dla pamięci...

tekst z NSzOpowi.

 

jaką zbudować drogę

czy z przypadku czy z przeznaczenia

drogę z traum wojenek i natchnienia

czy zmarnieć z bólu kiedy nieurodzaj sieje wiatr

 

ze strąków pięknego jasia wyłuskać tożsamość wytyczyć obrazy

bez ram okalających pamięć

kiedy prócz idealnych układów

nic już tam nie ma

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (6)

  • Maurycy Lesniewski 2 miesiące temu

    Jesteśmy sumą naszych przeżyć i doświadczeń.
    Jeśli ktoś powie „znam ją/jego” to skłamie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
    Pięknie, jak to u Ciebie 😉

  • Pasja 2 miesiące temu

    Witaj!
    Nikt do końca nie zna "nieznanego" i nikt nie może tak twierdzić.
    Każdy z nas ma swoją księgę rachunkową w której znaczy plusy i minusy swoich strat i zysków.

    Pozdrawiam serdecznie

  • Dusza_boli 2 miesiące temu

    To dotyka cichością. Jest w nim zmęczenie, ale też uporczywe szukanie siebie pośród tego, co rozsypane. Bardzo bliski mi klimat.

  • Pasja 2 miesiące temu

    Dotykanie cichości... pięknie to ujęłaś.
    Wciąż szukamy miejsca, tam gdzie można odpocząć.

    Miłego dnia

  • Roma 2 miesiące temu

    Dusza znalazła w Twoim wierszu to co i ja widzę, więc podłączam się pod jej komentarz.
    Najbardziej we mnie uderza zmęczenie, takie, które nie powoduje, że stoimy w miejscu, ale takie, które zmusza do szukania. Czegoś więcej.

    Pięknie.

  • Pasja 2 miesiące temu

    Dzięki za wczytanie się w słowa i za zmęczenie stojące. W punkt!
    Szukamy wciąż może więcej, a może tylko doczynienia do tego, co mamy.

    Pozdrawiam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania