Chcę być tam, gdzie ty... (dedykacja dla sympatii)
Chcę być tam, gdzie ty,
wszędzie i zawsze.
Chcę się tobie przyśnić
w nocy czarnej.
Chcę mieć obok ciebie,
tam, gdzie jest słońce.
Chcę móc przyjść do siebie
bo piękno twe powaliło mnie.
Nie umiem żyć sama
bez ciebie, nie chcę.
Zostawić, nie ma szans.
ciebie, nie chcę, nie.
Nie umiem trwać tak,
gdy ty gdzieś dalej.
Nie potrafię serca skraść.
Jest to za trudne dla mnie.
Jesteś dla mnie za piękny.
Jesteś zbyt inteligentny.
Nie masz w sobie zła
Jesteś dosłownie, jak skarb.
Jesteś zbyt niepojęty,
w swoim rodzaju jedyny
Nie umiesz mnie zawieść
Jest za trudne.
I wiem, że tego pewno
nie czytasz teraz, lecz
ty wiedz, że ja tego
nie zostawię tak, nie.
Jeszcze zdążę ci powiedzieć,
że cię kocham.
Jeszcze zdążę zanim odpowiesz,
że nie chcesz mnie znać.
Komentarze (27)
Jak ma, chociaż odrobinę oleju w głowie, to raczej dupy sobie nie zawróci autorką tak dennych wierszyków.
Dramat, że ludzie biorą się za coś, o czym pojęcia nie mają.
1
Niby prosty wierszyk a pokazał, że to nie Martyna, tylko Martynka nie radząca sobie z własnymi emocjami
To raczej list, a nie wiersz mości panie mądry inaczej, ale że taki orzeł intelektu nie widzi tego?
MartynaM to się zdecyduj co to XD jak widzisz twoja postawa życiowa jest prosta. Być na przekór nawet jeśli wychodzisz na czuba
Raczej ty wychodzisz na czuba, ale jak lubisz...
MartynaM no napisałaś że wierszyk by teraz mi tłumaczyć, że to nie wierszyk. Oj Martynka, Martynka.
jak dwie baby się kochają
chłopom czytającym stają (włosy na głowie?)
Nie spamuj, odnoś się do publikacji, a nie czyichś komentarzy
MartynaM napisała martyna ktura spamuje kilkanaście razy dziennie gdzie popadnie
kamińe, pokaż gdzie spamuje?
MartynaM tu
MartynaM odnoś się do publikacji, a nie czyichś komentarzy - napisała Marynka, która na opwi głównie odnosi się komentarzy
słaby niby-wiersz
Co się niby wam w tym wierszu nie podoba? Zachowałam zasady pisania wiersza. Są rymy, i krzyżowe, i parzyste, ale może trochę brzmienie nie takie? Bo nie rozumiem...
Pokaż te rymy
MartynaM Wszystkie? Ok...
Chcę być tam, gdzie ty, - Chcę się tobie przyśnić
wszędzie i zawsze. - w nocy czarnej.
Chcę mieć obok ciebie, - Chcę móc przyjść do siebie
tam, gdzie jest słońce. - bo piękno twe powaliło mnie.
Nie umiem żyć sama - Zostawić, nie ma szans.
bez ciebie, nie chcę. - ciebie, nie chcę, nie.
Nie umiem trwać tak, - Nie potrafię serca skraść.
gdy ty gdzieś dalej. - Jest to za trudne dla mnie.
Jesteś dla mnie za piękny. - Jesteś zbyt inteligentny.
Nie masz w sobie zła - Jesteś dosłownie, jak skarb.
Jesteś zbyt niepojęty, - w swoim rodzaju jedyny
Nie umiesz mnie zawieść - Jest za trudne.
I wiem, że tego pewno - ty wiedz, że ja tego
nie czytasz teraz, lecz - nie zostawię tak, nie.
Jeszcze zdążę ci powiedzieć, - Jeszcze zdążę zanim odpowiesz,
że cię kocham. - że nie chcesz mnie znać.
Niektóre z tych rymów są trochę niezrozumiałe. Poczytaj sobie na temat rymów https://topflop.pl/rodzaje-rymow/#Co_to_jest_rym. Znajdziesz tam też informację na temat tych, które nie koniecznie muszą mieć identyczne końcówki. Myślę, że trochę nauki ci się przyda. To tyle...
Megartist123 to raczej ty powinnaś się zapoznać, bo błądzisz we mgle... i cuda wianki wychodzą
MartynaM Ale każdy ten rym jest zgodny z regułą. Jeszcze raz powtarzam - nie każdy rym wygląda identycznie, nie każdy rym musi mieć identyczną końcówkę! Jeśli nawet ty nie umiesz tego pojąć to ja nie wiem...
MartynaM dopiero przepraszałaś hahaha
Nonsferatu To było tak z grzeczności..., ale to się tak nie da tłumaczyć, jak MartynaM cały czas mówi "słuchaj rad innych", a sama nie bierze ich sobie do serca. Nie zamierza nawet nauczyć się czegoś tylko idzie w zaparte i mówi, że wszystko wie najlepiej. A jakby tak pomyślała, że może się myli. Tłumaczę jej, że rymy są różne, bywają czasem trudne do pojęcia, ale jest ponad 36 rodzajów rymów. Nie znam co prawda wszystkich, ale większość i moje rymy są tego przykładem.
Nonsferatu, gdzie przepraszałam?
Megartist123
Rozpoznawanie rymów to umiejętność tak intuicyjna, tak głęboko zakorzeniona w posługiwaniu się językiem, że nigdy mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może mieć z tym takie problemy xd. Doprawdy mnie fascynujesz. Z tego wszystkiego, co wypisałaś większość to nie rymy. Poczytaj sobie na głos - przecież to słychać.
Megartist123 a komu chodzi o inedntyczny rym? Ten akurat jest najgorszy. Najlepszy z podobnym brzmieniem ale innymi końcówkami, u ciebie takich nie ma.
Jakie wyrazy się rymują?
MartynaM Martyna dużo mówisz, medrkujesz ale wiesz, że Twoje teksty to nie jest jakiś top?
Dajesz rady, okej. Ale zrozum, że nie ma nikt obowiązku ich stosować. Chcesz na siłę żeby było po Twojemu. Przeczytałaś link który wysłała Megartist123? Jasno wskazuje, że Megartist123 ma rację.
Czy stosuje rymy zawsze zgodnie ze sztuką to inna sprawa. Uczy się. Ty cały czas zapominasz, że Megartist123 ma 12 lat.
Gdybyś z własnym dzieckiem prowadziła tak rozmowę jak z Megartist123 palcami by Cię wytykali.
Tekstozaur
POPIERAM! Popieram z całego serca ciągle próbuję jej to w mówić o sobie ale mam problem, bo mi nie wierzy we wiek. Trudno już jej problem ale w końcu, W KOŃCU, ktoś napisał coś mądrego odnośnie tekstów dzieci!
Dziękuję...
Megartist, pragnę cię
W jakim sensie mnie pragniesz?
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania