Bitwa Literacka Składu Oceniającego #1

Hej!

Zaczynamy z Bitwami Literackimi Składu Oceniającego :)

Temat główny: To było miasto, w którym się krzyczało. To były ulice, na których umarł szept.
Temat dodatkowy: Uczciwa wymiana.

Tematy dowolnie interpretowane - mogą być clue tekstu, mogą być metaforą, tematem przewodnim, zdaniem, które pada w tekście, ale ma istotne znaczenie. Pamiętajcie, że oceniamy też odpowiednią ekspozycję tematu.

Połączenie tematu dodatkowe z tematem głównym nie jest koniecznie, ale będzie dodatkowo punktowane. Zaznaczamy jednak, że nie jest konieczne do nadesłania pracy na Bitwę Literacką.

Termin Bitwy: 29.08 - 15.09
Termin Ocen (uzależniony od ilości nadesłanych prac): Do 30.09

Limit znaków: 40 000 znaków ze spacjami. NIE ZAKŁADAMY DOLNEGO PROGU :)

Regulamin Bitew Składu Oceniającego znajdziecie tutaj:
http://www.opowi.pl/regulamin-skladu-oceniajacego-bitwy-a34910/
i tutaj:
http://bit.ly/Regulamin_BitwyLiterackieSO

Dodatkowe informacje znajdziecie w opisie profilu:
http://www.opowi.pl/profil/sklad-oceniajacy-bitwy/

Chwytajcie za klawiatury i powodzenia! :)
Naturalnie mieliśmy na myśli "Połączenie tematu DODATKOWEGO...", niestety, wstawiający ma dzisiaj słabszy dzień i jest nieco chory. Wybaczycie literówkę :)
Neurotyk
28.08.2017
Ktory/a to konkretnie?:)
Jared
28.08.2017
Nasz papież kochany, Arysto ;) Czekam niecierpliwie na 15.09 :3
Neurotyk
28.08.2017
Nie bluznij, co najwyzej proboszcz;)
Freya
28.08.2017
Temat główny zdecydowanie niepokojący, a w połączeniu z dodatkowym - to już drama.
Sporo możliwości dla abnegackich katastrofistów również, albo nawiedzonych neo.
Okropny
28.08.2017
Aa, no to czyli olewamy ten mój, tak? Już na pewno?
Krystian244
28.08.2017
Jezu....
Neurotyk
28.08.2017
60 napisała na twój temat, zobacz se. Poza konkursem.
Artbook
28.08.2017
Coś czuję, że lecimy z poziomem wyżej...ale czy taki poziom będzie adekwatny dla wszystkich użytkowników tego portalu? Nie wiem, mam pewne wątpliwości. W każdym razie powodzenia dla odważnych ;-)
Artbook
28.08.2017
Ja się na pewno nie piszę. Jak czytam wielu wspaniałych autorów poszczególnych tekstów na opowi.pl, to nawet nie śmiem startować, ale chętnie poczytam i czegoś się nauczę :-)
Neurotyk
28.08.2017
Jaki poziom wyżej?:)

Że to nowe, opakowane w nowe nazwy, regulamin przejrzysty?

Zobaczymy teksty, to powiemy :P
Artbook
28.08.2017
Chyba słowa regulaminu sprawiły, że się zdystansowałem, ale masz racje Neuro, często nasze teksty stanowią odpowiedź...na watpliwości
Neurotyk
28.08.2017
Filozofie mój drogi, nie śmiećmy już zatem i zachowajmy przejrzystość tego wątku :)
Artbook
28.08.2017
Niech Ci będzie... ale tylko Ci ;-D
Artbook
28.08.2017
Pogadam z innymi, jeśli wyrażą taką wolę w tym wątku, ok Neurotyk? :-) Jeśli nie, też nic się nie stanie. Lubię obiektywizm, on rzuca dużo światła...
KarolaKorman
29.08.2017
Dobrze, że nie zaczęłam pisać na temat Okropnego, bo teraz bym się zakręciła :) Nie miałam zupełnie czasu, czekałam na termin i zbierałam myśli. Teraz zostałam postawiona pod ścianą. Termin trochę więcej jak dwa tygodnie - trzeba się uwijać, jak chcę dodać. To taki solidny kopniak i wcale nie w kostkę :) Postaram się, nie mogę obiecać, ale się postaram :)
Jared
29.08.2017
Artbook, to tylko sformalizowany system oceny, zeby potem nie bylo zarzutow z kosmosu, ze uprawiamy samowolke. W bitwach zawsze udzial braly osoby bardzo uzdolnione jak i kompletni nowicjusze. Biorac udzial w bitwie otrzymujesz nie tylko rzetelne recenzje i wytkniecie bledow oraz sugerowane sposoby na poprawe tekstu, ale przede wszystkim reakcje statystycznych czytelnikow, to jak odbieraja Twoja tworczosc, wiec warto. Tym bardziej, ze ciezko nawet na "profesjonalnych" portalach i wydawnictwach o dobry program naprawczy, jezeli nie masz wyrobionej marki. Tak wiec polecam - polecam tez przejrzec poprzednie oceny bitew, tam wychodzi na to, ze nie jestesmy tacy straszni, a staramy sie pomoc - z wlasnej woli i z checia, poswiecajac na to czas prywatny. Dlatego zapraszam, tu mozesz tylko zyskac ;)
Drżączka
29.08.2017
Temat, zarówno główny jak i dodatkowy, całkiem mi się podoba. Mam już nawet pewien zarys historii, szkic konwencji, bohaterów. Jak tylko zapoznam się z regulaminem (w końcu wiele się zmieniło), to zabieram się do pisania. Było warto czekać ;)
Neurotyk
29.08.2017
Drzaczka ty jestes jakis prawdziwy pisarza zawsze wszystko juz masz konwencje zarysy. Gratuluje ;)

Część postów została ukryta (72)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Jared
28.09.2017
Karola, moje bledy w recenzji, bo sie zdarzaja na bank przy kazdej bitwie :P Akurat masz malo bledow i jak tak patrze, ze za tecnikalia jest az 10, to moze Ci to dac spora przewage :P
KarolaKorman
28.09.2017
Audiser, weszłam teraz w profil i... zbaraniałam. Ef, to TY :) Nie wiedziałam, nie raz myślałam o Tobie i Twoich tekstach (wyjątkowych) i, co się z Tobą dzieje. A tu jesteś :) A ja to przeoczyłam, moja wina. Dziękuję za dobre lody, serdecznie pozdrawiam :)

Jared, pocieszyłeś mnie trochę... trochę, podkreślam, ale i tak czekam z duszą na ramieniu :) Pozdrawiam i Ciebie :)
Skoiastel
28.09.2017
Bardzo mi miło, gdy ktoś pisze tak ciepłe słowa o moich ocenkach :))
Teraz wypadałoby wziąć udział w kolejnej bitwie, Audiser, bo przecież na pewno znajdą się jakieś świeże zdania do podkreślenia, do których też mogłabyś wracać za jakiś czas :P
Audiser
28.09.2017
Tak, troszkę pod inną nazwą, ale nie chciałam mieć znowu różnych nicków na portalach, dlatego staram się zawężać wszystko do jednego, a Audi jakoś polubiłam ;) Karolu nie twoja wina, wszak ja się tu tylko tak pojawiłam z zamiarem ponownego zmotywowania się, ale na razie troszkę z dystansem i bardziej tylko pod oceny. Teraz 80% mojej uwagi poświęcają dzieci, z którymi prowadzę zajęcia rysunku, japońskiego oraz zajęcia terapeutyczne :D Tak więc przyszłam jak taki duszek oglądając otoczenie zza kurtyny :D
Skoiastel, pewnie kiedyś wystartuję, jak uda nam się w pełnym składzie rozruszać bitwy troszkę, tak aby sędziów zawsze było wystarczająco! :D Pisanie na bitwy to nie lada wyczyn, zwłaszcza że z moim charakterkiem częściej porzucałam, zmieniałam, odchodziłam niż stawiałam ostateczną kropkę na końcu.
Karawan
28.09.2017
Czyli jednak prawda, że niezależnie od ilości przeżytych lat i doświadczeń zwanych inaczej kopami w rzyć od życia, pozostajemy w jakiejś części dziećmi niecierpliwie czekającymi na choinkowy prezent, wróżkę zębuszkę, czy innego wielkanocnego zająca. Szkoda, że tak mało w nas dzieci! Karola nie martw się! Wszystkie miejsca na podium! ;))
KarolaKorman
29.09.2017
Audi ( to teraz tak cię będę nazywać), ale obiecałaś, że po ocenach wrzucisz swoją pracę - trzymam za słowo :)

Karawan, ha, ha, dobra, tym się będę pocieszać. To już coś, wyżej, być może, nigdy nie wyleziemy :)
Karawan
29.09.2017
Mógłbym być i na StoPiątej lub PowyżejPierwszej pod warunkiem, że komentarze i sugestie będą. Mnie lokata nie kręci. Piszę, bo chcę z siebie wyrzucić, piszę, bo to doskonała gimnastyka dla szarej brei, którą noszę w kościanej puszce na karku, piszę, bo ciekaw jestem czy to co piszę komuś się spodoba, piszę, bo jeszcze mogę, ale przede wszystkim dlatego, że są tu Ludzie pokroju Skoi, Naza, Okropnego, Jareda, Ciebie Karol również, Violet i ... wielu innych od których dostałem wskazówki, podpowiedzi, zachętę do podnoszenia się. Dziękuję!
Jared
29.09.2017
Ojej, jak tu miło <3 Już jutro oceny, słoneczka :D #HellYeah Chociaż przyznam, że najwięcej chyba się da nauczyć... od samego siebie. Polecam, polecam robienie notatek z ciekawych książek, przerabianie cytatów, dostosowywanie scen - ponoć geniuszem jest geniuszem, a ten kto wykorzystuje geniusz innych we własnych celach :3 (- Bill Gates?)
KarolaKorman
30.09.2017
Tak, miło się zrobiło, to prawda. Fajne jest to, że pomimo rywalizacji wspieramy się wzajemnie :) Karawan swoim wywodem mnie wzruszył. Było w tym jakieś ciepło, które ujmuje za serce. Może dlatego, że sama piszę na tematy Bitewne, bo lubię, kiedy ktoś wejrzy w tekst całym sobą. Nie zapominam też o tych, którzy czytają te teksty, choć wcale nie muszą jak pasja, Amy, patty, MarBe, Adam, illibro, RobertM i inni. To bardzo motywujące i też przy tej okazji wszystkim moim czytelnikom dziękuję :)
KarolaKorman
30.09.2017
Obudziłam się dzisiaj z myślą, że znów coś pokręciłam, mianowicie, że to Swanny pisała Bitwę i nie wstawiła, a nie Audi. Zlałyście mi się w jedną osobę. Już skręciłam na powrót mój rozciągnięty zwój :) Sorki za błąd :)
Niemampojecia96
30.09.2017
"ponoć geniuszem jest geniuszem, a ten kto wykorzystuje geniusz innych we własnych celach :3 (- Bill Gates?)"- fajne, biere to :).
Jared
30.09.2017
ponoć geniuszem nie jest ten kto jest geniuszem^

Kurdeeee XD
Skoiastel
30.09.2017
No właśnie się wczoraj, Jared, zastanawiałam, co piłeś i w jakich ilościach, bo za nic w świecie nie umiałam tego bełkotu rozkodować xDD
Jared
30.09.2017
Dzięki za sprostowanie, dobrze że tego nie dałem do wątku "cytaty" XD
Niemampojecia96
30.09.2017
A ja to dobrze przeczytałam *w sensie mój umysł sam naprawił*, źle od Ciebie skopiowałam i źle dodałam.
Tak se genialnie z naszej strony xd.
Jared
30.09.2017
Mi by się przydała taka zdolność, jak poprawiam sprawdziany V klasy XD U jednego "mama" jest biernikiem i się zastanawiam, co mu się we łbie zrodziło XD Jakby chociaż była wołaczem, to prędzej, bo mama woła na obiad XDD
Jared
30.09.2017
Pierwsza ocena dodana, czekamy na akceptację admina :E
Skoiastel
30.09.2017
Druga również :)
Audiser
30.09.2017
Trzecia wyląduje jak tylko skończę zmianę i wrócę do domu <3 czyli wieczorem :D
Ale myślę, że w tym czasie akurat skończycie czytać pierwsze oceny :D
Karawan
30.09.2017
To gdzie som co by je poczytać?? A "wieczorem" to która jest wg zegara?
Administrator wciąż ich nie zatwierdził.
Jared
30.09.2017
2,5 zajmyje adminowi klikniecie "accept", moglby sobie darowac bo i tak nie prowadzi zadnej selekcji
Jared
30.09.2017
2,5 h zajmuje^
Karawan
30.09.2017
Może ma dłuugi makaron na obiad?
Specific_girl
30.09.2017
Karola :D Ty zawsze pokręcisz mój nick xd nie patty tylko patyy :D :D
Karawan
30.09.2017
Oj tam handryczysz się o t y ! Nie ma o co! Ważneżeś lubiana i doceniana, wyjdziesz za mąż za trumpa to zmienisz se nicka na "Iwanka" ;))
Jared
30.09.2017
Ocenki są <3
Karawan
30.09.2017
Wielkie Dzięki !!
Jared
30.09.2017
Arysto już szlifuje końcówki, ocena pojawi się dzisiaj. Audiser prawdopodobnie również :P
Lucinda
30.09.2017
No i jeszcze ja niedługo wstawię, żeby nie było, w końcu okaże się, kto miał rację, Jaredzie, bo wciąż uważam, że nie jestem odpowiednią osobą do tej roli. Nie mnie jednak oceniać własne kompetencje, bo jeszcze obraz zniekształcony wyjdzie :P
Jared
30.09.2017
Lucinda, zapomniałem na śmierć ;-; Przepraszam :o Ha, zaraz się okaże, że Twoja ocena najbardziej się spodoba, zobaczysz xD
Lucinda
30.09.2017
Wątpię XD Osobiście jestem sobą zawiedziona, ale przynajmniej trochę mogę zwalić na przeziębienie, które mnie na kilka dni wykluczyło :P Ale i tak przegadałam trochę, może gdybym miała doświadczenie, nie byłoby tak źle, a przy tym debiucie ze zdziwieniem zauważam, że się denerwuję odrobinę, w moim przypadku czyt. trzęsę się z zimna XD
Jared
30.09.2017
Będzie dobrze, jak będą to takie komentarze, jak mi zostawiłaś pod KD, to oceniani będą bardzo zadowoleni :3
Jared
30.09.2017
Arysto
30.09.2017
Jeśli ktoś czeka na oceny ode mnie - to informuję, że wstawię około północy dopiero. Pewnie będzie trzeba czekać trochę na zaakceptowanie admina.
Do 6 rano czy coś.
KarolaKorman
01.10.2017
patyy, sorki wielkie, ale o Tobie pamiętam :)

Idę poczytać, co nabazgrałam, bo widzę, że oceny się pojawiły :)
Karawan
01.10.2017
Jeśli możecie to podbijcie na Głównej!
Karawan
01.10.2017
Znaczy nie możecie. Szkoda. Ad rem; czy to już koniec? Wydawało mi się, że oceniających miało być pięć, a piszących cztery. Czyżbym zaś coś pomieszał?
KarolaKorman
02.10.2017
Przeczytałam wszystkie oceny. Jestem pod ogromnym wrażenie ogromu pracy każdego z Was. W każdej z ocen znalazłam bardzo istotne uwagi i będę je jeszcze na spokojne analizować. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Serdecznie pozdrawiam :)
Karawan
02.10.2017
Kawał doskonałej roboty! Ja jeszcze nie. Czekam na info czy to już wszystko czy jeszcze cóś?
Jared
02.10.2017
Audiser nie zdazy wstawic, cos jej wypadlo, wiec w sumie podsumowanie i wyniki powinny byc dzisiaj :P
Audiser
02.10.2017
Ja wam napiszę takie podsumowanie z ciekawości pod waszymi utworami jako czytelnik.
Naprawdę przepraszam, czynnik ludzki - zdekoncentrowałam się wydarzeniami prywatnymi i nie zdążyłam w porę wszystkiego dokończyć :c
Karawan, wieczorem miało znaczyć około 20 :D
W środę mam wolne to wtedy wszystko uzupełnię! (Arysto wrzuci podsumowanie beze mnie)
Karawan
02.10.2017
Młode ładne dziewczyny mają wieczory zajęte, ale żeby na początku jesieni tak od dwudziestej do dziś? No! No! Gratuluję ;))
Audiser tak na serio; każde z nas piszących (tak myślę) ma świadomość, że to co robicie dla nas robicie kosztem własnego czasu. Dzięki z góry za to.
Karawan
02.10.2017
A ponad to co tam u Swanny z publikacją? Wszak już po zawodach - chętnie bym poczytał.
"Pliiiz"!
Audiser
02.10.2017
Karawan, ja tylko wieczorami chadzam sobie do baru i roznoszę drinki ;) Aczkolwiek tu była moja wina - czas zaplanowany miałam i troszkę wbiłam sobie kulkę w kolano na starcie :D Następnym razem ogarnę swoje cztery litery i w końcu usiedzę w miejscu.
Nie tylko ty czekasz na Swanny, Jared już rączki pocierał! :D
Karawan
02.10.2017
O to Go nie posądzałem. We wszystkich filmach to było pocieranie udek ;)
Naprawdę nie mam żadnych pretensji! Żyć kiedyś też trzeba! Trudno byłoby mieć pretensje do malarza, że przestał malować mój portret (robiony za darmo!) i poszedł się spotkać z przyszłą żoną;))
Wrzucam.
Wrzucam podsumowanie :) - Arysto

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji