytelnika

    Niby krótki tekst, ale bardzo prozatorski.

  • Aisak 17.06.2018

    Andrzej siedzi bzdury kleci...

  • betti 17.06.2018

    Kaśka ty nie umiesz inaczej niż dosłownie, ale tak się poezji nie pisze.

  • Aisak 17.06.2018

    ale ja mam poetycką duszę!
    i zaraz cię uduszę xD

    i nie Kaśkuj mnie tu, bo mnie wkurzasz :/

  • Pasja 17.06.2018

    Witaj Aisak:)

  • Aisak 17.06.2018

    dzień dobry pasją :)

  • betti 17.06.2018

    Nie widać w twoich tekstach poetyckiej duszy, Kaśka. Widać tylko babę oderwaną od pługa, która chce konieczne wiersze pisać... i te wiersze są prymitywne. Tyle w temacie.

  • Aisak 17.06.2018

    Oj, tam.
    Zazdrościsz mnie talentu!
    EOT

    xD

  • betti 17.06.2018

    Kaśka, a jaki ty masz talent?

  • Aisak 17.06.2018

    nie interesuj się.

  • Pasja 17.06.2018

    Bardzo proszę nie spamować

  • Worldovsky 17.06.2018

    "pokutowała za to co zrobiła i nie zrobiła"- to bardzo ważne zdanie w tym tekście. Tak myślę.
    W życiu też tak bywa.
    "za echem powtarzała dlaczego"-ciekawe.
    Chyba się dobrze łączy z tytułem.
    Masz wartościowe teksty.
    Pozdrawiam.

  • Pasja 17.06.2018

    Witaj
    Dzięki za ciekawe spostrzeżenia i za miłe słowa.
    Pozdrawiam

  • Justyska 17.06.2018

    Strach potrafi sparalizowac i potem wzbudza poczucie winy...Bardzo wiele trudnych emocji w tym tekście. Mocna treść jak dla mnie.
    Pozdrawiam!

  • Pasja 17.06.2018

    Witaj Justyska
    Mówią, że strach jest złym doradcą. Ale tak często podejmujemy decyzje pod jego wpływem.
    Dziękuję za spojrzenie.
    Pozdrawiam i miłego wieczoru

  • Keraj 18.06.2018

    Wiele emocji wyrażonych w tekście 5

  • Pasja 18.06.2018

    Witaj Keraj
    Świeże spojrzenie... Dziękuję i pozdrawiam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania