duży problem

Żyrafy są niewygodne. Żyrafy się nie nadają. Nie można na nich jeździć, nie można ich wydoić. Nie mogą być zwierzęciem domowym, ani zwierzęciem pociągowym. Są za duże. Nawet kopnąć w dupę żyrafy nie można, bo za wysoka. Żyrafy mają za długie szyje i cztery nogi, chociaż w zupełności wystarczyłyby im trzy. Te wszystkie mankamenty i niedociągnięcia w budowie żyrafy można usunąć tylko w jeden sposób. Trzeba pomniejszyć żyrafę!

Żyrafa odpowiednio pomniejszona dałaby się wydoić, osiodłać, mogłaby pełnić rolę domowego pupila nie gorzej od psa, czy kota. Ponieważ jestem naukowcem, postanowiłem rozwiązać problem zmniejszenia żyrafy naukowo. Dostałem tłusty grant z Państwowej Akademii Nauk i wziąłem się do roboty. Najpierw próbowałem pomniejszyć żyrafę poprzez umieszczenie jej pod szkłem pomniejszającym. Nie było to łatwe. Aby pomniejszyć żyrafę musiałem mieć soczewkę pomniejszającą olbrzymich rozmiarów. Soczewka kosztowała majątek i nie sprawdziła się. Pomniejszała co prawda żyrafę ale też, niestety, wszystko co było w jej pobliżu: jeźdźca, który chciał ją osiodłać, nogę, którą chciano ją kopnąć w dupę itp. itd. Musiałem porzucić ten pomysł.

Długo myślałem nad innym rozwiązaniem problemu, aż wreszcie inspirację przyniósł moment, kiedy to bawiąc się banknotem dwudziestozłotowym, zmiąłem go w kulkę, którą potem ściskałem i gniotłem, aż zrobiła się malutka jak ziarnko grochu. Kiedy rozwinąłem banknot z powrotem był już dużo mniejszy od swego początkowego stanu, przed zmięciem w kulkę. Powtórzyłem eksperyment z banknotem stuzłotowym. Wnioski były budujące. Zgniatanie banknotów powodowało ich WYRAŹNE zmniejszenie.

Czułem, że to dobry trop. Żyrafę można pomniejszyć stosując podobną metodę, jak przy zmniejszaniu banknotów. Prawie wszystkie pieniądze z mojego tłustego grantu wydałem na budowę zgniatarki do żyraf. Było to urządzenie przypominające prasę hydrauliczną stosowaną w fabrykach do tłoczenia metalowych przedmiotów, tylko dużo większe. Pod prasą musiała, bądź co bądź, zmieścić się cała żyrafa, a nie błotnik do Cinquecento. Pierwsze eksperymenty potwierdziły, że intuicja mnie nie zawiodła. Poddane procesowi zgniatania żyrafy znacznie zmniejszały swoje gabaryty. Po przeprowadzeniu kilkunastu prób i wykonaniu dokładnych pomiarów nie mogło być mowy o pomyłce. Żyrafy poddane zgniataniu robiły się wyraźnie mniejsze.

Niestety, jak na razie, nie potrafię sobie poradzić z problemem śmiertelności żyraf. Żadna nie przeżyła zabiegu, ale jestem dobrej myśli. Haczyk musi tkwić w konstrukcji zgniatarki. Trzeba będzie ją przebudować. Ale to są już techniczne szczegóły, które mogą nie interesować nikogo poza fachowcami. Najważniejsze, że udało się osiągnąć cel - rozwiązać problem. Zamierzam kontynuować prace nad zmniejszaniem żyraf metodą zgniatania. Muszę tylko wystarać się o nowy grant. Ten, który miałem poszedł prawie w całości na pomniejszającą soczewkę i zgniatarkę. Ale po takich rewelacyjnych wynikach badań jestem spokojny o źródło finansowania następnych. Moja zgniatarka do żyraf będzie prawdziwym przełomem.

Średnia ocena: 3.9  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (30)

  • Nuncjusz 02.05.2019
    Tego naukowca trzeba kopnąć w dupę. Jego się da, ma odpowiednie rozmiary
  • sensol 02.05.2019
    już go kopłem
  • Anonim 02.05.2019
    Hmmm... Jak wreszcie opracujesz odpowiednią zgniatarkę, spełni się hasło z "Rozmów kontrolowanych". Ale jak to Ci się uda, to może zmienisz branże na genetykę i wymyślisz pawiana-pająka, czyli SpiderBaboon'a?
    Ubawiłem się. Dobry, dobrze napisany tekst.

    Pozdrawiam.
  • Anonim 02.05.2019
    Aha. I mam jedną uwagę. Podkreśliłbym "niekonwencjonalność" Twojej metody.
  • sensol 02.05.2019
    dzięki!
  • yanko wojownik 02.05.2019
    Zgniatarka do żyraf, to dość neutralne urządzenie, bez większego wpływu na komfort życia większości, jeśli coś tam pozostanie niedopracowane, to uderzy tylko w użytkowników żyraf.
    Gorzej jak naukowcy zaczynają wynajdować już wynalezione tylko z modyfikacją np. aplikatory kropli doocznych, kropli donosowych, maści dodupnych, sprejów doustnych i w efekcie nadają im zamienny wygląd i nie wiadomo co do czego finalnie.
  • sensol 02.05.2019
    przydałoby się urządzenie będące antytezą zgniatarki. czyli POWIĘKSZALNIK. wkładasz świnię do powiększalnika powiedzmy stukilogramową, powiększasz i wyciągasz dwustukilogramową. ile schabowych więcej!
  • yanko wojownik 02.05.2019
    sensol, "POWIĘKSZALNIK" Taki stary dziad był kiedyś, co miał on własną akademię, bo była jego. Nazywał się Pan Kleks i on już miał prototyp, tylko na kaczki chyba - można założyć, że do drobiu.
  • sensol 02.05.2019
    yanko wojownik ach nie oglądałem. śkoda
  • Nuncjusz 02.05.2019
    Był też powiększalnik Krokus
  • sensol 02.05.2019
    Nuncjusz miałem
  • yanko wojownik 03.05.2019
    Nuncjusz, A ona dla mężczyzn była, dla kobiet, czy uniseks?
  • yanko wojownik 03.05.2019
    sensol "sensol 9 godz. temu
    Nuncjusz miałem Odpowiedz"

    To już wiem - widziałem w pornolu i w ofertach wysyłkowych na licencji z Tajwanu.
  • A. Hope.S 03.05.2019
    sensol proszę, nie załamuj ludzi że nie oglądałeś tego klasyku jak akademia Pana Kleksa... tam była ta piosenka ' Kaczka dziwaczka' przynajmniej z tego co mi tam jeszcze z dzieciństwa świata, ale to też już lata temu było. :)
  • yanko wojownik 02.05.2019
    Ja już się przejechałem ciągniczkiem, który jedzie na sprzęgle a biegi wrzuca się bez, potem człowiek idzie do klasyka, nawyki już są a skrzyni nie ma - już po krótkim użyciu z wdrożeniem nowych nawyków..
  • Wrotycz 02.05.2019
    Dobre! Mocno symboliczne. Inności, w myśl poglądów jedynie słusznych, trzeba tępić. Znaczy dostosować do własnej miary. Pojechałeś po tym nad wyraz celnie.
  • sensol 02.05.2019
    w ogóle nie myślałem o tym jak pisałem. ale dzięki :)
  • Można się uśmiechnąć, albo płakać z powodu nieudanego eksperymentu. Skoro jednak naukowiec się nie poddaje no to ciagle musi być nadzieja, tylko nie wiem jak z zapasami żyraf do prób stoimy :)
  • sensol 02.05.2019
    zapasy są ograniczone :)
  • Bożena Joanna 02.05.2019
    Trochę parodia przyznawania grantów i chęć pokonania natury. Są miniaturki psów i kotów, dlaczego nie pomniejszyć żyrafy aby wziąć ją na kolana i pobawić się przez chwilę? Miłośnicy zwierząt wzięliby cię na tapetę za wyniszczanie dzikich zwierząt. Serdecznie pozdrawiam!
  • sensol 02.05.2019
    nie mnie, tylko tego głupiego uczonego :) dzięki za wizytę
  • jesień2018 02.05.2019
    Ale wymyśliłeś :-D Szczerze mówiąc, żal mi żyraf, to takie piękne stworzenia. Co za dureń z tego naukowca!
  • Nuncjusz 02.05.2019
    To amerykański naukowiec ze Związku Radzieckiego.
  • jesień2018 02.05.2019
    Najwyraźniej!
  • sensol 02.05.2019
    jesień2018 po sukcesie z żyrafami przyjdzie czas na wyhodowanie słonie bonsai :)
  • jesień2018 02.05.2019
    sensol proszę Cię:)))
  • jesień2018 02.05.2019
    Najgorzej, że nawet to WIDZĘ!
  • A. Hope.S 02.05.2019
    Ha! Już znamy grunt płonącego Noter Dame... ;D
    Pula przeznaczonej kasy ląduje na dalsze pomniejszanie żyraf ;D
    Wybacz... mój dzisiejszy super humor lekko odbiega od granic.
    Pozdrawiam żeliwny stopie :D
  • sensol 02.05.2019
    jest git :)
  • pkropka 03.05.2019
    Jestem zachwycona! Pomijając, że żyrafa, wszystko opisałeś jak najbardziej zgodnie z prawdą. I pomimo uśmiechu, który wypłynął w trakcie czytania, zgadzam się całkowicie.
    Jeszcze powinien nazwać pomniejszony gatunek żyrafy swoim nazwiskiem i zgniatarkę też zgniatarka swojego nazwiska. No i proces zgniatania procesem swojego nazwiska.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania