Skryty to trzeba było inaczej zapisać, przenośnia powinna mieć sens, a nie opierać się o paradoks. Będą walczył lewą ręką, bo prawą oddałem prawdzie. Jakie można mieć skojarzenia? Prawą oddałeś prawdzie, więc lewą kłamstwu chcesz oddać i liczysz na wygraną? Zresztą to oddanie ręki prawdzie, brzmi groteskowo.
Mała Brunetka kiedy poznasz się na pisaniu wierszy, to też nie będziesz miała trudności z wychwyceniem błędów i na pewno nie nazwiesz ich pseudomądrościami...
Ze smutnej, człowieku. Z toni, ale ze smutnej toni. Nagromadzenie spółgłosek, zsm, nie do udupienia dla dykcji Polaka. Z szarej, z-sz, już jakoś. Nie powiesz "z smutku", tylko "ze smutku".
kiczowate, a ja właśnie szukam inspiracji, by napisać popowy wiersz z użyciem wszelkich kiczowatych rekwizytów.
***
ten twór naprawdę mi się nie podoba. i pierwszy też nielepszy.
w sumie, to dziwne, bo poprzednie twoje utwory były niezłe. świadome.
a ten to taki trochę niewypał.
jak widać każdy może mieć lepsze i gorsze teksty.
Oby następny był wybitny.
Aisak O, i taką opinię rozumiem! Tak, nawet najlepsi mają lepsze lub gorsze teksty. W większości przypadków po prostu nie wychodzą na światło dzienne. Czasami też jest tak, że po prostu dany wytwór nam nie pasuje. Dziękuję za odwiedziny!
Komentarze (58)
takie polityczne...takie.
Polityczne?
Lewica.
Prawica.
a Prawica oddała się Prawdzie.
kiedy Lewica walczy o byt. o życie.
a Wybory tuż, tuż.
kaczki i lisy stanęły na mecie.
Start.
Aisak Okej, ale nie miałem tego na myśli, bo nie interesuję się polityką.
czarna toń, ręka mroku, kraina cieni - patos. Do wywalenia.
Lepiej?
wynurzam się
z toni- jeżeli już to ze smutnej toni, chociaż sama toń sugeruje stan
by choć na chwilę
zaczerpnąć powietrza
głębia
nie pozwala uciec
wciągając
muszę walczyć
lewą ręką
bo prawą
oddałem prawdzie - osoba praworęczna walcząc lewą jest skazana na porażkę. Przemyśl to.
Myślałem właśnie o tej smutnej toni, ale bałem się o kolejny patos.
Z tą ostatnią zwrotką jestem pewien.
Skryty ta ostatnia jest najgorsza. Smutna toń, brzmi tak samo jak czarna, chociaż nie jest wytartym frazesem.
betti Czemu jest najgorsza? Mnie się akurat podoba, a rzadko podoba mi się coś, co sam napiszę...
Skryty ''muszę walczyć lewą ręką, bo prawą oddałem prawdzie''. Rękę, to może oddać panna na wydaniu...
betti Bardziej myślałem w schemacie, jak np. człowiek oddaje swoje życie Bogu, tak ja oddałem swoją prawą rękę pisaniu.
W dodatku, w głowie miałem scenę z Fullmetal Alchemist (anime), w którym główny bohater stracił nogę za poznanie prawdy.
Czyli jak zamierzasz walczyć tą lewą ręką?
betti Jeśli chodzi o walkę jestem obustronny i ogólnie wiele rzeczy na spokojnie robię lewą ręką
Skryty ja pytam jak zamierzasz walczyć, na czym ta walka ma polegać?
betti Jeśli chodzi o toń, to walka ma być o życie, czyli próba wypłynięcia - chciałem, żeby była to przenośnia o wyjściu ze smutku.
Skryty to trzeba było inaczej zapisać, przenośnia powinna mieć sens, a nie opierać się o paradoks. Będą walczył lewą ręką, bo prawą oddałem prawdzie. Jakie można mieć skojarzenia? Prawą oddałeś prawdzie, więc lewą kłamstwu chcesz oddać i liczysz na wygraną? Zresztą to oddanie ręki prawdzie, brzmi groteskowo.
betti To postaram się wymyślić coś innego
Skryty postaraj się, bo myśl niegłupia.
betti a Ty jak zwykle piłujesz te swoje pseudomądrości...
Mała Brunetka kiedy poznasz się na pisaniu wierszy, to też nie będziesz miała trudności z wychwyceniem błędów i na pewno nie nazwiesz ich pseudomądrościami...
Byłyby pseudomądrościami, jeśli betti nie umiałaby ich uargumentować.
ze smutnej a nie z smutnej
Obie wersje są poprawne
ale lepiej czyta się jednak ZE SMUTNEJ.
nie uważasz?
Aisak Nie, dla mnie lepiej się czyta "z smutnej"..
Skryty nie denerwuj mnie, z smutnej, czyś Ty oszalał?
Serio się nie może być "z smutnej"?! To przepraszam, oddaje honor Aisak
Ze smutnej, człowieku. Z toni, ale ze smutnej toni. Nagromadzenie spółgłosek, zsm, nie do udupienia dla dykcji Polaka. Z szarej, z-sz, już jakoś. Nie powiesz "z smutku", tylko "ze smutku".
Mój błąd, przyznaję rację
a tak w ogóle, to smutna toń, jest śmieszne,
bo czy jest wesoła toń?
wynurzam się z wesołej toni
jak rybka mnie tam goni
rekin ludojad
xD
Według mnie może być wesoła toń, np. jeśli ludzie bawią się w tej wodzie, słońce grzeje, to wtedy jest wesoła.
Skryty, taka wersja przyszła mi na myśl :~)
toń
wynurzyła mnie
bym zaczerpnął
powietrza
nie wrócę
do głębi
nie dam się
wciągnąć
będę walczyć
prawda
dodała mi sił
Ręce w ostatniej →można zrozumieć metaforycznie. A wtedy na pewno sens jest. A nawet wiele.Pozdrawiam - 4,5
Dobra rada od DD. Wykorzystaj!
betti
przez chęć dotknięcia prawdy
straciłem swą siłę
i zostałem rzucony
w nierówną walkę
Co o tym myślisz?
wynurzam się
z toni
choć na chwilę
zaczerpnąć powietrza
głębia
nie pozwala uciec
wciąga
muszę walczyć
Moim zdaniem tyle wystarczy, reszta w domyśle czytających...
Skryty poprawiłeś, teraz jeszcze rzuć temat nawiązujący do prawdy, do walki.
betti Zrobione!
Skryty nie podoba mi się. Tytuł powinien przyciągać jak magnes. Może samo ''dla prawdy'' ?
betti Czy raczej bez wielokropka?
Skryty bez
wynurzam się z toni
by zaczerpnąć powietrza
głębia wciąga
nie pozwalając uciec
muszę walczyć
obiema rękoma
lecz ciężko mi
bo jedną oddałem
prawdzie
co to za prawda?
gópie to.
nie zrozumiałe.
niezrozumiałe. rany.
niezrozumiałe. rany.
Ostatnia strofa - majstersztyk.
Skryty ale teraz wiersz nie jest twój, tylko betii
Jest współtworzony ;)
Skryty, Rozalia nie rozumie nauki, więc nie tłumacz.
ja i betinka, to dwie, różne osoby, debilu.
więc to jest ostateczna wersja?
wspólnie tworzona?
w wielkich mękach?
jprd, to wszystko?
żal.pl
Kto jeszcze używa zwrotu "żal.pl"? To taki głupi zwrot
kiczowate, a ja właśnie szukam inspiracji, by napisać popowy wiersz z użyciem wszelkich kiczowatych rekwizytów.
***
ten twór naprawdę mi się nie podoba. i pierwszy też nielepszy.
w sumie, to dziwne, bo poprzednie twoje utwory były niezłe. świadome.
a ten to taki trochę niewypał.
jak widać każdy może mieć lepsze i gorsze teksty.
Oby następny był wybitny.
Aisak O, i taką opinię rozumiem! Tak, nawet najlepsi mają lepsze lub gorsze teksty. W większości przypadków po prostu nie wychodzą na światło dzienne. Czasami też jest tak, że po prostu dany wytwór nam nie pasuje. Dziękuję za odwiedziny!
takie to trochę minimalistyczne, niedopowiedziane... Tajemniczo na pewno i w tajemnicy odchodzę
Dziękuję za wizytę!
Bardzo ciekawy wiersz. Urzekły mnie dwie pierwsze zwrotki, więc prawie cały utwór. Powodzenia!
Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania