Bursztyn

Plany na przyszłość :

Ty, ja

i robaczki świecące w ciemności.

Jak mikrosłońca,

jak gwiazdy spadające na listki,

żeby życzenia mogły się spełnić.

Ogród, za dnia schnący jak na sznurku,

nocą oddaje nam ciepło,

które pożyczyliśmy mu na wieczne oddanie.

I wilgoć.

Ta świadomość, że z tobą to jest

o czym pomilczeć.

 

.

 

.

 

.

 

Kasia Ruprich/Marcin Lenartowicz

Czerwiec, roku w którym wszystko się zaczęło

Średnia ocena: 3.8  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (61)

  • Zenza dwa lata temu

    Plany na przyszłość :
    Ty, ja
    i robaczki świecące w ciemności.
    Jak zepsuta mikrofala,

    To jest najlepszy fragment. Później pojawiają się tradycyjnie gwiazdy w ogrodzie, bo to rzeczywiście piękny obrazek. Delikatność uczuć każe wierzyć, że cisza jest kwiatem, a kochankowie pszczołami. Bursztynowa fantazja zachwyca głębią spojrzenia. Odkrywa i uwypukla serce kamienia.

  • Szalej. dwa lata temu

    Ładnie napisane. Dzięki

  • Grain dwa lata temu

    To już po ,,zmianie” płci? W drugą stronę już się nie da. Biologia, to biologia.

  • Szalej. dwa lata temu

    Dokleję se co trzeba, nie bój żaby.

  • Michael dwa lata temu

    https://www.youtube.com/watch?v=LxOSF8IDYTo

  • Michael dwa lata temu

    Nie zakochuj się zbytnio, dobrze wiesz, że potem będzie cierpienie i mrok!

  • Szalej. dwa lata temu

    Michael 'tajes!

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Piękny wiersz Szaleju, taki delikatny i zwiewny. Jest nutka marzeń i wielkie deklaracje w szczytnych słowach i szlachetnych deklaracjach. Akant panie, tylko akant....

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Tak mnie rozemocjonował, że się pomyliłem, a może padłem na kolana?

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Oczywiście stawiam 5

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Oukałeś już, czy dopiero robisz podchody? O to miałem zapytać początkowo

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    *Pukałeś xD

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Nie żebyś pomyślał o łkaniu xD

  • Szalej. dwa lata temu

    Adin dwa tri ale, że w drzwi?

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Szalej. Drzwi były barierą nie do przebicia?

  • Szalej. dwa lata temu

    Adin dwa tri odpowiadasz pytaniem na pytanie. Tak se możemy w koło Wojtek. No to nara :)

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    Szalej. Poszedłem w rozwinięcie drzwi

  • Adin dwa tri dwa lata temu

    https://www.youtube.com/watch?v=VjEq-r2agqc

  • wikindzy dwa lata temu

    Czy Jolki znów nie zastałem?

    O, ale jest tekst, kropki nie ma w tytule, bez nienawiści taki. Aż by piosenką podeprzeć https://www.youtube.com/watch?v=pVyedXlf-ps

  • Szalej. dwa lata temu

    Oj, Yanku kochany. Jak ty coś powiesz 🥰

  • wikindzy dwa lata temu

    Szalej., Wiem, to stawiasz kwadracik na końcu zdania (tak skonfigurowana przeglądaczka), ale, ale - czy to ktoś spokrewniony z Michaelem: https://t3kstura.eu/showWork-18036#title

  • Profesor Nimnul dwa lata temu

    Bardzo ciekawy obrazowy wiersz. Pozdrawiam

  • Szalej. dwa lata temu

    Dziękuję

  • Dusia2000 dwa lata temu

    O. Jakoś mnie urzekł, skupienie tylu myśli w niewielu, ale czarujących słowach.
    Gdyby nie podpis autorów...

  • Szalej. dwa lata temu

    Danuś :(

  • Dusia2000 dwa lata temu

    Szalej. No przecież wiesz :)

  • Szalej. dwa lata temu

    Dusia2000 wiem. Ale smutno mi, mimo wszystko

  • Dusia2000 dwa lata temu

    Szalej. Mi bardziej. Sam wiesz:D

  • Szalej. dwa lata temu

    Dusia2000 nie będziemy się licytować 😁 to nie miejsce na to. Za dużo pojebow

  • Grafomanka dwa lata temu

    Szalej. zastanawiam się po co, mając kontakt prywatny, bo wspólne pisanie wierszy itd., tutaj, na głównej znaczy, pisać jakieś głodne kawałki, tym bardziej że 'to nie miejsce na to. Za dużo pojebów'
    Chociaż Dusi to tak za bardzo się nie dziwię... xD

  • o nim pseud dwa lata temu

    Grafomanka Zazdro!

  • Szalej. dwa lata temu

    To się nie zastanawiaj i nie interesuj 🤷🏿‍♂️

  • Grafomanka dwa lata temu

    Szalej. ale jak to na głównej, to każdy, chce czy nie chce, spojrzy i pośmieje się...

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka no i gites - mnie śmieszy twoje łażenie ludziom po tekstach i "zastanawianie" się... Ty każde zdanie zaczynasz od zastanawiania 😅
    I to jest dopiero śmieszne.

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka choć skoro zastanawia cie celebracja pewnych spraw między dwojgiem ludzi, w miejscu gdzie się poznali, bez ochoty na wnikanie głębsze - bo od tego jest kontakt prywatny, jak wspominałaś - w sytuację, żeby takie zastanawiaczki, nie miały potem pożywki z tego, to śmiem wątpić w jakość tego zastanawiania... I co z niego wynika 😅
    Dobra, pośmiałem się, dziękuję serdecznie. I życzę jak najlepszego dnia!

  • Grafomanka dwa lata temu

    Szalej. no tak, przecież bezmyślnie też można czytać, a może tak nawet lepiej... gdzie to ktoś słyszał, zastanawiać się nad wierszami...xD

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka ty się nie zastanawiasz nad wierszami, tylko nad komentarzami moimi i Dusi 😅

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka ale ulże ci w tym zastanawianiu.
    Dusia miała urodziny i chciałem je uczcić wierszem, skoro dzięki wierszom się poznaliśmy. Ot i tajemnica wszechświata 😅 wszystkiego dobrego, z całego serca, naprawdę!

  • Grafomanka dwa lata temu

    Szalej. raptem dzisiaj po tych wpisach... bo istotnie wyglądają, jakby dzieci w piaskownicy do 'rozmowy' się dorwali...

    Mają kontakt prywatny, ale nie, lepiej tutaj, dla brechy innych... no cóż...

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka gugu - Gaga 😁🤣

  • Grafomanka dwa lata temu

    Sms-a trzeba było wysłać... ja tak robię w przypadku znajomych, a nie na portalu życzenia wierszami składać... weź, żenada!

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka idź stąd już, naprawdę. Bo pęknę ze śmiechu 🤣

  • Grafomanka dwa lata temu

    Nie pękaj, Szalej. Przenieś lepiej rozmowę na kontakt prywatny, ładniej to będzie wyglądać... moim zdaniem.

  • Szalej. dwa lata temu

    Grafomanka ale ty sobie zdajesz sprawę, że nie ja te rozmowę zacząłem? Więc nie do mnie te teksty 🤣
    Powinnaś być wdzięczna, ponoć pośmiejesz się chociaż 🥰

  • czydobrze dwa lata temu

    Grafomanka
    Zapomniałaś jak się obnarzałaś. Czy dobrze?

  • Grafomanka dwa lata temu

    Szalej. nie ze wszystkich lubię...

  • Dusia2000 dwa lata temu

    Grafomanka mi nie przeszkadza 😪

  • czydobrze dwa lata temu

    Mąż poszedł do kochanki, córka się puściła, a syn 'po pijaku' jeździł. Skąd wiemy?

  • Grafomanka dwa lata temu

    Anteta, nie twórz dziadów...

  • czydobrze dwa lata temu

    Grafomanka takich dziadów jak ty odstawiasz, nikt nie przebije

  • Grafomanka dwa lata temu

    Ty już dawno przebiłaś... xD

  • czydobrze dwa lata temu

    Grafomanka policz, czy wszyscy w domu?

  • Grafomanka dwa lata temu

    czydobrze, nie, aneta bardziej inteligentna i z pazurem by odpisała, a tu jakieś popierdółki... szkoda mojego czasu

  • o nim pseud dwa lata temu

    Graf
    Zamaluj im to, czego tobie najbardziej brakuje! Jak Ty nie masz, to nikt...

  • o nim pseud dwa lata temu

    Graf dostaje kręćka, bo wszyscy w koło... ja też zakochany (nie w niej), tylko nie ona

  • o nim pseud dwa lata temu

    A marzy jej się, oj marzy...

  • o nim pseud dwa lata temu

    Traktowałem ja jak koleżankę, przyjaciółkę nawet, ale gdy się dowiedziała, że "czymś więcej" nie jestem zainteresowany, zaczęły się ataki

  • MartynaM dwa lata temu

    o nim pseud 🤣🤣🤣

  • o nim pseud dwa lata temu

    MartynaM Twoja bronią, Cię Bronia załatwię 🤣

  • MartynaM dwa lata temu

    o nim pseud, załatw mnie... 🤣

  • Szalej. dwa lata temu

    Weźcie już idźcie na pitolo, albo śe pokōj w hotelu wynajmijcie i dupy głupotami nie zawracajcie

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania