.

 

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (30)

  • Agnieszka Gu 14.06.2018

    Witam,
    Usnułaś opowieść o tym, jak to w życiu bywa...
    Człowiek się stara, wkłada dużo energii i pracy w związek, który potem i tak się rozlatuje...
    Pozdrawiam

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj Aga
    Bo życie to nie jest bajka. Dziękuję i pozdrawiam ciepło

  • betti 14.06.2018

    Zawsze tak wychodzi, kiedy ktoś myśli, że dostał drugą osobę na własność... i to dożywotnio. Przestaje się starać, wkrada się rutyna i nuda. Na dobrą sprawę nikt tego długo nie wytrzyma.

    ''wyplotłeś z gniazda korzenie'' - cieniutka ta metafora, zalatuje abstrakcją.

  • Tjeri 14.06.2018

    Dla mnie to bardziej o samej stracie (w sensie, że nieważne czy związek się "rozleciał", czy może przerwała go śmierć). Czuć tu silne emocje - szczególnie dwa pierwsze wersy trafiają obuchem. Całość wiarygodna.

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj Tjeri
    Trafiłaś rozstanie zawsze bywa stratą. Ale bywają też powroty, tutaj już powrotu nie będzie.
    Dzięki i pozdrawiam serdecznie

  • Canulas 14.06.2018

    A mnie (zanim przeczytałem sam tekst) przestraszył tytuł. Nosi on znamiona auto-pożegnania. Oczywiście sam wiersz przenosi ciężar, ale początek przestraszył.

    A jeśli mowa o samym utworze, to bardziej mi wygląda na stratę niż rozstanie. Nostalgia wspomnieniowa to sugeruje.

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj zagubiony sterniku
    Kiedy będę odchodzić to z wielką pompą lub zniknę na wrzosowiskach w dali. Nikt nawet nie wspomni o takiej pasji.
    Pozdrawiam i miłego dzionka

  • Adam T 14.06.2018

    Spóźniłem się. Bo już teraz jest ten Haron, a mnie się od razu sepia skojarzyła ze zdjęciem nagrobnym, tylkom pomyślał, teraz mam mało czasu, potem napiszę komentarz, luźniej będzie. A wtedy Harona nie było. I tu morał mojego koma: korzystać trzeba z chwili, bo Haron czeka tylko, żeby znienacka wyskoczyć ;)
    Ale przy poprzednim, ten tekst wygląda na szkic zaledwie.
    Pozdrawiam ;)

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj
    Ty zawsze jesteś ważny i wiesz, że cenię twoje bycie i spostrzeżenia. Zdjęć nagrobnych nie trawię i betonu. Lubię prostotę i pamięć w innym znaczeniu.
    wszystkiego dobrego

  • Adam T 14.06.2018

    pasja, w temacie nie trawienia zdjęć i betonu chyba byśmy się szybko porozumieli.

  • Pasja 14.06.2018

    Adam T najlepiej selfie zrobić :))

  • Justyska 14.06.2018

    Dla mnie to takie westchnienie pełne żalu jak przy pakowaniu rzeczy po osobie której juz nie ma i która nie wróci.
    Ujmujace...
    Pozdrawiam! 5

  • Pasja 14.06.2018

    Justysko tak bardzo rozumiem twoje westchnienie. Ale to tylko nieliczni pakują swoje westchnienie.
    miłego dzionka

  • Worldovsky 14.06.2018

    Nostalgicznie i melancholijnie.
    Z nutą straty, żalu i chyba smutku, że:
    "na kanwie nić osnowy pękła"
    Krótka, ale dobra forma.
    Pozdrawiam.

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj Worldovsky
    W minimalizmie jest zawsze moc. Bo po co wynosić się ponad.
    Pozdrawiam serdecznie

  • Violet 14.06.2018

    Snujesz maleńkie opowieści w piękny sposób. Rozwijasz się, Pasjo. Lubię Cię czytać. 5
    Pozdrawiam.

  • Pasja 14.06.2018

    Violet witaj
    Lubię tak jak ty małe, a wielkie chwile. To takie ludzkie... prawda?
    Pozdrawiam :))

  • Violet 14.06.2018

    pasja I cenne. To z tych maleńkich fragmentów tworzymu życie na swoją miarę.

  • Pasja 14.06.2018

    Violet :)

  • Pan Buczybór 14.06.2018

    No, bardzo spoko. Przyciąga uwagę, być może nawet zachwyca formą i treścią. Podoba mi się, czyli można powiedzieć, że sukces. Pozdro

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj
    Dzięki za miłe spoko. Pozdrawiam i miłego dzionka

  • Karawan 14.06.2018

    Gdybyś napisała białe giezło jak żagiel... nie potrzebny byłby komentarz. Może część by nie zrozumiała, ale może jednak. Już kiedyś pisałem i powtórzę; nie dawaj się smutkowi, to strasznie podstępny pożeracz umysłu. Niby inspiruje, ale niszczy, odbiera chęć do życia, a spójrz dookoła jak bardzo warto żyć! Mimo i na przekór warto!! Pozdrawiam serdecznie. ;) 5

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj
    Giezło to raczej koszula kobieca lub okrycie owijajace zwłoki do trumny. Mam w zanadrzu myśli twoje słowa o smutku. Teraz tylko jest taki okres, gdzie ubiegły się ze sobą rocznice.
    Pozdrawiam serdecznie

  • Aisak 14.06.2018

    Najpiękniejszy pierwszy wers. Najpiękniejszy.
    I dwa ostatnie także.

    Odczuwalnie bolesny.

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj
    Dzięki za odczucia i bardzo to miłe z twojej strony.
    miłego wieczoru

  • Pasja 14.06.2018

    Aisak zerknij na głód pierwszy umiera.

  • Kim 14.06.2018

    Witaj, Pasjo!
    Wzruszający tekst o tym, jak budowany rodzinny zakątek traci swojego budowniczego. Korzenie jako symbol mężczyzny - podpory wijącego się gniazda. Jedyne, co po nim pozostało to zdjęcie i biała koszula. Nie zostawił po sobie potomków i już nigdy nie zostawi. Smutne.

    Pozdrawiam ciepło!

  • Pasja 14.06.2018

    Witaj Kim
    Miło cię gościć i bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam:)

  • MarBe 16.06.2018

    Sternikowi dałem cztery, dlatego byłem, widziałem i cały powróciłem.
    Dlatego bierz przykład ze mnie i opłacaj bilet w dwie strony, ponieważ to się opłaca, jeżeli w to uwierzysz.

  • Pasja 17.06.2018

    Witaj
    A widzisz nie pomyślałam. Ale gdy się chce można powrócić na gapę.
    Dziękuję i pozdrawiam ciepło

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania