Cały świat - mały świat (1)
„Cały świat – mały świat”
1. Mamy bilety!
Poniedziałkowy poranek, chyba marcowy. W każdym razie zimno było niemiłosiernie. W radiu słyszę jedną z ulubionych piosenek. Za oknem dostrzegam Andrzeja, mojego przyjaciela. Myślę, co dziś wpadło do jego szalonej głowy. Wchodząc po schodach wydziera się w niebogłosy. Dobrze, że mieszkam w małym domku za miastem. Wpada zdyszany krzycząc „Dreams come true!”. Nie za bardzo wiedząc co ma na myśli, co jego psi język plecie. Dopytuję - „Jakie marzenia?”. Odpowiada „Mam je! Mam je!”. Dalej nie wiem o co mu chodzi. Dopiero teraz zauważyłem, że przez całą wioskę biegł jak wstał, pewnie z łóżka, choć on potrafi spać w różnych, dziwnych miejscach. „Mamy bilety! Mam je! Rozumiesz?” Wreszcie załapałem. Zrobił to. „Jesteś wielki!” - odpowiedziałem. Znalazł bilety lotnicze w jedną stronę do Azji, w dodatku za grosze. Wreszcie mogliśmy realizować marzenia. „Chwila, co dalej?” – zaskoczył mi jakiś trybik w głowie, przecież ja nie mam pieniędzy. Polecę tam i co dalej? „Ja przecież mam plan.” – rzekł Andrzej - „Polecimy tam i dorwiemy jakąś robotę”. No to wypalił. Czy on w ogóle myśli? W życiu nie starczy nam na życie, ale co mam do stracenia. Siedzę na zasiłku dla bezrobotnych w dwupokojowej dziurze zabitej dechami pod Warszawą. „Lecimy!” – pospiesznie dodałem. Patrzę na bilety, wylot jutro, nad ranem. Andrzej wreszcie się ubrał i wrócił do siebie. Umówieni byliśmy przed czwartą jutro w autobusie. Przygodę życia czas zacząć!
Komentarze (7)
Dosyć krótka część, ale bardzo dobrze się ją czyta. Nie zauważyłam żadnych błędów. Jestem bardzo ciekawa, jak dalej ta historia się rozwinie. Ode mnie dostajesz 4. Pozdrawiam :)
Nie spodziewaj się kontynuacji w kolejnej części. Trzeba przeczytać całość i być uzbrojonym w cierpliwość, polecam :)
Sorry, wpisałam komentarz nie tu gdzie trzeba :P
Wszystko zlało się w jedną całość. Dialog wrósł w narrację, ale zaciekawiłaś mnie. Dam 3 :)
Krótkie, dlatego trudno mi ocenić. Czekam na dalsze części. ;)
Krótkie ale bardzo fajnie się czytało. Przyjemne ciekawe co za przygoda się zacznie. 4:)
Banalne. Takie proste. Zaciekawiło. Ale czekam na coś więcej. Ode mnie 3
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania