Dama Trefl kręci zawsze makówką w dniach:
30.11:
Po ceglanych wiaduktach jak
dawniej pociągi huczą; nos do
szyby klei żałość usmarkana.
Obdarta jesień z zimą żebraczą
grosiki gubią: zbolałe serca.
6.12:
Wspomnienia podrapane do krwi
przychodzą częściej niż
radosna pieszczota niby ów
dzień zabójczym ziąbem lazuru
swych bezlitosnych firmamentów.
9.12:
Kocham cię mój imperatorze -
powinnam była w hotelowej
łazience napisać na lustrze,
gdzie tandetnie pachniało
Polleną... Szminki mi zabrakło.
11.12:
Holender Te Franek mnie kocha
(za)komunikowała Ojczyzna -
Nie chcę z chlewika białej
rasy nizinnej; herbowa jestem,
odstręcza Folwark Zwierzęcy...
13.12:
Otulić się zimą - szalem
w szkocką kratę - stylowo. Nim
z trzaskiem kier wleci wiosna
z furią. Ze sztormem i halnym,
z rwą (w promocji) kulszową...
16.12:
Zimą cieszyć jak tą wizytą
królowej, co z nieba sankami
spłynęła na pazurkach mrozu,
rozpuściwszy białe ze srebrem
błękity w oceanie lodowatym.
Komentarze (9)
Ciekawe. Momentami wyczuwam nostalgię. Przypomniały mi się filmy, seriale i reklamy, które można było zobaczyć w telewizji w latach dziewięćdziesiątych. 5, pozdrawiam :-)
Bo ja odkąd się urodziłam, to stale tęsknię :)
Serdecznie :)
Czy Pollena, to był szampon?
Pamiętam reklamę proszku do prania, bardzo podobną do tej:
https://www.youtube.com/watch?v=Qv1mG7yUeUA
Piotrek P. 1988
O, dziękuję! Moja pamięć powoli się kurczy...
Pollena – istniejące w PRL zjednoczenie przemysłu kosmetyków i środków czystości. W latach 1945–1958 zakłady kosmetyczne należały do Zjednoczenia Przemysłu Przetwórczo-Tłuszczowego. Dlatego produkowano / produkuje się nadal także szampony.
Piotrek P. 1988 Np. Pollena Rex [z Bydgoszczy] :)
Fajne, chcialam jeden obraz zabrać, ale wszystkie mi pasują. Piąteczka.
Dziękuję :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania