Co po nas zostanie?
Co po nas zostanie?
Kręgi na wodzie,
gdy drążącą ręką
przydrożny rzuciliśmy kamień?
Ułożone dokładnie
kwiaty w wazonie
kilka słów
powiedzianych dosadnie?
Zasłonięta firanka,
zgaszona lampa
po raz ostatni,
rozbita w złości filiżanka.
Krzesło od stołu odsunięte?
pocałunek złożony
na czyimś policzku
i te drzwi zamknięte.
Co po nas zostanie?
Kropka na końcu litanii,
przecinek między wyrazami
i to ostatnie zapisane zdanie?
Komentarze (16)
Zostanie po nas wspomnienie splątane z czyimś westchnieniem. I łezka roniona ukradkiem, gdy ktoś wspomnie Cię rankiem.
Dziękuję za piękną refleksję! 5!
wspomni
To ja dziękuję za komentarz;)
Super!, zapraszam do mnie...
wpadnę;)
... w bagno.
mam nadzieję że nie;)
5!Piękny
Dziękuję!;)
Podoba mi się. Jest magia. 5
Dziękuję;)
Wolę wiersze humorystyczne, ale ten może być. 5 :)
Bardzo ładny, delikatny i zwiewny : )
dziękuję;)
Jest moc, 5. Pozdrawiam :)
dzięki;)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania