flesz spoza
Dym wgryza się w tkanki.
Wchodzi przez nos i rozchodzi zgodnie z krążeniem.
Ponoć trzeba palić wszystkie liście dotknięte chorobą.
Coraz mniej ostre kształty odkładane na sumieniu
na później, na nigdy.
Tak to to tak, pędzi pociąg.
Trzeba uszczelnić okna, naprawdę idzie jesień.
Komentarze (133)
Wiwat kursywa! ?
Wiwat admin! ?
Shogun
Wiwat wszystkie stany!?
Tjeri ??
Tjeri kursywa jak się patrzy! ?
Ant - prawda? Dziękuję za uznanie! Sama piekłam! ?
Tjeri I niech ktoś mi powie, że kursywa nie robi roboty.
Na pewnym portalu pewien specjalista od poezji (i ode mnie) o bliżej nieustalonej płci, udowadniał, że kursywa jest tylko manierą i ozdobnikiem, abym się chwalił.
Tak se wymyślił na puszczyka temat:)
pansowa o rany...
Oczywiście, że robi. Zmienia odbiór i nie da się jej zastąpić. Próbowałam to robić kopniętymi nawiasami, ale to nie to samo...
Tjeri A są tacy specjaliści.
Uwierz staremu puszczykowi.
Mowę mi odjęło, a ciężko z tym u mnie.
jak się robi ta kursywę w tekście?
D.E.M.O.N
Wpisujesz: [i] tekst co ma być kursywą [/i]
Ale już chyba zdążyłeś się dowiedzieć :)
Tjeri ale i tak dzięki :D
D.E.M.O.N Tutaj masz dobry podręcznik: https://www.w3schools.com/html/html_formatting.asp
Musisz tylko wymienić nawiasy ostrokątne używane bezpośrednio w HTML na nawiasy kwadratowe używane w edytorze Opowi. Nie próbowałem wszystkich rodzajów, więc zalecam ostrożność. Kursywa działa, tłusta chyba również.
<b> - Bold text / tłusta
<strong> - Important text
<i> - Italic text / kursywa
<em> - Emphasized text
<mark> - Marked text
<small> - Smaller text
<del> - Deleted text
<ins> - Inserted text
<sub> - Subscript text
<sup> - Superscript text
Narrator dzięki!! :)
D.E.M.O.N Wejdź na tę stronę, kliknij na przycisku 'Try it yourself' i w prawym panelu możesz próbować różne elementy definiujące tekst. Po każdej zmianie musisz nacisnąć guzik 'Run>>', żeby zobaczyć rezultat w prawym panelu. Nie zapomnij, że HTML używa nawiasów kątowych, a edytor Opowi nawiasów kwadratowych.
Na przykład, żeby zaaplikować jednocześnie styl tłusty i kursywą, należy użyć elementów zagnieżdżonych:
[b][i]„Podczas dzisiejszej wachty, pierwszy oficer znajdował się w stanie nietrzeźwym.”[/b][/i]
Niestety nie wszystkie elementy z HTML działają w Opowi. Szkoda, że nie ma na ten temat żadnej dokumentacji. Amatorszczyzna. Ale w darmowym serwisie trudno się spodziewać czegoś więcej.
Miłej zabawy!
Prorokini? Czyli nie będzie lata? Gratuluję kursywy i dobrego tekstu.
Oj, będzie będzie, że aż popioły będą fruwać!
To baardzo stary tekst, alem go z radością wykopała, coby sobie kursywki poużywać ?.
Dzięki, Wertyt!
Tjeri
A.... to dobrze :). No i ta radość bezcenna :)
Obrazowo. Widać postać w oknie, słychać stukot kół pociągu i te palone liście, ten dym jesienny. Smutny komplet. Komplet!
(Pamiętam, jak bałam się o kasztanowce, któregoś roku).
Kasztanowce walczą, choć był moment, że wszyscy myśleli, że już po nich... Parę dni temu widziałam kasztanowca czerwonego. Wielkie drzewo i wielkie wrażenie. Piękne. Choć "zwykłym" również niczego nie brakuje. Dziękuję Trzy Cztery!
Taki gorunc za oknem, a tu o jesieni? Skandal! ?
A liści nie palić bo więcej z tego dymu niż ciepła, od co ;)
Zawszem do tyłu, to raz coś wyprzedzić chciałam, a co!
Dymu dużo, ale co zrobić, jak na listkach parchy... ?
Dzięki, Sho!
Tjeri kasztanowce to jedne z moich ulubionych i ukochanych drzew, kiedyś pamiętam, jeszcze za dzieciaka, ze szkołą ratowaliśmy kasztanowce przyklejając specjalne folie czy co to tam było właśnie dla ochrony przed pachami, pomagało.
Shogun, tak dokładnie, to lekarstwo uratowało w końcu kasztanowce. Szrotówek kasztanowcowiaczek – wciąż nie mogę zapamiętać dziada...
Znaczy tego wrednego, małego co kasztanowce gnębi. ;)
Tjeri też nigdy nie mogłem spamiętać dziada ;) Sam mam starego kasztanowca u siebie na podwórku. Stary, zahartowany, to i nie choruje na szczęście :)
Shogun o, zazdraszczam. Mam za mało miejsca na duże drzewa. A bardzo bym chciała.
Tjeri jam z drzewami bardzo związany. Dawno dawno temu zasadziłem las, a raczej lasek sosnowy. Od czasu do czasu przejeżdżam w jego okolicach i patrzę na niego. Rośnie skubany :)
Shogun piękna sprawa.
Shogun ja posadziłem kiedyś przy bloku gdzie mieszkam drzewo i stoi do dzisiaj. Tylko nie wiem już które to ?
Ant zacnie, tylko teraz musisz wydrukować, które to te Antowe drzewo ;)
Tjeri ano prawda, niesamowita sprawa, patrzeć jak przez lata rośnie i rozwija się to co samemu się stworzyło, własnymi rękami.
Shogun Czasami bardzo boli widok czegoś takiego.
pansowa też prawda, choć to raczej zależy od tego jak kto odbiera upływ czasu, czyli jako przemijanie, albo rozwój.
Shogun To nie to Sho, ale nie będę pisał co mam na myśli.
Wiesz... meblościanka, prywatne sprawy itd.
pansowa Rozumiem, i to jest właśnie tragedia tego portalu, że nie można jak człowiek z człowiekiem porozmawiać, bo hieny meblościankowe zawsze czekają...
Shogun Właśnie.
Bo ludzie miewają czasami słabszy dzień, bywa, że jest im źle, chcą się tym podzielić, poczytać coś krzepiącego i co?
Mamy grupkę skurwieli i nie warto nic pisać o sobie.
pansowa dokładnie, człowiek jest tylko człowiekiem i czasem nawet wyżalić by się chciał wirtualnemu avkowi, co za nim jednak prawdziwy człek stoi, a tu jednak człowiek się boi, bo zaraz tę słabość wykorzystają.
Shogun Tyle w temacie.
Jakby kto nie wiedział, to mój ulubiony wiersz tej pokraki z avka :)
Jakby kto nie wiedział, to nigdy nie dowiem się już chyba dlaczego. Cholerka, przeca pisałam lepsze.
Dziękować, Panie Sowo.
Tjeri Ano nie wszystko musisz wiedzieć, choć Cię pokręca :)
poskręca*
No muszę z tym żyć...
Tjeri Jak Ty dasz radę?
Aż się boję o Ciebie!
Proszę, tylko bez ostatecznych rozwiązań !
pansowa od ostatecznych rozwiązań mamy na forum lepiej nadających się specjalistów. Wręcz stworzonych do tego.
Tjeri :)))
No nie gadaj :)))
Alfa i łamaga już wyłożył swoje historyczne rewelacje i teorie?
pansowa to nie jest śmieszne. To przerażające.
Tjeri Ja bym rozstrzelał.
Jak zawodowy ubek wielkiego patriotę i gorącego katolika.
Ale nie wolno, to chociaż śmiesznie jest.
pansowa a czymże byś się wtedy od niego różnił?
Tjeri Zajebistą radością, że to zrobiłem.
Tjeri a jakby tak po cichu do kamieniołomu wysłać, aby się przysłużył społeczeństwu? ? Czy też wtedy wyjdziemy na tych samych?
Bo wiesz, zreformować by się chciało, ale jeśli się nie da...
Shogun To byś dopiero bestię stworzył!
Chyba że dożywocie bez prawa apelacji.
Shogun, dostałbyś prawdopodobnie kamieniem a potem następnym...
pansowa że męczennika co to za "wolność siedział"? ?
Tjeri czy ja wiem, czy dzisiaj lud taki do buntu skóry? Czasy inne...
Shogun No właśnie to byś zrobił.
Napisał takiemu życiorys męczennika.
To lepiej skrócić mu życiorys, bo na razie walczy jak ostatnia pokraka.
Coś o walce powinieneś wiedzieć z racji nicku.
pansowa ano racja, lecz skrócenie życiorysu też jest męczennikogenne ? dlatego chyba tylko pokój bez klamek dla takich jednostek zostaje ?
O walce wiem sporo, dlatego jeszcze żyje! ;)
Shogun Jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań.
Pewne przypadki się eliminuje dla dobra ogółu.
Shogun lud jak lud. Ale ludek...
Tjeri ano prawda, lud nie to samo co ludek...
pansowa niby dla dobra ogółu, ale jaka personalna przyjemność po takiej eliminacji ??
Shogun No przecież własnie o tym napisałem Tjeri! :)))
Czyż nie odczuwa zajebistej przyjemności wędrowiec, który zabija grożącą mu kobrę?
pansowa nie.
Tjeri jak to nie? ?
Tjeri Toś cipka i "Co Ty wiesz o zabijaniu?" :)))
pansowa ano z pewnością odczuwa przyjemności, ale i ulgę, z powodu tego, że ukąszony nie został.
Shogun I nie pozostawia jej przy życiu, aby ujebała następnego wędrowca.
pansowa to się nazywa profilaktyka ??
pansowa phi! Słabeusze. Patrzy się takiej prosto w oczy, a potem ogląda z każdej strony. Szkicuje, robi zdjęcia, na końcu mówi się "spocznij" i idzie dalej.
Tjeri Idź spać bo bredzisz.
Nawet jak na Ciebie.
Wyjmuje się kolta,(może być sowiecki nagan) i opróżnia magazynek.
Później ogląda padlinę.
Tjeri patrzy się takiej w oczy, a potem wyciąga Hindusa z rękawa i sprawa załatwiona ??
pansowa, Sho – co Wy wiecie o patrzeniu na kobrę, no co?
Tjeri Wiemy dużo.
Niektóre już nie żyją, a reszta kataną, albo naganem.
A Ty zaraz spojrzysz w oczy jednej z nich skoro użyłaś jej imienia.
pansowa toż nawet nie widziałeś gdzie ona ma oczy! A w tych zabitych, 90 procent to pewnie podkolanówki cioci Jadzi
pansowa hmm... Jak tak to przedstawiasz, to już nie wygląda tak atrakcyjne.
Tjeri Już tam chirurg z kosmetyczką podciągnęli zmarszczki i spojrzysz w te puste oczęta.
Jad idzie nie tylko zębami.
pansowa zaiste dobrze prawisz! ;)
pansowa Ej! Bo sny będę miała brzydkie. Proszę odczynić uroki natychmiast!
Tjeri Dlatego odsyłałem Cię w objęcia Morfeusza.
Nie mylić z Morusem!
pansowa nie no...
Tjeri toć płomykówki nocą nie śpią ;)
Shogun czasem się im kiełbasi całkiem...
Jak teraz właśnie. Dobranoc państwu! :)
Tjeri rozregulowany zegar biologiczny zapewne tej płomykówki ;)
Dobrej Tjeri! ;)
Shogun Brych snów fleszu spoza.
pansowa heh ;)
Shogun A bo mi się z lekka porąbały miejsca dla odpowiedzi.
Tak to jest jak się pisze po pijaku z Wariatkowa.
pansowa a to z wariatkowa wypuszczają na szparagi? ??
Shogun Tylko po południu. Po terapii.
pansowa o, bardzo odpowiedzialnie ??
pansowa
Mam nadzieję, że Tjeri wybaczy mi te słowa, ale Dzierżyński i Stalin byliby z Ciebie dumni :(
Wertyt to dobrze.
Grunt to mieć autorytety.
Czy twoim jest jakiś dupa wołowa?
pansowa
Bocheński z jego definicją tolerancji.
Wertyt Twój problem i wybór.
Niektóre przypadki i zachowania tolerował nigdy nie będę.
pansowa
Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale (...) będę bronił Twego prawa do ich głoszenia. E. B. Hall.
Wertyt I tej wersji się trzymajmy, bo nie przypominam sobie, abym gdziekolwiek oceniał Twoich guru i szukał Ci autorytetów.
pansowa
Przypomnę. To była tylko niezgoda na Twoje poglądy. Nie znam Twoich autorytetów.
Wertyt Właśnie je wcześniej wypisałeś.
pansowa
Mylisz się. Przepraszam, dyskusje z Tobą są zawsze przyjemnością, ale nie chcę zaśmiecać dygresjami miejsca pod poezją Tjeri. Dziękuję.
Wertyt Słusznie.
Niemniej nie ruszyłem tu ciebie, tylko odwrotnie.
I jak nie wyczuwasz złośliwej ironii i robienia sobie czasami beki w moich komentach, to lepiej się nie zajmuj psychologią i autorytetami panasowy.
Tjeri, bardzo dobre, esencja zawarta w kilku wersach, wcale nie jest łatwo wyrażać myśli krótko i intensywnie ?
Dziękuję, Szpilko!
Bardzo sugestywny. Stworzyłaś właściwie sam klimat. Nie sposób go nie poczuć.
Właśnie tego autorka nie może pojąć.
Za co cenię tak ten wiersz.
Ano za klimat stworzony minimalistycznymi środkami.
Za stosunek wrażenia do użytych słów.
pansowa o widzisz, tośmy oboje poczuli.
JamCi Ja już dawno, a ten rozkraczony avek myśli nad tym do dziś?
O co pansowie chodzi? :)
pansowa ja nie znałam, więc pierwszy raz.
Dziękuję, JamCi!
To był chyba mój drugi wiersz w życiu.
JamCi No domyślam się.
Wiersz znam z innego portalu, gdzie obydwoje żyliśmy normalnie.
Bez idiotów grzebiących w życiorysach uzerów i nawracających kogokolwiek na właściwą wiarę i historię pisaną pod politykę.
Tylko piwny stolik i pogaduchy.
Tjeri oooo. :-)
pansowa aa, to o to chodzi... Aaa, eeee
Tjeri :)))
Lubię Twoje wierszowanie. Szkoda, że tak tego mało w naturze.
Dziękuję, Iga. Większa ilość byłaby mi niepotrzebna. Aż tak dużo niestety do powiedzenia nie mam.
Ekologiczne podejście.
No ba! Śmiecenie plastikami to zbrodnia.
Nie o plastik idzie lecz o wycinkę drzew! ?
Plastiki kominy zanieczyszczają i szpecą sufity :)))
Na szczęście, przeciwko drzewom zbrodni policzyć mi nie można. Może poza nazwaniem wiśni imieniem Beatka.
pansowa - złośliwiec ?
Do końca życia będzie mi wypominał ?
Ciekawy, tajemniczy, klimatyczny i inspirujący tekst, 5, pozdrawiam :-)
Ślicznie dziękuję, Piotrku!
Każdy wers to nowa księga, można odczytywać dowolnie. Pozdrawiam:)
Ślicznie dziękuję, Kikimoro!
Znakomita prezentacja! Inny rodzaj czcionki tym samym wyrazom nadaje nowego znaczenia. Tyle czcionek, tyle znaczeń, jak się tu nie pogubić...
Dziękuję, Narratorze. To zaledwie jedna migawka, flesz. Oczywiście interpretacja należy do czytelnika i jeśli on mówi, że jest dużo znaczeń, to tak jest.
Dobrze, że już jest kursywa na opowi, bo faktycznie nadaje inny sens słowom.
Tjeri↔No... krótko, lecz posynaptować można.
Gdyby "dym'' jako zło, to im więcej się wgryza, tym więcej zasłania.
Kształty coraz mniej... kształtne, zamazane. Różnice się zacierają.
Po co coś... "naprawiać'' skoro wszystko "we mgle" podobne.
A zamknięcie okna na nic, skoro "dach przecieka"↔No dobra. Takie jeno skojarzenia:)↔Pozdrawiam:)↔%
P.S↔Można też pogrubioną kursywą↔[i][b]....[/i][/b]
Dzięki DeDo! Od Ciebie wręcz się oczekuje spojrzenia z innej strony! :)
O, czyli jeszcze pogrubienie! Super! Choć mnie do szczęścia wystarczy kursywa :).
Wątki myśli nad....
"Dym wgryza się w tkanki.
Wchodzi przez nos i rozchodzi zgodnie z krążeniem.
Ponoć trzeba palić wszystkie liście dotknięte chorobą.
Coraz mniej ostre kształty odkładane na sumieniu
na później, na nigdy.
Tak to to tak, pędzi pociąg.
Trzeba uszczelnić okna, naprawdę idzie jesień".
Ponoć - ważne słowo dla przekazu.
Czy niszczenie służy poprawie? Co zostaje po akcie spalania? Dym wgryza się w tkanki i rozchodzi z krwią.
Na sumieniu z czasem ledwo poczujesz zarys winy.
Zadośćuczynienie odkłada się na wieczne nigdy. Ale na wszelki wypadek powrotu poczucia winy... metaforyczne uszczelnianie nie zaszkodzi.
Zanik wrażliwości jesienią, tak, coś w tym jest, że starzejący się człowiek twardnieje, racjonalizuje na swoją korzyść. Walczy o swoje "resztki".
Widać tu rękę bardzo wprawioną do pióra. Nałożenie pojemnej metafory na konkret, splecenie ze sobą.
Oszczędne a wymowne narastanie procesu.
Mocny, intrygujący, bdb przekaz. Pięć jest oczywistością.
Dziękuję, Garściu, za odkopanie! To bardzo stare wierszydło, jedno z pierwszych jakie napisałam. Mam do niego sentyment, choć pewnie gdybym pisała dziś, brzmiałby inaczej.
Miło mi, że przeczytałeś i zostawiłeś słowo. Dziękuję za ciepły koment!
Tjeri, bardzo dojrzale jak na początki, masz talent!
Pozdrawiam.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania