bez pragnienia
a gdyby tak
napić się wody
przejść do Elizjum wiecznej krainy spokoju
zapomnieć o życiu o grzechach o nienawiści
odpocząć od pamiętania
a gdyby nie
sądzić innych błądzić narzekać
szukać skazy w lustrach
a gdyby iść
pod wiatr bez cierpień
w jedno z trzech miejsc spoczynku
pobiegać po łąkach
posłuchać muzyki pośród asfodeli
echo powraca zbyt późno
Komentarze (19)
Bardzo dobre.
Dzięki kurkuma.
Pozdrawiam
Ostatnio myślałam o Elizjum :) Miły w odbiorze wiersz; taki wyciszony :)
Serdecznie :)
Widzisz, bo ja też czytałam tekst o Elizjum i coś mnie zbudziło. Wyciszenie, tak bo jak można inaczej.
Ciepło pozdrawiam
Pasjo→Ładnie napisałaś. Tak ''pasjowo'':)
Najbardziej→środkowa i ostatni wers.→Pozdrawiam:)→5
Dziękuję pięknie za takie odczucie.
Pozdrawaim
"A gdyby" ale nigdy tak nie będzie. Wyciszenie pozostanie pragnieniem. Piękne refleksje!
Witaj Bożenko
Dziękuję za bardzo ciepłe refleksje.
Miłego popołudnia
Bardzo „rozwiatrany” (moja córka kiedyś tak mówiła) obrazowo ten utwór, a do tego doskonale wyważony...
Pasjo ty się ciągle wspinasz coraz wyżej jeśli chodzi o kunszt!
Wspaniałe!
Witaj Maurycy
Dziękuję za rozwiatrany komentarz. Super słowo... kradnę.
Pozdrawiam
Pasjo, na forach to się człek raczej nie wyciszy, choć tutaj ludzie jakby mniej kąśliwi ?
Piękne marzenia ujęłaś w wierszu - gdyby człowiek był dobry, to hoohohohhoohoh albo i więcej. Bardzo ładny wiersz ?
Pięknie dziękuję za uśmiech i ciekawą sugestię. Pozdrawiam ciepło
Nawet bez podpisu poznać by sie dało że to twoje dzieło. Ujął mnie fragment o skazach na lustrze.
Witaj Tinka
Dziękuję pięknie za spojrzenie i fajnie, że pamiętasz.
Pozdrawiam
Niezwykły tekst, przenoszący w wyobraźni do innego, lepszego świata, 5, pozdrawiam :-D
Ocenę dałem niedawno, chyba w ciągu kilku ostatnich dni.
Piotrek P. 1988 piękne dzięki za spojrzenie i obecność. Pozdrawiam
a gdyby tak
wznieś się do góry
posłuchać głosu róży
zobaczyć złamane wierzchołki gór
posłuchać ciszy wysokich fal
i być ponad tym
Witaj
Pięknie podsumowałeś swoimi myślami.
Miłego dnia
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania