Chcę być już stary
chcę już być stary
i nie mieć nic na karku,
mieć już całkiem siwe włosy,
pachnieć mydłem,
powolutku chodzić sobie codziennie do jrc
i pić tylko energetyki sugarfree
a w czasie tańca
patrzeć w oczy dziewczynom
tak jak gdyby dało się patrzeć prosto w słońce
Komentarze (20)
https://www.youtube.com/watch?v=IjjLnm4aTC8
dobre
A ile ci zostało do emerytury i co to jest jrc?
Jazz Rock Cafe klub taneczny,
wiersz jest w sumie o Wodzu
który tak uczęszczał tam jak byłem młody
i wtedy mi się takie marzenie w głowie pojawiło
właśnie zacząłem już w tym roku emeryturkę tak jakby,
ale za krótko trwała i nie ogarnąłem prawidłowo tematu
DrV aha, Tobie to dobrze, możesz się już lenić i całkowicie poświęcić wenie.
Noico https://youtu.be/UDrF7u_jPhM
DrV dzięki.
Mój cjciec też miał takie marzenia, na marzeniach się skończyło, bo gdzieś strzyknęło albo zakłuło i zamiast patrzeć dziewczynom w oczy, to patrzył, czy się kolejka do lekarza przesuwa ?
Wiersz fajny ?
'Ja bym chciał być poetą jak mój ojciec',
'Twój ojciec jest poetą?!',
'Nie, ale chciał być'
dzięki za ostrzeżenie,
postaram się przedostać
do emerytury na asap
DrV
Mój ojciec miał artystyczną duszę, pięknie rysował i gawędził, życie go przygniotło, bo jednak to wielkie szczęście robić w życiu, co się kocha, jemu się nie udało.
Ja chciałbym, chciałbym, chciałbym być poetą,
Bo dobrze, dobrze być poetą,
Bo u poety nowy sweter
Zamszowe buty piesek seter
I dobrze żyć na świecie
Ja chciałbym, chciałbym, chciałbym być poetą,
Bo byczo, byczo u poety,
Bo u poety cztery żony,
A z każdą dawno rozwiedziony,
A ja lubię kobiety
Ja chciałbym, chciałbym, chciałbym być poetą
Może mnie przecież, może przyjmą,
Bo dla poety zakopane
Nie trzeba wcześnie wstawać rano
A wstawać rano zimno,
Bo fajnie, fajnie, fajnie być poetą
Nie musi w biurze, w biurze ślipić
I fuk mu cała dyscyplina
Tylko gitara i dziewczyna,
I złote gwiazdy liczyć
I mylić się, i liczyć,
I liczyć wciąż od nowa
Na ziemi w drzewie i w błękicie
Trudnego szukać słowa
I gniewać się, i martwić,
Bo ciągle jeszcze nie to,
I ciągle baczyć, i ciągle patrzeć,
I ciągle baczyć, i ciągle patrzeć
Ja nie chcę, nie chcę, nie chcę być poetą.
https://www.youtube.com/watch?v=oaK6M59RG5A
Leszek Długosz
Szpilka przezabawny tekst, niesamowite,
mam wiersz o moich czterech żonach
jedyny usunięty stąd 'Cywilizacja Miłości',
na życzenie jednej z żon obviously
*ojciec
Bardzo dobry wiersz, jednak pozbyłbym się jednego "tylko".
Pozdrość.
Hm, to jest najbardziej nierealistyczny wiersz jaki napisałem w życiu,
w życiu się nie patrzy w oczy nikomu w czasie tańca intuicyjnego,
chyba jak się tańczy tango
Niezły tytul, przyciągnął.
Starość jest fajna, kiedy klepki są na swoim miejscu, a ciało sprawne.
Ponoć Delon chce poddać się eutanazji...
Pachnieć mydłem.. hmm
A kojarzysz takie powiedzenie: odejdź bo walisz starymi ludźmi
?
no właśnie, a wystarczy wziąć prysznic.
a Wódź nie pachniał mydłem,
skoloryzowałem to,
Wódz miał inną przypadłość,
ale pomyślałem że jak o tym napiszę
to nikt mi nie uwierzy
tak się zdarzyło że było strasznie ciasno jak się gniotłem w didżejce
(bo każdy dj jrc to z automatu mój starszy brat był)
i Wodzowi nie śmierdziało z buzi.
To jest po ludzku niemożliwe, a jemu nie śmierdziało.
może pachnieć miętą, pachnieć czekoladą, pachnieć spirytusem, może śmierdzieć,
a jemu ani nie śmierdziało, ani nie pachniało,
pomyślałem sobie wtedy że to absolutny fenomen
i nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałem i już nie spotkam,
zafascynowany byłem
Różne rzeczy czytałem ale żeby ktoś chciał być stary?! Musisz być bardzo młodym człowiekiem, bo nawet wyobraźnią nie sięgasz jaki to chujowy stan, szczególnie ta późna starość, odpycha mnie do tego stopnia że postanowiłem popełnić samobójstwo w wieku pięćdziesięciu lat...
Trzymaj się
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania