ból.let time

zbliżenie. w sekundzie miriady klatek,

migające pocałunki, ściany poździerane o plecy.

pod paznokciami dotyki,

 

zachłannie. bliżej.

tła rozmywają się, tracą ostrość,

głębię. głębiej

 

po serce. wyceluj prosto w serce. slow,

w motion.

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (29)

  • AlexHalley 5 miesięcy temu

    *pod paznokciami dotyki" podoba mi się, a jednocześnie uwiera. I nie wiem co bardziej. Ale generalnie bardzo dobrze ujełaś to w krótkiej formie. 👏🏻

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dzięki :)
    Mnie z początku też, ale po czasie stwierdzam, że zostawię jak jest.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Ale montaż... I co za scenariusz.

    Ten kontrast między technicznym językiem obrazu a intymnością przeżycia. Świetne.

    Przez nazwę od razu szukałem słowa "matryca". I nie znalazłem, czyli dobrze. Bo nieprzewidywalnie.

  • Roma 5 miesięcy temu

    A dziękuję :)
    Myślałam aby wpisać to słowo, no bo przecież "Matrix" z bullet time łączy się najbardziej... ale jednak nie, bo po prostu nie lubię tego filmu i to bardzo xD

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma o żesz Ty... Jak można? Tam jest dobry chłopak Kijanu

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte bywa też ten dobry chłopak w metrze czy na ławce w parku. Może nawet bardziej :)
    Aktora lubię, no ale ten film do mnie nie trafia, mimo wielu prób. Musisz mi wybaczyć.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma No dobra, raczej Cię nie przekonam.

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte no nie. Choć wiem, że to dobry film, ważny dla kinematografii, tylko po prostu nie dla mnie.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma Bardzo. To, co oni tam odwalili na planie... Trochę popchnęło technikę kręcenia do przodu

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte nie da się ukryć, no i tego nikt im nie odbierze.
    Muszę dzisiaj obejrzeć coś dobrego.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma "jedna bitwa po drugiej". To nowe. Dobre.

    Albo o! "Milion dollar baby".

    Albo jeszcze, "suspirie". Najpierw nową, później oryginalną.

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte Aj. "Suspirie" oglądałam najnowszą, do oryginalnej się zbieram. Powoli, więc jeszcze nie na dziś. "Jedną bitwę po drugiej" już obejrzałam. I nie żałuję ;) Co się dziwić skoro to P. T. Andersona.
    A o "Za wszelką cenę" napiszę tylko, że uwielbiam :)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Roma ogólnie, jeszcze każdy film polecę Ci Clinta Eastwooda. Wszystko dobre. No.

    Albo, "closer". Uczucia. Ale tak inaczej.

  • Roma 5 miesięcy temu

    JagVetInte "Closer" to dla mnie film na raz. Dobry, ale jednak.
    Coś wymyślę, dzięki za pomoc :)

  • Grain 5 miesięcy temu

    Aż tak?

  • Grain 5 miesięcy temu

    Normalny, zdrowy facet wytrzymuje w kobiecie bez ejakulacji jakieś 2-3 minuty.

    I to jest odpowiedż dla tych wszystkich niespełnionych niuniek, feministek, które miały swoją szansę w tym samym czasie.

  • Roma 5 miesięcy temu

    My chyba o czymś innym...

    Może to i dobrze, niech się wiersz czyta przeróżnie.
    Dla niego to wartość dodana.

  • Tjeri 5 miesięcy temu

    Roma
    Ubawiło :D:D

  • Roma 5 miesięcy temu

    Tjeri na zdrowie :)

  • Grain 5 miesięcy temu

    https://www.youtube.com/watch?v=MbF_8GgCRMM

  • Tjeri 5 miesięcy temu

    O, bardzo pomysłowe! Świetnie zaadaptowane pojęcie, piękna wizualizacja.
    Co do źródeł inspiracji — dla mnie kinematografia dzieli się na czas przed M i po nim. To było totalnie rewolucyjne, choć dziś, wiadomo, takiego wrażenia nie robi.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Dzięki bardzo :)
    Ja wiem, dla wielu właśnie ten film jest przełomowym momentem i nie ma co się dziwić.
    Ja ten film potrafię jedynie docenić, trafić do mnie nie może. No ale nie wszystko musi :)
    Jeszcze raz dzięki.

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    No muszę, bo się uduszę. Tak, teraz nie robi... Ale gdy wyszedł "M" to wgniatał, i od tamtej pory nic mnie tak nie wgniotło. To jest Graal. Oj jest.

  • Tjeri 5 miesięcy temu

    Roma
    Ja nie polemizuję i nie przekonuję. Osobiście uwielbiam, ale też rozumiem, że może się nie podobać (nie lubię sporo klasyków, które ponoć trzeba lubić :D). Natomiast czysto obiektywnie, od strony technicznej (choćby wspomniany bullet time, to była absolutna rewolucja.

  • Tjeri 5 miesięcy temu

    JagVetInte
    Zgadzam się. Długo nie mogłam zamknąć twarzy. I racja — nic potem nie powtórzyło tego wrażenie.

  • Roma 5 miesięcy temu

    Tjeri tak, tu się trzeba zgodzić. Też tak mam z wieloma klasykami i też odwrotnie, z filmami, które większości nie porwały, a mnie jednak gdzieś tam za serducho i to mocno :)

  • JagVetInte 5 miesięcy temu

    Tjeri miałem do sióstr Wachowskich pretensje że znokautowały mi pogląd na science-fiction. Bo po M to już wszystko było takie... Nieodkrywcze. Słabe. I nijakie. Bo masakra. Dobra, bo nie jestem u siebie, spadam 🫡 ps. a klasyki... Każdy ma swoje 🫡

  • Łukaszenkow 5 miesięcy temu

    Jakoś tak bez przekonania

  • Roma 5 miesięcy temu

    Skoro tak mówisz.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania