Pokaż listęUkryj listę

Dama Trefl kręci zawsze makówką w dniach:

30.11:

Po ceglanych wiaduktach jak

dawniej pociągi huczą; nos do

szyby klei żałość usmarkana.

Obdarta jesień z zimą żebraczą

grosiki gubią: zbolałe serca.

 

6.12:

Wspomnienia podrapane do krwi

przychodzą częściej niż

radosna pieszczota niby ów

dzień zabójczym ziąbem lazuru

swych bezlitosnych firmamentów.

 

9.12:

Kocham cię mój imperatorze -

powinnam była w hotelowej

łazience napisać na lustrze,

gdzie tandetnie pachniało

Polleną... Szminki mi zabrakło.

 

11.12:

Holender Te Franek mnie kocha

(za)komunikowała Ojczyzna -

Nie chcę z chlewika białej

rasy nizinnej; herbowa jestem,

odstręcza Folwark Zwierzęcy...

 

13.12:

Otulić się zimą - szalem

w szkocką kratę - stylowo. Nim

z trzaskiem kier wleci wiosna

z furią. Ze sztormem i halnym,

z rwą (w promocji) kulszową...

 

16.12:

Zimą cieszyć jak tą wizytą

królowej, co z nieba sankami

spłynęła na pazurkach mrozu,

rozpuściwszy białe ze srebrem

błękity w oceanie lodowatym.

Średnia ocena: 4.3  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (9)

  • Piotrek P. 1988 05.12.2020

    Ciekawe. Momentami wyczuwam nostalgię. Przypomniały mi się filmy, seriale i reklamy, które można było zobaczyć w telewizji w latach dziewięćdziesiątych. 5, pozdrawiam :-)

  • befana_di_campi 05.12.2020

    Bo ja odkąd się urodziłam, to stale tęsknię :)

    Serdecznie :)

  • kigja 06.12.2020

    Czy Pollena, to był szampon?

  • Piotrek P. 1988 06.12.2020

    Pamiętam reklamę proszku do prania, bardzo podobną do tej:
    https://www.youtube.com/watch?v=Qv1mG7yUeUA

  • kigja 06.12.2020

    Piotrek P. 1988

    O, dziękuję! Moja pamięć powoli się kurczy...

  • befana_di_campi 06.12.2020

    Pollena – istniejące w PRL zjednoczenie przemysłu kosmetyków i środków czystości. W latach 1945–1958 zakłady kosmetyczne należały do Zjednoczenia Przemysłu Przetwórczo-Tłuszczowego. Dlatego produkowano / produkuje się nadal także szampony.

  • befana_di_campi 06.12.2020

    Piotrek P. 1988 Np. Pollena Rex [z Bydgoszczy] :)

  • laura123 06.12.2020

    Fajne, chcialam jeden obraz zabrać, ale wszystkie mi pasują. Piąteczka.

  • befana_di_campi 06.12.2020

    Dziękuję :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania