Poprzednie częściCzekam.

Czekam na karę

Wybacz mi świecie, lecz nie potrafię

Żyć wśród nieprawdomównych dzieci twych

I co dzień na starej mapie rysować kilka nowych dróg

Wiem, że dziś znów błąd popełniłam,

Ale kto nie popełnia ich?

Z nich nauka płynie i siła

By na przyszłość nie była zbyt miła.

I co z tego, że znów spotka mnie kara

Podobna do tej, co spotkała Ikara

Lecz on, choć mógł w słońcu chwilę być.

A ja nie miałam okazji

Zapomnieć się nawet jeden raz

Dlatego dziś mi wszystko jedno

I od dziś tylko...

 

Czekam, na karę co spotka, mnie

Czekam na nowy lepszy dzień

Czekam na kogoś, kto pod maską wojownika

Dostrzeganie prawdziwą mnie.

Kruchą, lecz twardą

Wygraną, ale przegraną

Radosną, ale smutną

Której myśli, uciekają w marzeń świat,

W którym pierwszy raz

Na moich zasadach toczy się o moje życie gra.

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (10)

  • NataliaO 13.02.2017

    Ciekawie przedstawiony; ładny, przyjemny wiersz
    podoba mi się wykorzystanie Ikara 4 :)

  • Tina12 13.02.2017

    Dzięki. Ostatnio wygrzebuję staroci :)

  • Szalokapel 13.02.2017

    By na przyszłość nie byłam zbyt miła. - lepiej byłoby: "bym na przyszłość nie była zbyt miła", bo inaczej zmieszały Ci się czasy.
    Ogólnie przyjemne i oryginalne. Zostawię 4,5.

  • Tina12 13.02.2017

    Już poprawiłam błąd. Danke:)

  • SisterofBlood 13.02.2017

    Bardzo życiowy wiersz, jak dla mnie przynajmniej :) 5

  • Tina12 14.02.2017

    Dzięki

  • Margerita 14.02.2017

    pięć

  • Tina12 14.02.2017

    Dzięki

  • Pasja 14.02.2017

    Bo życie to nie bajka, to bitwa. A na karę nie trzeba czekać, przyjdzie sama jak na to zasłużysz. 5. Miłego dnia życzę

  • Tina12 14.02.2017

    Danke :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania