Ewangelia wg. Judasza

Zbłądziłam

ostatnie uderzenie bębna

rodzi ulgę

zbyt późno na rachunek sumienia

 

w szeptach

przeklinam przyrzeczenia

kłamliwe przymierze

nieszczerych obietnic

 

krzyżuję palce

na „niech się stanie”

prywatna krucjata

przeciw ewangelii wg. Judasza

 

zaakceptowałam

ciernie ukryte między rzęsami

wciąż się ucząc

jak spojrzeć w oczy ślepcowi

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • Pan Buczybór 04.04.2017

    Rachunki czasem nie pomagają. Pozdro dla Judasza. 5

  • Pasja 04.04.2017

    Błądzić rzeczą ludzką, a na rachunek sumienia zawsze jest czas. Taka ewangelia zbłądzonych. Pozdrawiam i 5

  • betti 04.04.2017

    Piękny wiersz, prawdziwa gratka na tym forum. Trochę nie pasuje mi rachunek sumienia, wyświechtane to już do bólu. Ja bym to zamieniła na biczowanie.
    Pozdrawiam.elka.

  • Freya 05.04.2017

    a Stradivarius; Werona i balkon - to nie jest wyświechtane?

  • AndreaR 05.04.2017

    Biczowanie nie jest rachunkiem sumienia. Może byc pokutą lub karą, a nie o to chodzi.

  • betti 05.04.2017

    AndreaR to napisz samobiczowanie, metaforycznie odczytuje się jako wyrzuty sumienia.

  • betti 05.04.2017

    Freya ja bym mogła Ci to wytłumaczyć, ale po co, kiedy Ty i tak nie zrozumiesz. Strata czasu.

  • AndreaR 05.04.2017

    betti Przemyslę...;)

  • betti 04.04.2017

    Zachodzę w głowę dlaczego masz taką niską średnią. Zazdrość, czy niezrozumienie?

  • AndreaR 04.04.2017

    Na gwiazdki nie zwracam najmniejsej uwagi, bo trole zawsze tu były i będą. Przeciez to frajda dać z ukrycia jedynkę, a co... wolno im... Wolno. Pozwalam, bawcie się moje trolki miłe.:)

  • betinka 05.04.2017

    AndreaR a masz pięć

  • Neurotyk 04.04.2017

    wciąż się ucząc
    jak spojrzeć w oczy ślepcowi

    Zatrzymał mnie wiersz.

    Co do pytania Betti: tutaj promowana piątkami jest grafomania. Wiersze nie bełkotliwe, z sensowną, piękną metaforyką jak ten, są traktowane z buta.

  • betti 04.04.2017

    Neurotyk, ja myślałam, że to tylko u mnie oczywiste. stąd zdziwienie.

  • ówczesny 05.04.2017

    Piękny wiersz. Akceptacja pogodzenia się z losem, świadoma rezygnacja, a gdzieś głęboko, pod skórą pulsującego buntu zarzewie.

  • athame 05.04.2017

    Dla mnie bardzo ładny. Nie jestem specem od wierszyków. Podobała mi sie Lokomotywa, Tuwima. No i oczywiscie Pan Tadeusz. Adam był mistrzem nad mistrzami. Podobno jest Ew wg Judasza. Kto wie czyto prawda. Było ponoć więcej ale wstawili tylko cztery. Pozdrawiam :) 5

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania