.

 

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • Adam T 15.01.2017

    Mądre, choć smutne słowa. Zima - świat wywrócony na drugą stronę, cholera, to prawda. Wiosna - komedia, lato - romans, czy jest coś bardziej burzliwego, niż prawdziwy romans? Prawdziwa wolność, to samotność? Bez mowy zawiłej, daję 5:)

  • Pasja 15.01.2017

    Samo życie. Mija i wyrywa kartki z kalendarza.;-) Dziękuję

  • Tanaris 15.01.2017

    Mocne 4 :)

  • Pasja 15.01.2017

    Dzięki ;-)

  • Pasja 15.01.2017

    Dziękuję :-)

  • motomrówka 15.01.2017

    Ciekawe to twoje słońce (duży, miękki, żółty ręcznik, który, samoczynnie mnie wyciera do sucha i ogrzewa moje serce). Dobry przekład Vivalciego na język literacki. Bardzo muzyczny ten twój utwór, wszystko na cztery. Zakłócę ten rytm - 5

  • Pasja 15.01.2017

    Dzięki i słońce też jest twoje. Pozdrawiam;-)

  • Pan Buczybór 15.01.2017

    Cztery, cztery... 5

  • Pasja 15.01.2017

    4+4 = 8:-)

  • Mieszkaniec 19.01.2017

    lubię Bieszczady, są na piątkę :)
    ten tekst przywiódł mi na myśl Sonet 73:

    Ujrzysz we mnie tę porę roku, gdy zielone
    Liście żółkną i rzedną, aż żadnego nie ma
    Na drżącym z zimna drzewie, którego koronę
    Wypełniał śpiew, lecz dzisiaj pusta jest i niema.
    We mnie ujrzysz ten schyłek dnia, gdy resztka słońca
    Gaśnie z wolna, sprawiając, że dzień od zachodu
    Pochłania krok po kroku ciemność gęstniejąca,
    Noc, ów sobowtór śmierci, kres trosk i zawodu.
    We mnie ujrzysz powolne ognia dogasanie,
    Żar, który swoją młodość, grę płomieni żwawą,
    Obrócił w popiół — własne śmiertelne posłanie,
    Gdzie skona, tym strawiony, co było mu strawą.

    Ujrzysz — lecz zaczniesz odtąd, zwykłym serca prawem,
    Kochać goręcej to, co stracić masz niebawem.

  • Pasja 19.01.2017

    Piękne te Bieszczady, SDM również śpiewa o nich. Moje góry z wędrownych obozów. Dziękuję za sonet :-) Pzdr.

  • natka1956 20.01.2017

    Daje 5 ;) dobrze piszesz, bardzo mądrze.

  • Pasja 20.01.2017

    Dziękuję bardzo za piątkę. Pzdr.

  • Margerita 07.10.2017

    Pięć bo ja mam swój maleńki intymny świat jak to mówi piosenka

  • Pasja 07.10.2017

    Tak każdy z nas na taki swój świat. Pozdrawiam serdecznie

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania