dbajcie o ciało (fraszka)
dbajcie o ciało
jedno macie
i za mało.(ireneo, bóg jam sam)
Bez ciała
nie byłoby Jezusa
nie miałaby gdzie
zamieszkać dusza
nie klepniesz
koronki ni litanii
ani obejrzysz się
za kuszącymi "puciami"*.
+++++ +++
Ciało każdemu przede wszystkim
nawet tym z ilorazem niskim
------------
* za osiłkiem niskich lotów
Komentarze (11)
A kobitki za męskimi ciachami się nie obejrzą :) Ano, trzeba dbać o tę górę mięsa, żeby do końca dotrwała.
Elo :)
Witaj:)
Myślałem i o tym, ale straciłbym rytm, gdyby
i babki, słusznie bo jest za kim, się oglądały.
Przyjąłem, że ze stosownym ilorazem odczytają
i to co między wierszami, a z niestosownym zainteresują się jedynie autorem a nie fraszką.
Jednakowoż, ze względu na setki tysięcy próśb na maila skorzystam z prawa do swobody twórczej i zrównam cielesność.
Ireneo
Z 'puciami' gra i śpiewa :)
Osiem plusów nie przypadek jak mniemam
tak, jako że lubię PIS
ireneo Okej, po edycji fraszki pytanie jest zbędne
Księty
no nie tak, jako że on (doedytowany) dojnej drużynie nisko kłaniać się nie zamierza.
ireneo lubisz PIS?!
Marzena
to jednak nie tak. Okazało się, że nie PIS, a Krk choć tak naprawdę to nie wiem, czy to nie PLN...
Więc nie należę do twojego salonu piękności
Tu ci powiem, że musisz być szczęśliwy.
Na tym naszym narodowym stołecznym kartoflisku przy Wiejskiej . Fabuła zdarzeń jest PO wielokroć ostrzejsza od tej z horroru pt. " Jebnięte dzieci kukurydzy 3 " Ona jest ostra jak brzytwa w rękach małpy. Jak drut żyletkowy concertina. Ta fabuła przebija na wylot wszystko co do tej pory widziałem nawet thriller " Przeżułeś moje jaja " jak horror " R o z j e b a n i piłą w żłobku " To co robi obecna ekipa można porównać jedynie do dramatu psychologicznego produkcji mongolskiej " Dondonek kosiarz umysłów 2 " Dlaczego tak ? Bo ci drudzy chcą obecni pozamykać tych pierwszych za to że tamci nie pytając nikogo o zgodę wydali kilkaset milionów na wozy dla strażaków, karetki dla medyków i podobne bzdury. No tak ale ci obecni dojebali nam wszystkim dwa biliony długu i z tego com widać nie mają zamiaru przestać. Mało tego to gro tych pieniędzy wydali i wciąż wydają na Ukraińców. Na inny obcy naród ! Przecież w porywach pięć 5 % Ukraińców którzy od lat przebywają w Polsce pochodzi z terenów na których toczy się wojna. Całą resztę utrzymujemy jedynie PO to żeby poprawić im humor i ich status materialny i zdrowotny który tam u siebie na Ukrainie mieli do du,y przez co najmniej ostatnie 30 lat i to bez wojny z Rosją. Skoro tak to kogo my tutaj w Polsce powinniśmy obecnie ścigać ??? Za okradanie Polaków za to że Polacy umierają bo nie otrzymują pomocy w szpitalach. Temat szpitali to jest kolejna sprawa rodem z piekła. Złodziejskie bydło chce prywatyzować szpitale tym s-synom i niektórym łapiduchom wciąż jest mało. To już lepiej jest sprzedać te szpitalne budynki i parcele w centrach miast deweloperom a pieniądze rozdać chorym. niech te nienażarte q-wy w kitlach same kupią sobie działki i wybudują szpitale za swoje lub na kredyt. " Hieny "- w y p i e r d a l a ć !!!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania