Poprzednie częściDziało (limeryk)

Działo 2

(kilka lat temu publikowałem. To jest nowa wersja):

 

Artyleria w Gdyni przed wojną też stała.

Konna. Do tych koni i armaty miała.

Czasem wachmistrz na swe działo

dziewczę sadzał, gdy zechciało.

Niektóre wchodziły i na inne działa.

Następne częściDziało 3

Średnia ocena: 1.8  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (9)

  • Morus 13.04.2021

    Jakoś nie rzuca na kalana, choć można się uśmiechnąć, na zachętę zostawiam 4.

  • Morus 13.04.2021

    err. kolana:))

  • Zdzisław B. 13.04.2021

    Morus To jest do czytania.
    To nie zdrowaśka,
    aby "na kolana" ;)

  • Pan Buczybór 13.04.2021

    heh

  • Zdzisław B. 14.04.2021

    Wystarczy.
    Pozdrówka.

  • Cichy człowiek 13.04.2021

    Widzę, że i przed wojną też się działo : )

  • Zdzisław B. 14.04.2021

    Jeszcze ile... napisać można niejedną krotochwilę ;)

  • Szpilka 14.04.2021

    weszła na działo,
    lecz było jej mało,
    bo coś ta armatka
    strzelała z rzadka ?

  • Zdzisław B. 15.04.2021

    Za to jak strzelała!
    Dziewczę w mig
    rozanielała ;)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania