bielmo

w kącikach twoich oczu

dogmaty,

zropiałe prawdy...

 

ona splunie, wypluje

ci pod nogi: "widź".

ona wetrze ci pod powieki

brud spod paznokci.

wetrze czułość, rozedrgania,

słowo.

 

ona warstwa po warstwie

rozedrze spojrzenia,

jeszcze mętne,

lepkie.

Średnia ocena: 2.4  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • piliery 5 miesięcy temu

    Czy dogmaty to "zropiałe prawdy"? Mogą takie być ale świat bez pewników szybko popada w zwątpienie a zwątpienie prowadzi człowieka do autodestrukcji. Pewnie Ci szło o prawdy wątpliwe, utarte, których nikt nie weryfikuje. Jeśli tak to TAK. Prawda musi być weryfikowalna. A jeśli nie? Wiersz straci sens.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Chodzi o coś konkretnego, o czyjeś prawdy, o prawdy jakieś i bylejakie...
    Nie wiem czy umiem to wyjaśnić, ale myślę ten wiersz ma sens, dla mnie ma.
    Dzięki bardzo za porządny komentarz, jak zawsze zresztą :)

  • Roma 5 miesięcy temu

    *byle jakie

  • Starszy Woźny 5 miesięcy temu

    dogmaty są szkodliwe dla zdrowia
    i są faktycznie zropiałe.
    A szczególnie te religijne.
    NO!

  • Roma 5 miesięcy temu

    Te, o których piszę - jak najbardziej.
    Dzięki za zajrzenie i komentarz.

  • Grain 5 miesięcy temu

    NO! te religijne, jak widać, rzucają się na rozum

  • Starszy Woźny 5 miesięcy temu

    Bo masz bielmo na oku i myślenie dogmatyczne.
    NO!

  • Grain 5 miesięcy temu

    Starszy Woźny, happy debilu nie masz pojęcia o tym, co piszesz.

  • Adin dwa tri 5 miesięcy temu

    https://www.youtube.com/watch?v=Js2_RrSO1MU

  • Adin dwa tri 5 miesięcy temu

    "We're all different behind the eyes"

  • Roma 5 miesięcy temu

    Adin dwa tri oooo, ciekawie.

  • Grain 5 miesięcy temu

    to nie podoba mi się

    spluwasz z oczu pod nogi

    itd,itp.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Rozumiem. Dzięki za przeczytanie.

  • Jimmy 5 miesięcy temu

    Ładnie ❤️

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dzięki Jimmy :)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Bez splunięcia nie byłoby cudu... Jeśli chodzi o to, co ku się wydaje.

    Bo prawdę trzeba widzieć. Nawet jeśli jest paskudna. A mimo wszystko dobra.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Trzeba, tak myślę...
    Dobrze rozumiesz i dobrze, że rozumiesz, mimo, że to tak typowo moje.
    Dziękuję :)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma no ale trochę musiałem posiedzieć, bo dosyć trudny tekst Ci wyszedł. To muszę przyznać 🫡

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte no czasem i takie u mnie bywają ;)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania