Chcemy być Szczęśliwi
Czy ja tak chcę na opowi wiele,
Abyśmy wszyscy traktowali się jak przyjaciele.
Aby każdy cieszył się osiągnięciami drugiego,
A nie zastawiał ohydnych pułapek na niego.
Wszak tu, w większości ci uważają się, że są szczęśliwi
Co szczycą się, że dla innych są zgryźliwi i złośliwi.
Jednak ten czyn co im przynosi szczęście,
Inni odczuwają jako złe przedsięwzięcie.
Gdy z życia wyrzucimy wszystkie zasady,
Cóż zostanie prócz moralnej zagłady.
(MZ) „I BĘDĘ SZCZĘŚLIWA,
CHOĆBYM KURWA MIAŁA SOBIE TO SZCZĘŚCIE NARYSOWAĆ!”
Ale na takich zasadach nie radzę się wzorować.
Bo szczęście to jest stan ducha wewnętrznego,
A nie kto więcej osiągnie od drugiego.
Wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają,
Jednak w rozsądnej ilości się przydają.
Jednak to nie forsa zalicza się do kategorii szczęścia,
Wszak z życia wiadomo, że bywa powodem nieszczęścia.
Moje szczęście; to w Gronie Rodziny kolacja,
Wzajemny szacunek i życiowa stabilizacja.
To laurka od Prawnuczki ręcznie malowana,
Z napisem ”SUPER DZIADEK” e-mailem przysłana.
To codzienne Dzień Dobry i wzajemny żony pocałunek,
To ukłon na ulicy, niby obcych ludzi i ich szacunek.
Szczęśliwi ludzie, to żyjący przyjaźnie bez zgryzoty,
Potrafiący załatwić ugodowo wszelkie kłopoty.
Odrzuciliśmy cywilną Etykę i Ewangelię samego Boga ,
Czy przez to złapaliśmy Szczęście i minęła nas trwoga?
Czym więcej o Szczęście zabiegamy,
Tym bardziej od niego się oddalamy.
Bo nic dobrego nas w życiu doczesnym nie czeka,
Jak własne szczęście budujemy bez drugiego człowieka.
Komentarze (72)
Kapucynku Waligruszku, jesteś gnociarzem , lepiej zacznij pracować młotem pneumatycznym, podejrzewam, że w tym masz większy talent.
Hmmm... Przynajmniej nastała rozmowa, a nie twórczość w eter, jest myśl, intencja, prośba, zamiast komentarza lotosu proponuję kontrawiersz
Mojra Azaliż Napisałem ich już trochę.
Głównie bród i zawiść
Mojra Azaliż Tak tutaj ostatnio jest, jestem tutaj już od ładnych paru lat i te parę lat temu było trochę inaczej.
Lotos zatem zmień ! ;]
Mojra Azaliż No, a powiedz, dlaczego zamieściłeś tyle wierszy dzisiaj?
Lotos by wyczuć kierunek który tutaj ludzie chcą eksplorować, pozdrawiam
Mojra Azaliż A regulamin czytałeś?
Lotos. Właśnie zgodnie z tą diagnozą , sam się poza nawias i szczęście wypisujesz,
Bo zamiast merytorycznego podejścia , znów niesprowokowane złośliwości stosujesz.
I po co to?
Sam pogrążasz się w błoto
Lepiej skorzystaj z rady Mojry
To może okażesz się bardziej hojny.
Lotos nie widzę nic na ten temat
realista To przestań pisać, Jahwe odmówił ci talentu, spróbuj z młotem pneumatycznym, wydaje mi się, że kruszenie betonu to twoje przeznaczenie.
Mojra Azaliż Na jaki temat?
Lotos
słone paIuszki 23 min. temu
Mojra Azaliż a lotosem się nie przejmuj, to taki wioskowy głupek którego nikt nie bierze na poważnie ;)
realista Oj, a co o tobie piszą inni, np. Taki Grain, który jest głęboko jak ocean wierzący, Grafi nazwała cię kiedyś prowokatorem, a dla mnie jesteś grafomanem, do którego nic nie trafia, pisze gnioty i pisze...
Jest tu wogóle jakiś sens bywać i pisać? To moje drugie podejście i niczym się to dla mnie nie różni od szuflady póki co. Nieszuflade lepsza, przynajmniej hejt otwarty i można rozmawiać.
Nie wiem ani co wstawiać, ani o czym, ani komu, ani po co... A gdy ktoś pisze otwarcie o swoich potrzebach i oczekiwaniach, gdy już zaczyna się możliwość dyskusji, to durny komentarz wjedzie
Cześć, opowi ma dość skomplikowaną atmosferę, wielu z początku odrzuca, trochę trzeba czasu na oswojenie się klimatem. Wchodź w dyskusje, ludzie ciebie poznają trochę to będzie łatwiej o komentarze ;)
ten portal lubi wyraziste osobowości i oferuje wolność jakiej na żadnym portalu nie znajdziesz
https://www.opowi.pl/forum/pitolenie-152-kobiety-opowi-w1854/
tam możesz pogadać, dać się poznac w rozmowie innym użykownikom
Uwaga zatem: jestem fajna, lubcie mnie, kocham świat, nie jestem zawistna [tak jak ten co jedynkami strzela gdy się tylko świeże mięcho załaduje]
Jak chcecie coś wam wyśnię, w zamian za merytoryczny komentarz:> i masaż nóg, bo dzisiaj mnie łupią ;/
;] Może być paluszku?
Mojra Azaliż oceny nic nie znaczą na tym portalu... A z jakiego rejonu naszego pięknego kraju jesteś?
Mojra Azaliż a lotosem się nie przejmuj, to taki wioskowy głupek którego nikt nie bierze na poważnie ;)
Mojra Azaliż, realista to z kolei prawicowy turbozjeb, zdolny zabijać dla własnych przekonań, czeka aż historia takim znowu pozwoli...
słone paIuszki. Nie musisz mnie lubić , ale kto dał ci uprawnienie do publicznego znieważania kogokolwiek, tylko za to że wyznaje wiarę w Boga Wszechmogącego. Wskaż choćby jedną wypowiedź z mojej strony nawołującą do czynów karalnych. W przeciwieństwie do gróźb kierowanych w moja stronę, aby katolików wymordować wszystkich, co do jednego. Pojęcia nie masz o czym piszesz, na zlecenie Lotosa i popleczników jego. Zaprzestań tego.
realista a nie pamiętasz jak opowiadałeś, że lubieżnie lizałeś jezuska na krzyżu między nogami?
to jest chyba obraza uczuć religijnych, prawda?
Mojra Azaliż A Łukaszenko to słone paluszki, a słone paluszki to ks. Popiełuszko, a Popiełuszko to smerfowa stonoga, a smerfowa stonoga to Mojra Azaliż.
sama zobacz, teraz w jego urojeniach jesteś mną w kilku odsłonach... Jak pisałem wyżej, upośledzony w stopniu ciężkim przygłup...
słone paIuszki. Boże słyszysz a nie grzmisz. W jaki sposób ulęgło ci się w tej "szlachetnej główce", tak obrazoburcze stwierdzenie. To jest największa ohyda jakąkolwiek na tym forum ktokolwiek umieścił. Jak mogłaś zakłamana istoto takie słowa napisać . Kto ci to podyktował. Nie dziwię się przysłowiu ,że gdzie diabeł nie może tam "babę" pośle. Z najwyższym szacunkiem dla godności osobistej wszystkich KOBIET . Boże Miłosierny daj jej opamiętanie. Jak tak można bluźnić samemu Bogu. A kysz!!!
słone paIuszki No tak, pogadaj sobie z realistą, zadaj pytanie w swoim stylu, czy lubi ostry seks, zapraszam do rozmowy.
realista pamiętam jak opowiadałeś, z takim podnieceniem opisywałeś
Mojra. Sama widzisz kto zawładnął tym forum. Dla zakłamanych osobników obojga płci, nie ma tu żadnych zahamowań. Mało tego swoje bluźniercze zmyślenia próbują wciskać w usta tych, co nigdy coś podobnego nawet nie pomyśleli. Szatan ich opanował w czystej postaci .
Zamiast merytorycznej rozmowy na temat jak być szczęśliwym , wylało się szambo hejtu. Ohyda.
realista Mojra Azaliż leci z tobą w kulki, tak naprawdę, to wielki zboczeniec, który marzy o seksie z siostrą zakonną.
Zabawni jesteście. Zatem tu tylko kontrowersyjne treści mają sens
Mojra Azaliż znajdziesz u nas masę radości, jestem tego pewien ;)
Mojra Azaliż A ty żałosny, Łukaszenko.
Mojra Azaliż YANKO I ŁUKASZENKO TO NAJBARDZIEJ SZANOWANE OSOBY NA PORTALU
słone paIuszki przy czym ja wymieniona jako pierwsza. Dzięki;/ 🤔
Mojra Azaliż jako nowa masz stastu ochronny xD
Lotos , Mojra. Czyż te wszystkie bluzgi Lotosa i jego zboczenia , mają jakiekolwiek na moją twórczość przełożenie ? To hejt w najczystszej postaci, za który farma trolli płaci.
realista. najzwyklejsza prowokacja zachęcająca do opiniotwórstwa i współistnienia w różnorodności urodzaju tego portalu... Piękna sprawa
realista Uwierz mi on chce cię ugryźć w tyłek.
Mojra Azaliż Mojra Azaliż godzinę temu
>Lotos nie widzę nic na ten temat<
Jakoś szybko włączyłaś się do do głównego nurtu Lotosa i paluszków bo
>Mojra Azaliż znajdziesz u nas masę radości, jestem tego pewien ;)<
Więc zamiast szczęścia mo,że znajdziesz tu masę radości.
realista nie znalazłam nic w regulaminie na temat limitu wrzutek o tym to było
Lotos taka masz wrażliwą czujkę na gejozę że aż boję się co ty tam w sobie wypierasz...
Szkoda zdrowia lotosie na hamowanie własnej natury..
"skończyła ci się ta zboczona wena i zostało tylko dowalanie, to jedyna twoja podnieta, to przykre, ale co zrobić, po każdej masturbacji płacz i poczucie pustki."- lotos o sobie przed chwilą xD
słone paIuszki to zabrzmiało jak komentarz 12latka
Mojra Azaliż na tym poziomie rozwoju się jego mózg zatrzymał. Teraz będzie przez tydień biegał i krzyczał żeś moje konto, trzeba przygłupowi wybaczyć ;)
Prawdziwym majstersztykiem byłoby gdyby się okazało że słone paluszki realista i ;otos to konsta jednej osoby nabijajacej sobie odsłony.... Ech na co ja liczę;[
daj sobie trochę czasu, zobaczysz że będzie ok ;)
Mojra .>Ech na co ja liczę;< .Powiem ci otwartym tekstem- umiesz liczyć to licz na siebie. Jako realista nie zniżę się do poziomu wymienionych przez ciebie trolli. Nie ten poziom i nie ta półka. Choć prześladuje mnie zmasowana najemna spółka. Wypisuje- wygaduje , ale tu żadnej prawdy się nie czuje.
realista w przywarach wielkość ukryta realisto
Zachęcam do lektury ''diamentowa sutra '' ;]
Mojra Azaliż .Na świecie jest kilka tysięcy wierzeń i setki religii stworzonych przez różnych guru. Jednak tylko Kościół Chrystusowy został założony przez SYNA BOŻEGO. Żaden też guru nie został zabity na krzyżu i nie powstał z martwych w ciągu trzech dni.
Czytanie a wiara to są różne rzeczy.
Przeczytaj w zaufaniu na głos pozwól jej zadziałac. Nie spinaj się nikt Cię do sekty nie zaprasza
Mojra. Miłe złego początki, ale zwykle koniec opłakany
Nie będziesz miał bogów cudzych-to Pierwsze Przykazanie
Po nitce do kłębka,
zaczyna się nakrętka.
Jak sobie w głowie nabałamucisz
To już wątpliwości nie odrzucisz
Na to przyszedł czas
Abyś była twarda w wierze jak głaz.
>Ja Jestem DROGA , PRAWDA I ŻYCIE <
Kto to pojął ,przejdzie przez świat należycie.
realista
Kompletnie nie moje, ale taki komentarz
, tylko sie nie zesraj z trwogi po przecinku
Bettina. Po twojej inteligencji można było spodziewać się pogłębionej refleksji o SZCZĘŚCIU, a nie poszukiwaniu sraczki. Tym samym wpisałaś się w mentalność Lotoska-smrodzi noska.
realista
Nono. Olowiany żolnierzy I kotek mial.
realista zgadza się. Idąc za tym myśleniem pisanie i czytanie poezji to swietokractwo
Mojra Azaliż . Kij można wyginać w różne strony, ale jest też takie powiedzenie nie przeginaj pały bo się złamie. To typowe chwyty do zmiany tematu.
Realista.
Jeszcze raz odezwiesz sie do mnie w ten sposob - a przestane byc dyskretna. Oboje wiemy, co widzielismy.
Jeżeli masz jakieś niedyskretne przeżycia z którymś z tutejszych trolli , to nie mieszaj mnie do tego. Nie pamiętam, żebym w swoim długim życiu miał się czegoś wstydzić. Tym bardziej kontaktów z tobą wyłącznie na forum opowi. Wal z grubej rury: kontakty , adresy , ksywy, daty, tylko z moimi cytatami
Lektury nie poznałeś a lejesz wodę dalej
Mojra. Na świecie są miliardy takich czy innych publikacji, z różnymi intencjami. Nie można wiedzy o świecie zawężać do jednej Kamasutry czy Brahmasutry. To dotyczy Hinduizmu i nie musimy się wzorować na cudzych wierzeniach, gdzie nawet nie ma idei Jednego Boga.
realista po co produkujesz się nie zgłębiłeś lektury nic nowego mi nie powiesz
Mojra Azaliż .Przeczytaj: Co się z nami porobiło. Autor: realista
Zoproponowałam temat, dzieło literatury, a Ty się go boisz, wesząc w tym szatana, albo w najlepszym razie nie masz czasu i ochoty. O czym tu mówić
Mojra Azaliż .Nie należę do tych co wszędzie węszą. Jak cokolwiek przeczytałaś z moich publikacji to powinna wiedzieć, że kieruję się zasadą FIDES ET RATIO , bez fantazjowania.
Dawno dawno temu w czasach studenckich , przejrzałem wzmiankowane publikacje, ale jakoś mnie nie pociągnęły. Bardziej byłem zainteresowany byłą dziewczyną a obecna żoną.
To nazywa się realne podejście do życia. Jakoś przez 70m lat dorosłego życia nic ani nikt nie potrafił tego zmienić . Dlatego mam dług dla przyszłych pokoleń.
ps. to powinna=toś powinna
realista
Tak.
Realista, dobrze , ze sie pomylilam , bo musialabym Ci te chude nogi z tyłka wyrwać. 😉
Bettina. W drugim temacie ugadłaś . Nogi chude do samych bioder, ale za to szyja na 15.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania