Brunicz/dyptyk

Bruno

 

zakręciłeś bąkiem do podłogi

obrus na wyrost

ze mną przy końcu talerza

 

a najlepsze dla babci

spacer ulicą

bez sklepów

 

samolocik

 

byłeś oblatywaczem krótkich sklepów

po obu stronach ulicy Bohaterów Getta

wynalazcą grzybów słodyczowych

w lesie kartkowanym przed snem

odlatując na przyrastającej ciekawości

obiecanym w kolekturze lotto samolotem

 

a po przestawieniu się na placu zabaw

znudzonej dziewczynce

babcia trzymała ciebie za rękę

chroniąc balonik w jej zasięgu

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Agnes07 10.04.2021

    Nieco bełkotliwie.

  • pansowa 10.04.2021

    Jak zwykle.

  • Morrus 10.04.2021

    Bąki babci

  • Morrus 10.04.2021

    Niesmaczne

  • Grain 10.04.2021

    Morrus wielki analityku

    https://www.bing.com/images/search?q=b%c4%85czek&qpvt=baczek&form=IGRE&first=1&tsc=ImageBasicHover

  • laura123 10.04.2021

    Pamiętam, były kiedyś takie bąki do zabawy, kręcił się jak szalony. Fajnie wyglądał, kolorowy, mienił się, dla dzieci frajda. To opis dzieciaczka przebywającego u dziadków i spacerek z babcią. Dobrze odczytuję?

  • Grain 10.04.2021

    Wstaw jakiś tekst, obadamy. bo co jesteś najwyżej sfrustrowanym trollem.

  • Grain 10.04.2021

    Dobrze. Pracujący rodzice zostawiali go u nas kiedy chorował. Pytany o to kiedy znów przyjedzie, odpowiadał: jak będę chory.

  • laura123 10.04.2021

    No, ten bąk i samolociki mnie nakierowały... fajny wiersz. 5

  • laura123 10.04.2021

    Jak był zdrowy chodził pewnie do przedszkola. Rodzice do pracy.

  • Grain 10.04.2021

    Chodził do pracy razem z mamą przedszkolanką.

  • laura123 10.04.2021

    To fajnie miał, ale pewnie do dziadków też lubił przyjeżdżać?

  • Grain 10.04.2021

    Tak. Wtedy to sam pilnował czasu podawania leków i prosił nas, żebyśmy powiedzieli rodzicom, że był grzeczny. Ma 8,5 roku gra na gitarze, jest harcerzem, ma swoje zwierzątko, młodszą zazdrosną o niemal wszystko siostrę/ Nie służy mu nauka zdalna i rzadkie/z konieczności/ odwiedziny.

  • laura123 10.04.2021

    Gra na gitarze - super. Ale zdolny... ciekawe, kiedy i czy w ogóle ten koronawirus padnie wreszcie. Coraz ciężej to znosić, wszystkim.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania