Dla Ciebie
I jest taka jedna, dla której tu piszę
chciałbym jej to wyznać, chciałbym przerwać ciszę
i chociaż nic nie wiem, nawet czy jest ładna,
czy ma w życiu stałość- przezorność bezradna.
I chciałbym, by padła w me silne ramiona,
i chciałbym tak myśleć, że tak myśli Ona,
i chciałbym nie marzyć- chociaż nie widziałem-
i chciałem zapytać, lecz bardzo się bałem.
Co powie Ona i jak mnie oceni,
choć mimo oceny mych uczuć nie zmieni,
bo jest mym odbiciem i w pisaniu prawdą,
i też się nie kryje za zasłoną żadną...
Czy jam jest Wokulskim, a Ona mą Izą
czy gdybym się przyznał- czy mnie znienawidzą
porzucić bym gotów plany i marzenia
dla jednego dotyku, jednego spojrzenia.
Czyż lepiej nie widząc jest snuć ideały
czy dobrom doczesnym stawiać piedestały?
morałom i prawom współczesnej rodziny
namiętność sprzedając swą w poczuciu winy?
Tyś synonimem i mą odwrotnością,
Ciebie obdarzyłem bezwzględną miłością
nieważne czyś gruba, stara, czy też młoda,
w duszach sparowanych nieważna uroda.
Tak- serce nie sługa, swoją ścieżką kroczy
nie raz i nie dwa nas tu jeszcze zaskoczy,
a czy to prawdziwe, czy z palca pisanie
niech w moim zanadrzu na zawsze zostanie.
Komentarze (15)
Bardzo osobisty, chociaż gubi płynność czy jak mówią inni rytm. Ale z osobistymi, juz tak często jes...
Piękny uwielbiam czytać takie słowa na pewno są prawdziwe pozdrawiam 5
Bo w niej można się zatracić do końca swego istnienia. Ona nigdy się nie starzeje, zawsze jest piękna. Im więcej jej jesz tym bardziej jesteś jej głodny. Zapomnisz ale powrócisz do niej, bardziej zniewolony i spragniony. To miłość na zawsze. Pozdrawiam 5
Zaczynalo sie obiecująco. Pozniej ciut kulawo; rymy typu
Kroczy
Zaskoczy
Xd
Jak w disco polo xD
Ja uwielbiam ją ona tu jest i tańczy dla mnie. I ku mnie kroczy i mnie zaskoczy... Hihi
riggs, przestan. Sasiedzi mnie tym katuja, w odwecie, czasem.
Miłość jest piękna,
czasem ulotna,
lecz gdy pokochasz
skruszy kamienie,
więc weź ją w dłonie
i nieś przez życie
ona odpłaci ci należycie.
Sorki za grafomanię, ale coś mnie naszło.Dam wielką 5 za ten poruszający serce wiersz.
Mi się bardzo podoba zostawiam 5
Teraz całe żeńskie grono Opowi zachodzi w głowę o kim ten tekst.
Ale tekst nie jest skierowany do żadnej kobiety.
Ładnie... nostalgicznie... Marzysz i pozwalasz marzyć innym. 5 za serca poruszenie...
Pozdrawiam.
Dziękuję za komentarze. Reszta niech zostanie milczeniem...
Wiersz klasyczny, wręcz Mickiewiczowy. Dobre to. 5
Troszkę nierówno w kilku momentach, ale ogólnie jest klimatycznie i jakoś tak... żarliwie ;) Fajweczka ;)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania