Całkiem przyziemna sprawa
Od rana w TV
Spiker do mnie krzyczy
Już za chwilę
Program przyrodniczy!
Pod redakcją pani Marlenki
Prosimy zostać z nami
To jej debiut wielki
(Jak to w TV
W nocy
W dzień
Nad ranem
Wracamy po krótkiej
Przerwie na reklamę…
Trzy godziny później)
Dzień Dobry Państwu
Jestem Marlena
Nie używam mózgu
Bo mózgu nie mam
Wynika to
Z biologicznego prawa…
…Zapraszam na mój program
Pod tytułem „Jest sprawa”
W dzisiejszym programie
Sprawa grawitacji
(Przeszkadza w lewitacji
Oraz w awiacji)
Chcę zaprzeczyć prawu
Ciążenia powszechnego
Fruwanie mi się marzy
Pod chmury
Pod niebo
Niestety
Problem jest głęboki
Jestem pod ziemią
Pomykam chyłkiem
Pod ziemią, po ziemi
Chcę się wznieść
Choć na centymetr
Ale
Ktoś mnie uziemił
Biedną
Ktoś sprawił, że jestem
Sprawą przyziemną
A chcę latać
Zaprzeczyć
Prawu ciążenia…
…Koniec
Program prowadziła
Dżdżownica Marlena…
Komentarze (8)
Najciekawsze jest to, że i w TV, i poza nią są setki tysięcy takich "Marlen" uziemionych, które mają silne parcie na zmainę grawitacji:) 5:)
A mnie tam wygodnie posiedzieć na stołku :) 5 :)
O, i od razu uśmiech wykwitł mi na twarzy. Satyra celna i, niestety, na czasie. Teraz liczy się MBW oraz trzeba być krewnym królika... 5.
Sugerowałbym w jednym miejscu małą zmianę, aby uniknąć blisko siebie: jest - Jestem. Sens też by się uwypuklił (ale to tylko moja sugestia):
*Fruwanie mi się marzy
Pod chmury
Pod niebo
Niestety
Problem jest głęboki
Jestem pod ziemią
na np.:
Fruwanie mi się marzy
Pod chmury
Pod niebo
Niestety
Problem jest głęboki
Nie mam twarzy
Bardzo fajne i sympatyczne. 5
Zawsze mnie to boli jak ludzie w internecie czy telewizji pokazują coś, co jest zwyczajnie beznadziejne, ale próbują udawać, że ich kontent ma jakieś drugie dno i głębię, bo chcą się wybić na wyżyny. Bardzo dobry tekst i równie dobra tematyka. Zostawiam z piątką :)
Dziękuję ;-)
Bardzo fajny wiersz i na czasie.Daje 5
Daje 5, fajny wiesz, podoba mi się :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania