Poprzednie części: Bez Tytułu
Bez Tytułu
Spaceruję ulicą
i nagle odwracam się
Patrzę się i jakby przeglądam.
Dziecko biegnie i krzyczy:
autobusysąpotorach autobusysąpotorach
Słucham tego.
Uśmiecham się.
Myślę o Tobie.
Patrzę się nadal w ten punkt,
ale Ciebie już tam nie ma.
Mój głuchy wzrok tam pozostanie.
Komentarze (5)
Nie widziałam "głuchego wzroku"?
Glodny, pusty itd bardziej by pasowal.
Akurat "głuchy" jest użyte celowo, aby podkreślić tę pewną sprzeczność, ale dzięki!
Mnie akurat głuchy wzrok nie razi - bo to nie proza. Czasem takie zestawienie ma za zadanie nieść więcej niż poprawny pusty czy niewidzący wzrok. No chyba że nie ma w tym głębi - wtedy faktycznie lepiej zmienić.
Ten beztytuł nie podoba mi się tak jak poprzedni, ale i tu można coś wyciągnąć.
"Słucham tego."- "tego" niepotrzebne. Zaimki wielką literą zwracają uwagę - czy faktycznie tak być musi?
Myślę, że intonacja dużo tu robi i "słucham tego" może brzmieć dobrze. Faktycznie jak się patrzy to może nie ma takiego efektu..
Cieszę się że trafił do Ciebie "głuchy wzrok"
Będę pracować nad tytułami!!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania