Do Ortografii
siedze i leże a nie siedzę i leżę
pisze i bazgrze a nie piszę i bazgrzę
bo ogonek na końcu mnie strasznie łechce
wiec chowam go pod siebie kiedy zechce
o Ortografio ortografiO jakaś ty szalona
dobrze że jesteś!
przez ciebie nie raz zrobiłem się w balona
futuryści chcieli cię pogonić
lecz nie dali rady
ale ja dam
bo ma swoje lepsze zasady
pieprze wszystkie kropki i przecinki!
pieprze może czy morze!
pieprze że piepsze!
kocham tylko wykrzykniki!!!!
o Ortografio ortografiO
wiem że nieraz stanę z tobą w szranki
więc powiedz po co nam te przepychanki
musisz się zgodzić na moje zasady
w końcu to ja pisze nie piszę na to nie masz rady!
Komentarze (3)
Wesoły wiesz, chociaż znając moje burzliwe życie z ortografią (mimo że szalenie lubię język polski i staram się mówić nim w możliwie barwny sposób) to gdybym ja był autorem tego tekstu zaczął bym od czegoś w stylu "Ty suko!" :) 5*
A ja kocham ortografię miłością być może nieodwzajemnioną, ale za to do bólu szczerą. ;) Polski język najpiękniejszy na świecie jest, a czymże by był bez tej nieraz łamiącej swoje własne zasady ortografii? Sam tekst bardzo pozytywny, uśmiechnęłam się nieraz czytając, dobra robota, 5. :)
Dawno nie czytałam takiego wiersza, trochę poprawił mi humor, podoba mi się ;) 5
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania