Białe motyle
porwane duchy motyli białych
słowami krwawią
ze skrzydeł pomiętych
ziarenka nadziei łzami rozmazane
płaczą czarnym tuszem
gubiąc smutne wersy
spragnione czułości zapisane myśli
więzów swych nie zerwą
nie odnajdą celu
wiatr przeczyta tylko błagania o miłość
w niewysłanych
strzępach
porwanego listu
Komentarze (17)
Maurycy Lesniewski↔Delikatnie tak, jakby motylimi skrzydłami, napisane:)
Aczkolwiek w dwóch pierwszych, masz nienachalny rym↔pomiętych / wersy.
Gdyby np: zamiast: "nie odnajdą celu"→dać: stęsknionego zmysłu↔to byłby rym do↔listu
Ale to takie moje jeno:)↔Pozdrawiam?:)
DD z tymi rymami to masz rację, tylko nie mów nikomu, może inni nie zauważą ?
Dzięki za wizytę i komentarz, jest mi bardzo miło widzieć Cię pod moim tekstem!
Maurycy Lesniewski↔Będę milczeć, co sił w płucach?
Dekaos Dondi ?
Dramat białych motyli zamknięty w strzępach porwanego listu. Dobry wiersz. ?
Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią.
Pozdrawiam:)
Ja bym trochę inaczej. Za bardzo górnolotnie, jakby odejść od tego, to jest tu fajny wiersz.
''ziarenka rozmazane
płaczą tuszem
gubiąc wersy'' - o coś takiego mi chodzi.
niewysłanych
Dzięki za sugestie i komentarz.
Witam motyle w Bitwie i życzę dobrej zabawy i podium. Daj w tytule LBnR nr 104.
Literkowa
Dzięki bardzo :)
Hmmm, motyle to chwile, list pisany motylami. ?Z brzucha.
Wybacz Maurycy brak powagi, ale motyle są lekkie i niosą szczęście. ?. A u Ciebie taki ich straszny los spotkał.
Pogniecione skrzydła mają zaraz po wyjściu z kokona, być może to była ta faza rozwoju sytuacji.
Taki pech je spotkał ?
Listy i motyle są takie ulotne. Jakby żyjące w w symbiozie i dające nadzieję. Pieknie ujęte uciekające przemijanie i niedokończona miłość.
w nie wysłanych - razem niewysłanych
Pozdrawiam serdecznie
Dziękuję Pasjo za komentarz i wychwycenie błędu.
Kłaniam się :)
Ciekawy wiersz. Pozdrawiam 5
Bardzo dziękuję i
Pozdrawiam również
Rozpoczynamy głosowanie!
Zapraszam do wierszy na Głównej i do linków na Forum: https://www.opowi.pl/forum/glosowanie-literkowa-bitwa-na-rymy-bez-w478/
Czytamy, komentujemy i głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego?
Głosujemy do 23 kwietnia /niedziela/ godz. 23.59
Dziękuję za udział i zapraszam do zagłosowania!
Literkowa
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania