Czekoladki

Są dni, gdy miłość na afiszu -

czerwone serca, baloniki,

praliny, kartki, misie-pysie,

róże i wstążki – Walentynki!

 

Wszystko ocieka tą czerwienią.

Grafika z sercem jest na topie.

Miałam nie pisać o tym Święcie,

krótko kwitując: niech gęś kopnie!

 

We mnie się właśnie wszystko burzy,

że serce nie w pralinkach chyba

z krótkim terminem przydatności,

i bez gadżetów się obywa.

 

Ma funkcję: tłoczyć i pompować!

I że to wszystko jakoś minie.

Krew spokojniejsza wraz z krwinkami

w aorcie, w żyłach - bez odchyleń.

 

Słodycz nie wzburzy, nie zabełta,

więc zdrowiej, no i lepiej może.

Lecz czekoladki - w sercu - w sklepie...!

A może kupić i otworzyć...?

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (8)

  • Grain 4 miesiące temu

    https://www.youtube.com/watch?v=uiMDHIKe7MQ

    miesiąc temu zmarła dziewczyna, z którą pół wieku temu przetańczyłem ten kawałek.
    śpiewała, ja - sztubak się wstydziłem.

    bardzo, bardzo późno połapałem się. że było we mnie zakochana długo, pewnie za długo

    porąbane to życie

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 4 miesiące temu

    A może kupić i otworzyć...? Niech się słodzi! 🥰

  • Absens 4 miesiące temu

    Ja dzisiaj
    zwalam tynki
    do czerwonej cegły
    Ścianę tę
    Odsłonię

  • Pasja 4 miesiące temu

    Ale czemu nie kupić i zrobić sobie słodką przyjemność.
    Czerwień przypisywana jest sercu, i to się zgadza, ale kształt jest zupełnie inny.

    Miłego!

  • zingara 4 miesiące temu

    Takie wiersze lubię - zostawiam czerwień

  • TseCylia 4 miesiące temu

    Dzięki za komentarze

  • Maroszek 4 miesiące temu

    Ciekawie napisany.

  • TseCylia 4 miesiące temu

    Dziękuję

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania