Feminatywy
Pewna chirurżka ze szpitala w Kutnie,
gdy ją chirurgiem tytułują bliźni,
wścieka się strasznie i zżyma okrutnie:
"Ja mam końcówkę inną niż mężczyźni!
Wroginią jestem, bo chyba nie wróżką,
każdego kto mnie pomyli z facetem,
ja nie chirurgiem jestem, lecz chirurżką,
bo Pan Bóg stworzył mnie jako kobietę!",
a redaktorka z radia wszystkim dobrze znana,
nie żółtodzióbka, lecz uznana marka,
mówi: "Moimi gościniami z rana
są dziś tokarka oraz marynarka!".
W kasynie za to, tuż obok krupiera,
który ruletki wprawnie kręci kołem,
blondwłosą graczkę trema nieco zżera,
bo po raz pierwszy zasiadła za stołem.
Wśród polityków, czyli w wyższych sferach,
gdzie wiele pań już zastępuje panów,
dziś na spotkanie można się wybierać
z ministrą albo sekretarzą stanu.
To nic, że śmiesznie, czasem tak być musi,
nie nowomowa to, ni żadne dziwy,
czas już w zarodku pusty śmiech nam zdusić,
bo to po prostu są feminatywy!
Komentarze (13)
Niezależnie od tego, co sądzę o feminatywach (nie przeszkadzają mi i myślę, że to proces nieunikniony), tekst (wiersz?) bardzo mi się podoba! Dowcipnie ("wróżka" - cudowna! hahah), sprawnie, czuć dobre pióro!
Pozdrawiam!
Dzięki, będzie więcej, ale za 25h.
Guldog nie rozpaczaj. Po 12:49 wklejaj nowe.
Zenza Ok, git, dzięki za info.
Guldog włączam minutnik hahaha
12:37 ;)
Zenza Krakowskim targiem będzie o 13:00! 😜
Tekst wrzuciłeś, nie odczekując 24h od ostatniego i dlatego nie ma go na głównej. Jest za to w Twoim profilu.
Tokarka i Marynarka - hyhy. Piąteczka.
chyba ze sto lat minie nim takie feminatywy będą uznawane za brzmiące jakkolwiek poważnie xd. Z takich używanych oficjalnie to ostatnio natknąłem się na "widzki"... Ach, czego to ludzie nie wymyślą, żeby się dowartościowywać językowo xd
Oraz drukarka i kierownica zakładu mięsnego.
betoniarka - zbrojarka, pilotka, bacówka ( jest zawód baca), bieliźniarka (jest bieliźniarz), girl hotelowa. I tak dalej.
Wierszyk przezbrabny. A tworzenie fiminatywów na siłę, z powodów ideologicznych, to głupota. I świaczy tylko o głupocie tych redaktorzyc. I bardzo zgrabnie udało Ci się tę głupawkę obnażyć.
Dzięki za miłe słowa! 😁
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania