Bizarrowe zabawy

fanthomas
07.10.2021
100 lat temu surrealiści wymyślali różne zabawy słowne na pobudzenie wyobraźni. Układali na przykład zdania z kilku losowych słów albo tworzyli zdania hipotetyczne - jeden uczestnik zabawy wymyślał zdanie zaczynające się od "gdyby" lub "gdy", a drugi dokładał takie w trybie przypuszczającym (oba absurdalne), np. Gdyby kalendarze robiono z papieru toaletowego, słoneczniki spadałyby z nieba. Proponuję podobną zabawę na pobudzenie wyobraźni z udziałem generatora słów losowych. Każdy chętny niech wylosuje dwa słowa i na ich podstawie napisze krótki absurdalny tekst
fanthomas
07.10.2021
https://randomwordgenerator.com/
fanthomas
07.10.2021
Chyba że to miały być luźne zabawy w rodzaju jeden mówi to a drugi tamto
Shogun
07.10.2021
Wylosowałem dotykać, szampan
Shogun
07.10.2021
I co teras?
Shogun
07.10.2021
Tekst?
fanthomas
07.10.2021
Zalosuj jeszcze raz, myślę że dwa hasła będą lepsze
fanthomas
07.10.2021
Szampan, który dotyka
Patriota
07.10.2021
A co to w ogóle jest to bizarro? I jakich argumentów byś użył, żeby się tym zająć?
pansowa
07.10.2021
Szkoły skończ, to się dowiesz :)
cos_ci_opowiem
07.10.2021
A po ile słów mamy losować, @fanthomas?
Patriota
07.10.2021
Pytanie do fantomasa.
fanthomas
07.10.2021
Najlepiej wylosowac dwa hasła po dwa słowa żeby było ciekawiej
fanthomas
07.10.2021
Losujesz raz na przykład virgin pig i drugi raz np. clay president
fanthomas
07.10.2021
Potem tych haseł używasz jako inspiracji do stworzenia tekstu
fanthomas
07.10.2021
A co to jest bizarro? Zapraszam tutaj https://facebook.com/groups/478286886473826/
Patriota
07.10.2021
Łojeju, żeby przbrnąć przez te wszystkie gadki na tym nieczytelnym pejszbuku, ja to chciałem w skrócie prostą definicję i jakieś argument za i ewentualnie przeciw, negatywy i pozytywy.
Patriota, Bizarro wulgarne, nie patriotyczne, świętości nie szanuje - czyli można rzec, że wyzwolone, ale nie dla patrio-kato-prawi raczej, bo weźmnie i jeszcze oburzy i tylko siwy dym, co kąsa kłami w kształcie krzyży
Patriota
07.10.2021
Kto mieczem wojuje, ten .... Jak można coś wykorzystać na lewacką głupotę, to chętnie się zapoznam. Ale o jakąś definicję proszę.
Zamkli googla i Wikipedię?
Eee tam.
Pojebane jak i ten TW.
Wylosowano: osoba- Dzidek, miejsce akcji - oberża, okoliczności nieciekawe.
I w opku "W nieciekawych okolicznościach Dzidek wszedł do oberży".
I tu bëdzie składanka wylosowanych czółenek.
Patriota
07.10.2021
Aha, tak mówisz. No skoro sam autor wątku nie zamierza przekonywać za, to więcej nie drążę. Ja chciałem wiedzieć z pierwszej ręki, bo w wiki, to każdy może sobie przeczytać.
fanthomas
08.10.2021
Zaraz, zaraz. Spałem, dlatego mnie nie było.
fanthomas
08.10.2021
Bizarro fiction to gatunek, który stawia przede wszystkim na zaskakujące pomysły, często mocno absurdalne - historie, których nikt wcześniej nie wymyślił. Czerpie mocno z surrealizmu i absurdalnych komedii, ale też wchodzi niekiedy na tereny horroru.
fanthomas
08.10.2021
Duża dowolność, najważniejsze to w jakiś sposób zadziwić, zaskoczyć lub zaszokować czytelnika.
Józef Kemilk
09.10.2021
Gdy zieloną jagodę zerwałem z krzesła, usłyszałem jazgot wznoszących się płatków śniegu.
Dobrze?
Józef Kemilk
09.10.2021
Szafa grająca przerwała muzykę i odezwała się świszczącym głosem.
- Tadek, podaj piwo, po usycham.
Niestety barman zapatrzony na chomika uczącego się od pająka pleść sieć, zignorował prośbę.
- Zapłaciłeś za szkolenie? - Oburzony pająk warknął, a z jego ust wypłynęła ślina.
- Kasę dostaję dziesiątego - przytomnie zachował się Tadek, a jego policzki niebezpiecznie się zarumieniły. - Mogę na kredyt?
- Proszę pana, to tak nie działa - Poczwarka przyczepiona do spodu baru, zaczęła przekształcać się w motyla. - Można zapłacić w naturze.
- Ja tak czasem robię - odezwała się Halinka.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji