Coś jest na korytarzu

– Hej, słyszysz to? W korytarzu – mówi nerwowym szeptem.

– Tak… To musiało wrócić…

– Musimy się stąd wydostać, tylko trzeba znaleźć cichy sposób…

 

Wspomniany rytmiczny stukot wydaje być się szybszy i głośniejszy —

Musi być zniecierpliwione…

 

– Wiem! Rzucę butelką, ono zainteresuje się nią, a my wybiegniemy z domu – niepewnie stwierdza.

– Nie wydaje mi się, że damy tak radę… To jest o wiele silniejsze od nas… A wiesz, co się stanie, jak nas złapie, prawda?

– Masz racje, z pewnością będzie chciało to zrobić… Jakiś inny pomysł?

– Myślę, że musimy wyjść przez okno. Jest to najbezpieczniejsza rzecz, jaką możemy zrobić.

– Tak, to jest to. Dobrze, że pod nim jest dach. Będzie mniejsza szansa, że spadniemy…

 

Lekko skradają się do parapetu i uchylają szybę.

Stukot gasi się. Teraz słychać tylko tykanie zegara.

W korytarzu rozbrzmiewa ledwo zauważalny głos:

„Już czas”

Wyłącza się tam światło.

 

– Cholera! Trzeba uciekać! – Dziewczyna wyskakuje przez okno na kafelkowy daszek.

– Poczekaj na mnie! – Próbuje wdrapać na podokiennik, jednak nie potrafi.

 

Rozlega się dźwięk otwieranych drzwi.

Przez kilka sekund jest cicho — jakby każdy oczekiwał, aż to nadejdzie.

Nagle histeryczny krzyk chłopca, który łączy się z płaczem przyćmiewa wszystko.

Nasila się i nasila i…

Zmienia się w śmiech. Jego śmiech.

Dziewczę zeskakuje i biegnie, ratując życie.

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • kigja 2 miesiące temu

    Kiedy jest dzisiaj,
    Trochę uwiera mnie ostatnie zdanie. Przemyśl moją sugestię, która brzmi:

    Dziewczyna, albo brunetka, albo dziewczę, albo nieboga (nie dziewka, bo to wstrętny rzeczownik) zeskakuje i biegnie, nie oglądając się za siebie.
    Pozdrawiam.

  • Kiedy jest dzisiaj 2 miesiące temu

    Masz rację. Słowo dziewczę lepiej pasuje :)

  • kigja 2 miesiące temu

    Zachęcam również do wzięcia udziału w zabawie:
    https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-zaczynamy-w1959/

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania