bez pragnienia

a gdyby tak

napić się wody

przejść do Elizjum wiecznej krainy spokoju

zapomnieć o życiu o grzechach o nienawiści

odpocząć od pamiętania

 

a gdyby nie

sądzić innych błądzić narzekać

szukać skazy w lustrach

 

a gdyby iść

pod wiatr bez cierpień

w jedno z trzech miejsc spoczynku

pobiegać po łąkach

posłuchać muzyki pośród asfodeli

 

echo powraca zbyt późno

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • kurkuma 18.02.2020

    Bardzo dobre.

  • Pasja 18.02.2020

    Dzięki kurkuma.
    Pozdrawiam

  • befana_di_campi 18.02.2020

    Ostatnio myślałam o Elizjum :) Miły w odbiorze wiersz; taki wyciszony :)

    Serdecznie :)

  • Pasja 18.02.2020

    Widzisz, bo ja też czytałam tekst o Elizjum i coś mnie zbudziło. Wyciszenie, tak bo jak można inaczej.

    Ciepło pozdrawiam

  • Dekaos Dondi 18.02.2020

    Pasjo→Ładnie napisałaś. Tak ''pasjowo'':)
    Najbardziej→środkowa i ostatni wers.→Pozdrawiam:)→5

  • Pasja 18.02.2020

    Dziękuję pięknie za takie odczucie.
    Pozdrawaim

  • Bożena Joanna 18.02.2020

    "A gdyby" ale nigdy tak nie będzie. Wyciszenie pozostanie pragnieniem. Piękne refleksje!

  • Pasja 18.02.2020

    Witaj Bożenko
    Dziękuję za bardzo ciepłe refleksje.
    Miłego popołudnia

  • Bardzo „rozwiatrany” (moja córka kiedyś tak mówiła) obrazowo ten utwór, a do tego doskonale wyważony...
    Pasjo ty się ciągle wspinasz coraz wyżej jeśli chodzi o kunszt!
    Wspaniałe!

  • Pasja 18.02.2020

    Witaj Maurycy
    Dziękuję za rozwiatrany komentarz. Super słowo... kradnę.

    Pozdrawiam

  • Szpilka 19.02.2020

    Pasjo, na forach to się człek raczej nie wyciszy, choć tutaj ludzie jakby mniej kąśliwi ?

    Piękne marzenia ujęłaś w wierszu - gdyby człowiek był dobry, to hoohohohhoohoh albo i więcej. Bardzo ładny wiersz ?

  • Pasja 20.02.2020

    Pięknie dziękuję za uśmiech i ciekawą sugestię. Pozdrawiam ciepło

  • Tina12 23.02.2020

    Nawet bez podpisu poznać by sie dało że to twoje dzieło. Ujął mnie fragment o skazach na lustrze.

  • Pasja 26.02.2020

    Witaj Tinka
    Dziękuję pięknie za spojrzenie i fajnie, że pamiętasz.
    Pozdrawiam

  • Piotrek P. 1988 27.02.2020

    Niezwykły tekst, przenoszący w wyobraźni do innego, lepszego świata, 5, pozdrawiam :-D

  • Piotrek P. 1988 27.02.2020

    Ocenę dałem niedawno, chyba w ciągu kilku ostatnich dni.

  • Pasja 28.02.2020

    Piotrek P. 1988 piękne dzięki za spojrzenie i obecność. Pozdrawiam

  • MarBe 27.02.2020

    a gdyby tak
    wznieś się do góry
    posłuchać głosu róży
    zobaczyć złamane wierzchołki gór
    posłuchać ciszy wysokich fal
    i być ponad tym

  • Pasja 28.02.2020

    Witaj
    Pięknie podsumowałeś swoimi myślami.

    Miłego dnia

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania