Daleko

to nie będzie bliski wiersz

i ty nie będziesz mój

 

nie byłam

gdy umierałeś w szpitalu

nie mogłam cię dotknąć uszami

i palce moje tam nie były

oczy nie słyszały bólu

 

nie byłam przy tobie

 

podobno obok

umarł starszy pan

no i po sprawie - roześmiał się

jeden z lekarzy

rżąc jak koń

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (9)

 • Materazzone 2 dni temu
  Umieranie w szpitalu z dala od bliskich. Tylko czy to ma większe znaczenie gdzie i jak? Bylebyś umarł bo umrzeć to nawet trzeba.

  Ten wiersz mi się podoba. Jest prosty, choć metafory są jakby w tej prostoscie pełne możliwości interpretacji ich, a przy tym zabawą bo w samej swej formie wydają się nawet nie być metaforą.

  Udana praca.
 • Agnes07 2 dni temu
  M... dziękuję.:)

  "śmierć to miejsce, nie czas" - Paweł Podlipniak (A teraz ułóż mnie do snu)
 • Piotrek71 2 dni temu
  Tragiczne i takie prawdziwe. Tragiczne bo lekarze traktują pacjentów jak rubryki, które trzeba wypełnić, rzadko już się zdarzy lekarz z powołania i z tego samego powodu prawdziwe. 5/5
 • Starszy Woźny 2 dni temu
  Agnes07
  trochę prywaty do ciebie:
  Wiem, ze istniejesz na Fabrica L... Otóż mam prośbę do ciebie. Ja byłem tam pod nickiem Ketonal5G. Krzynek zdjął mnie z anteny, bo opisywałem swoje wrażenia z działki. Często zresztą opisami z zakrapianymi sytuacjami na prywacie. To nie podobało się właśnie właścicielowi tegoż portalu. Mam wrażenie, że nic nie związany ten portal jest z poezją. Teraz panuje tam hospicjum dla Desia. Pijawki i umartwianie tegoż redaktora. Dlaczego zawracam ci głowę:

  Otóż, Proszę cię o to, byś przekazała Numerowi, czyli nick numeryczny i Desiowi, że RADOM nie zaloguje się na fabryce. Mógłbym w każdej chwili, ale po co? Możesz z kopiować ten tekst i im wysłać.
  Przepraszam za taki w pis. Zrobisz co zechcesz.

  zdrówka życzę.
 • Agnes07 2 dni temu
  Dziękuje Woźny. Nie omieszkam przekazać:)
  Zdrowia :)
  Ty Ketonal to był piękny nick:)
 • Starszy Woźny 2 dni temu
  Mnie Agnes07
  krzynek z banował za to, że opisywałem trochę prawdziwe sytuacje z działki w Falęcicach. A trochę zmyślone,.. Taka fantazja. Teraz Desio opisuje swoje pijawki na prywacie i jest OK! desio nie powinien opisywać swego bólu. ludzie maja go dosyć. Myślałem,że opisy z działki będą formą przekazania dna codziennego. Jednak to zabolało Desia, ze on nie może funkcjonować jak inni.. Nie moja wina, nie trzeba było chlać. Ja mogę w każdej chwili zalogować się. Desio i numer muszą sami dojrzeć czego chcą.. Dobrze, że jest Wiesiek! Poezja jest dla wszystkich. niech numer poda definicje poezji. Nie ma jej. jest poezja, która podoba się komuś, lub nie. Przynajmniej tu na tych portalach. NO!!!
 • Starszy Woźny 2 dni temu
  Ten ostatni wpis tez możesz im przekazać. . Sory! Że zanudzam.
 • Starszy Woźny wczoraj o 10:29
  Skasowali twój wpis w fabryce. Żyją w swojej bańce i żadna igła, ani szerszeń żądłem nie przebije.

  Przepraszam jeszcze raz. A ja właśnie jestem nadziałce i wszystko mi lata. Ostatnio nie publikuję na portalach tutejszych. Moim recenzentem moich wypocin jest Romuś. Nauczyciel J. polskiego.(emeryt) Jedynie z grainem mogę się zgodzić, to że wiersz nigdy jest nieskończony. U mnie pogoda wyśmienita. W poniedziałek zacznę obcinać gałązki porzeczek, bo gubią już listki. Bywaj!!!
 • Jacek_Sadkowski wczoraj o 22:16
  Panie Woźny/Ketonalu/Dziagdysie? Nie wstyd panu, nie widzi pan niczego niestosownego w swoim zachowaniu? Aż tak niewiarygodnie głupi, prymitywny pan jest? Pana miejsce jest wśród zapijaczonych bezmózgich degeneratów, a nie wśród ludzi zajmujących się literaturą. Powiem panu tak - jestem poważnym człowiekiem, od dwudziestu lat administratorem najstarszego w sieci portalu literackiego Fabrica Librorum. Nie życzę sobie, by taki intelektualny wypierdek, takie żałosne nic, wycierało sobie mną gębę. Jeżeli jeszcze raz zobaczę pańskie wpisy odnoszące się do Fabrica Librorum i jej użytkowników oraz do mnie, to może być pan pewny, że spotkamy się w sądzie.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania