Do Woli

Czy jesteś wolna,

Czy u nóg brzęczą ci ciężkie kajdany,

Wolo moja! Nie bądź zanadto pokorna

I nie pozwól bym ja był związany.

 

Na najwyższych szczytach wśród szczytów

Nawet w gniazdach krwiożerczych zwierząt

Dla mnie znoś jaja, moich zaszczytów.

Niech z każdego wyklują się dzieci,

Które zmiażdżą: lenistwo, nienawiść i nierząd,

Na przekór świata, jego zamieci

 

Triumfuj! - dzień triumfu mym dniem zmartwychwstania -

Twój młodości zapał mi to zdradza.

Triumf lepszą muzyką dla z grobu wstania,

Niż niemocy dotyk - jej władza!

Średnia ocena: 0.0  Głosów: 0

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

  • poco 28.05.2021

    wola to miraż
    omam, ułuda
    często chcesz dobrze
    rzadko się uda

  • pansowa 28.05.2021

    Na wstępie należy zapytać:
    Ile masz lat?
    Jak długo piszesz?
    Jaki masz stosunek do swojego pisania?

  • TomaszDreger 28.05.2021

    18, dwa lata, chce pisać jak najlepiej

  • Morus 28.05.2021

    Czołowy specjalista od babrania w cudzych życiorysach się tobą zajął.

  • pansowa 28.05.2021

    Ciebie już popieprzyło całkiem kochany morusku? :)

  • Morus 28.05.2021

    pansowa zdrówko, krówko;)))

  • pansowa 28.05.2021

    Morus Kochany morusku, dlaczego robisz oborę u kogoś nowego?
    Znowu jest weekend i dostajesz świra? :)))

  • Morus 28.05.2021

    A wiersz, taki raczej mocno średniawy, Tomku.

  • TomaszDreger 29.05.2021

    Jakie masz rady dla mnie na przyszłość?

  • Morus 29.05.2021

    TomaszDreger praca praca i jeszcze raz ciężka praca. Pozdrowionka?

  • pansowa 29.05.2021

    Morus Światła i konstruktywna rada wielkiego poety :)

  • pansowa 29.05.2021

    Kolejna odsłona zabawy oszołoma.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania