ból.let time
zbliżenie. w sekundzie miriady klatek,
migające pocałunki, ściany poździerane o plecy.
pod paznokciami dotyki,
zachłannie. bliżej.
tła rozmywają się, tracą ostrość,
głębię. głębiej
po serce. wyceluj prosto w serce. slow,
w motion.
zbliżenie. w sekundzie miriady klatek,
migające pocałunki, ściany poździerane o plecy.
pod paznokciami dotyki,
zachłannie. bliżej.
tła rozmywają się, tracą ostrość,
głębię. głębiej
po serce. wyceluj prosto w serce. slow,
w motion.
Komentarze (29)
*pod paznokciami dotyki" podoba mi się, a jednocześnie uwiera. I nie wiem co bardziej. Ale generalnie bardzo dobrze ujełaś to w krótkiej formie. 👏🏻
Dzięki :)
Mnie z początku też, ale po czasie stwierdzam, że zostawię jak jest.
Ale montaż... I co za scenariusz.
Ten kontrast między technicznym językiem obrazu a intymnością przeżycia. Świetne.
Przez nazwę od razu szukałem słowa "matryca". I nie znalazłem, czyli dobrze. Bo nieprzewidywalnie.
A dziękuję :)
Myślałam aby wpisać to słowo, no bo przecież "Matrix" z bullet time łączy się najbardziej... ale jednak nie, bo po prostu nie lubię tego filmu i to bardzo xD
Roma o żesz Ty... Jak można? Tam jest dobry chłopak Kijanu
JagVetInte bywa też ten dobry chłopak w metrze czy na ławce w parku. Może nawet bardziej :)
Aktora lubię, no ale ten film do mnie nie trafia, mimo wielu prób. Musisz mi wybaczyć.
Roma No dobra, raczej Cię nie przekonam.
JagVetInte no nie. Choć wiem, że to dobry film, ważny dla kinematografii, tylko po prostu nie dla mnie.
Roma Bardzo. To, co oni tam odwalili na planie... Trochę popchnęło technikę kręcenia do przodu
JagVetInte nie da się ukryć, no i tego nikt im nie odbierze.
Muszę dzisiaj obejrzeć coś dobrego.
Roma "jedna bitwa po drugiej". To nowe. Dobre.
Albo o! "Milion dollar baby".
Albo jeszcze, "suspirie". Najpierw nową, później oryginalną.
JagVetInte Aj. "Suspirie" oglądałam najnowszą, do oryginalnej się zbieram. Powoli, więc jeszcze nie na dziś. "Jedną bitwę po drugiej" już obejrzałam. I nie żałuję ;) Co się dziwić skoro to P. T. Andersona.
A o "Za wszelką cenę" napiszę tylko, że uwielbiam :)
Roma ogólnie, jeszcze każdy film polecę Ci Clinta Eastwooda. Wszystko dobre. No.
Albo, "closer". Uczucia. Ale tak inaczej.
JagVetInte "Closer" to dla mnie film na raz. Dobry, ale jednak.
Coś wymyślę, dzięki za pomoc :)
Aż tak?
Normalny, zdrowy facet wytrzymuje w kobiecie bez ejakulacji jakieś 2-3 minuty.
I to jest odpowiedż dla tych wszystkich niespełnionych niuniek, feministek, które miały swoją szansę w tym samym czasie.
My chyba o czymś innym...
Może to i dobrze, niech się wiersz czyta przeróżnie.
Dla niego to wartość dodana.
Roma
Ubawiło :D:D
Tjeri na zdrowie :)
https://www.youtube.com/watch?v=MbF_8GgCRMM
O, bardzo pomysłowe! Świetnie zaadaptowane pojęcie, piękna wizualizacja.
Co do źródeł inspiracji — dla mnie kinematografia dzieli się na czas przed M i po nim. To było totalnie rewolucyjne, choć dziś, wiadomo, takiego wrażenia nie robi.
Dzięki bardzo :)
Ja wiem, dla wielu właśnie ten film jest przełomowym momentem i nie ma co się dziwić.
Ja ten film potrafię jedynie docenić, trafić do mnie nie może. No ale nie wszystko musi :)
Jeszcze raz dzięki.
No muszę, bo się uduszę. Tak, teraz nie robi... Ale gdy wyszedł "M" to wgniatał, i od tamtej pory nic mnie tak nie wgniotło. To jest Graal. Oj jest.
Roma
Ja nie polemizuję i nie przekonuję. Osobiście uwielbiam, ale też rozumiem, że może się nie podobać (nie lubię sporo klasyków, które ponoć trzeba lubić :D). Natomiast czysto obiektywnie, od strony technicznej (choćby wspomniany bullet time, to była absolutna rewolucja.
JagVetInte
Zgadzam się. Długo nie mogłam zamknąć twarzy. I racja — nic potem nie powtórzyło tego wrażenie.
Tjeri tak, tu się trzeba zgodzić. Też tak mam z wieloma klasykami i też odwrotnie, z filmami, które większości nie porwały, a mnie jednak gdzieś tam za serducho i to mocno :)
Tjeri miałem do sióstr Wachowskich pretensje że znokautowały mi pogląd na science-fiction. Bo po M to już wszystko było takie... Nieodkrywcze. Słabe. I nijakie. Bo masakra. Dobra, bo nie jestem u siebie, spadam 🫡 ps. a klasyki... Każdy ma swoje 🫡
Jakoś tak bez przekonania
Skoro tak mówisz.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania