Czekam na karę
Wybacz mi świecie, lecz nie potrafię
Żyć wśród nieprawdomównych dzieci twych
I co dzień na starej mapie rysować kilka nowych dróg
Wiem, że dziś znów błąd popełniłam,
Ale kto nie popełnia ich?
Z nich nauka płynie i siła
By na przyszłość nie była zbyt miła.
I co z tego, że znów spotka mnie kara
Podobna do tej, co spotkała Ikara
Lecz on, choć mógł w słońcu chwilę być.
A ja nie miałam okazji
Zapomnieć się nawet jeden raz
Dlatego dziś mi wszystko jedno
I od dziś tylko...
Czekam, na karę co spotka, mnie
Czekam na nowy lepszy dzień
Czekam na kogoś, kto pod maską wojownika
Dostrzeganie prawdziwą mnie.
Kruchą, lecz twardą
Wygraną, ale przegraną
Radosną, ale smutną
Której myśli, uciekają w marzeń świat,
W którym pierwszy raz
Na moich zasadach toczy się o moje życie gra.
Komentarze (10)
Ciekawie przedstawiony; ładny, przyjemny wiersz
podoba mi się wykorzystanie Ikara 4 :)
Dzięki. Ostatnio wygrzebuję staroci :)
By na przyszłość nie byłam zbyt miła. - lepiej byłoby: "bym na przyszłość nie była zbyt miła", bo inaczej zmieszały Ci się czasy.
Ogólnie przyjemne i oryginalne. Zostawię 4,5.
Już poprawiłam błąd. Danke:)
Bardzo życiowy wiersz, jak dla mnie przynajmniej :) 5
Dzięki
pięć
Dzięki
Bo życie to nie bajka, to bitwa. A na karę nie trzeba czekać, przyjdzie sama jak na to zasłużysz. 5. Miłego dnia życzę
Danke :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania