Bóg, honor, ojczyzna. Wątek dyskusyjny dla osób kochających Polskę.

Noico1
3 miesiące temu
Zapraszam wszystkie kulturalne osoby kochające Polskę.
wersyisłowabiegłe
3 miesiące temu
Dlaczego na innym koncie masz avatara z gołą cipą?
Noico1
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Wersy, bo bogumił to zwykła pis da :)
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Kocham Polskę tępiąc prawactwo, bo bóg nie istnieje, honoru nie znacie, a Ojczyznę chcecie ruskim oddać skurwignoje
Żan Klod Van Ban
3 miesiące temu
ORKIESTRA GRA
Przez osiem lat próbowali zniszczyć WOŚP. Zakazywali wojsku, policji, podległym urzędnikom uczestniczenia w akcji. Hierarchia kościelna z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy obrzydzała zbiórkę.
Politycy prawicy i publicyści (będący jak się dziś okazało na pensjach w rządowej TVP) wyśmiewali Orkiestrę. Sama TVPiS ignorowała akcje poświęcając jej jedno zdanie w końcowych newsach.
Dochodziło nawet do cenzury w stylu stalinowskim, czyli wymazywania istnienia WOŚP z przestrzeni publicznej. Gdy jakiś gość PiSowskiej TVP pojawił się w studiu z naklejonym serduszkiem, kodowano obraz tak by serduszko Orkiestry było niewidowczne.
Ci którzy tak chętnie, często i głośno sami uważają się za patriotów, słabo jednak znają duszę i naturę Polaków. Ten naród bowiem nienawidzi zakazów. I im mocniej atakowano WOŚP, tym chętniej Polacy angażowali się w akcje zbiórek. Mimo lekceważenia, odsądzania od czci, zakazów i cenzury, co roku padały rekordy podczas wielkiego finału. Na przekór władzy i propagandzie.
Uważam, że wściekłe ataki na WOŚP, tylko wzmocniły Orkiestrę i wspólnotę Polaków. Chciano nam zabrać coś naszego, coś co uważamy za ważne, sensowne i potrzebne.
Ludzie dzielą na tych, którzy pomagają, bo mają taką potrzebę, bo się wzruszają, bo ich serce tak im każe. I na tych, którym to zwisa i powiewa, bo po prostu interesują się tylko sobą.
Najgorszy jednak typ, to taki osobnik, który przeszkadza innym pomagać. Nie chcesz brać udzialu w WOŚP to nie wrzucaj do puszki. Proste. To akcja dobrowolna. Nie podoba Ci się krzykliwy, wesoły styl Orkiestry. Ok. Rozumiem. Wrzuć grosz na inną Fundacje.
Kim jednak trzeba być, aby przeszkadzać w akcji charytatywnej, która służy wszystkim? Co trzeba mieć w głowie, by swój czas poświęcać na obrzydliwe wpisy i ataki w internecie?
Niech PiS zrobi swoją Orkiestrę. Niech jej liderem będzie piękna jak usta Jarosława Danuta Holecka, która w TV Republika przebierze się za smoka wawelskiego, czy Sierotke Marysię i tak zachęca do zbiórek. Zbieranie dla innych to jednak ciężka robota. Sakiewicz i Rydzyk od zawsze zbierają przecież tylko na siebie 😀
Powiem Wam tak. Różnych parszywców zdarzało mi się w życiu spotykać, ale z mojego rozeznania wynika, że jaskiniowi wojownicy z Orkiestrą, ci którzy plując jadem ją atakują, są najgorsi z najgorszych.
Przebijają w swej wściekłości zwykłych, zmanipulowanych zwolenników Zjednoczonej Prawicy, przebijają głosicieli teorii spiskowych i antyszszepionkowców, przebijają legiony moherowe i zwolenników płaskiej ziemii, przebijają nawet fanatycznych chuliganów i kiboli.
To ludzie dla których nie ma już ratunku. Ich serca nie są z kamienia. Są z zatrutego powietrza.
Żan Klod Van Ban
3 miesiące temu
Skiba jak zwykle w punkt
Noico1
3 miesiące temu
W tym roku zebrano 175 milionów, no zaokrąglmy do dwustu milionów. W Polsce jest około 10 milionów dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, nazwijmy ich dziećmi. 200 mln : 10 mln = 20 zł na dziecko : 12 miesięcy = Owsiacek zebrał 1,66 zł miesięcznie na jedno dziecko. Suma oczywiście powala na kolana.
Tymczasem PiS dał tylko w jednym programie zwanym 500 plus, w styczniu bo to według ustawy pis 800 zł. Maleńka różnica:))

Budżet służby zdrowia 175.000.000.000. Oblicz młody matematyku jaka to suma.
200.000.000 : 175.000.000.000 = 0,0011428571428571
To chyba jest nieco ponad jeden promil.
Żeby to zobrazować, to pomoc Owsiaka to tak, jakby do basenu z wodą dolać łyżeczkę. Żadna różnica. Tyle w temacie.
To bez kosztów po stronie Owsiaka, bo ile z tych 200 mln. trafi do szpitali, a ile rozbierze rodzina Owsiaków i przydupasy to szkoda gadać.
Noico1
3 miesiące temu
A teraz koszty obłsługi tego bogato reklamowanego cyrku.
Dwa tysiące wozów strażackich z obsługą. Koszt wyjazdu dwugodzinny do gaszenia to 600 zł. Na całodzienną imprezę to będzie jakieś 3000 zł. 3000 zł x 2000 gmin = 6.000.000 same straże.
Po stronie policji pewnie kwota będzie podobna, albo większa bo oni mają płacone dodatkowe dniówki, albo nadgodziny i to świąteczne plus nocne to jakieś 12.000.000.
Plus prywatne firmy ochroniarskie. Dodatkowe 10 mln..
To tylko tak z grubsza daje około 30 milinów, bo owskak jako organzator imprez jakimś dziwnym trafem zwolniony jest z płacenia. Płaci państwo, czyli okrada wszystkich, także organizatorów tysięcy innych zbiórek, którzy nie mają takich forów.
Noico1
3 miesiące temu
Cieszy też, że jednak wielu ludziom otwierają się oczy na zło przedstawiane jako dobro. To jeden z komentarzy dodanych pod wklejonym wyżej świetnym filmem Piotra Wielguckiego.

@mstrzes9845
1 dzień temu
Jako dzieciak, jeszcze w latach 90-tych, byłam harcerką ZHR. Wszyscy zbieraliśmy kasę dla WOŚP. Matka Kurka mnie obudziła i od tamtej pory ani grosza. Szacunek, że się Pan zaparł żeby tą sprawę ruszyć i doprowadzić do końca i przedstawić jak wygląda prawda, mimo procesów. 💪

A tu dla przypomnienia, historia Matki Kurki jak walczył z tym plugastwem:

Dementor Biały
3 miesiące temu
Noico1
3 miesiące temu
Ta nachalna i prymitywna filantropia to obecnie już zwykły paździerz i ludzie pewnie niedługo przejrzą na oczy. Żadna ordynarna propaganda już tego nie powstrzyma.
Żan Klod Van Ban
3 miesiące temu
Ciebie nic dementorze nie uzdrowi to fakt
EllVik
3 miesiące temu
"Bóg, honor, ojczyzna. To trzy najczęstsze przyczyny zgonów polskich szlachciców". ~ 1670
EllVik
3 miesiące temu
Kiedy nie wiesz, czym różni się kupowanie sprzętu medycznego mogącego działać kilkanaście (a może i kilkadziesiąt) lat i w tym czasie ratować setki żyć a zwykłym rozdawnictwem, ale i tak się wypowiesz:

"Noico1 2 godz. temu
W tym roku zebrano 175 milionów, no zaokrąglmy do dwustu milionów. W Polsce jest około 10 milionów dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, nazwijmy ich dziećmi. 200 mln : 10 mln = 20 zł na dziecko : 12 miesięcy = Owsiacek zebrał 1,66 zł miesięcznie na jedno dziecko. Suma oczywiście powala na kolana.
Tymczasem PiS dał tylko w jednym programie zwanym 500 plus, w styczniu bo to według ustawy pis 800 zł. Maleńka różnica:))"
EllVik
3 miesiące temu
+ te 800+, które pis włożył do zamrażarki jak db pamiętam?

Część postów została ukryta (5045)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Conie
4 dni temu
Kociula, Nowecka, Żukrowska, Śloda, Bąk-Dziewanowicz, Szering coś tam i inni też są zlepkiem komórek które należaloby usunąć.
Noico1
4 dni temu
Neopoganie mają ludzką grzeszną naturę. Natura ludzka jest religijna i dlatego nie lubi próżni stąd wypełniają sobie przestrzeń antykulturą i dawną religią adekwatnie do poziomu rozwoju swojej duchowośc
Noico1
4 dni temu
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=LUpapJz-Wwg
Conie
4 dni temu
Szpilka
4 dni temu
Noicyk, sam ze sobą rozmawiasz?

Nie świadczy to dobrze o Twoim zdrowiu psychicznym (¬_¬ )
wikindzy
3 dni temu
Taka terapia, podobno alternatywa dla elektrowstrząsów
Conie
3 dni temu
Przestępcy zza naszej wschodniej granicy dominują polski półświatek, zajmując miejsce polskiej mafii. Rząd udaje, że problemu nie ma, służby nie chcą ujawniać przynależności narodowej aresztantów, a resort obrony unika odpowiedzi na pytanie, czy poprze słowacki pomysł wysłania ukraińskich przestępców na front.

Ponad 7 tysięcy cudzoziemców przebywa łącznie w polskich jednostkach penitencjarnych – wynika z danych Służby Więziennej. Wśród nich najwięcej jest obywateli Ukrainy, Gruzji i Wietnamu. Ci pierwsi trafiają za kratki nie tylko za akty przemocy i wandalizmu czy prowadzenie samochodu po pijanemu, ale również za przestępstwa popełniane w ramach zorganizowanych grup. Uchodźcy z Ukrainy, którzy nie chcieli wracać do swojej ojczyzny, aby z bronią w ręku przeciwstawić się rosyjskiej agresji, nie zawsze wybierali uczciwe życie w Polsce. Dziś, kilkaset kilometrów od frontu w Donbasie, biorą udział w innej wojnie. Wojnie w świecie przestępczym. Jej stawką są gigantyczne pieniądze, wpływy i władza.

Szokujące informacje
Jednym z ostatnich dokumentów, które w listopadzie 2023 roku trafiły na biurko odchodzącego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego (podlegały mu służby specjalne) był raport sporządzony przez Biuro Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym. Raport – opatrzony klauzulą niejawności – opisywał nowe zjawisko w świecie przestępczym. Jego głównym wnioskiem było to, że w polskim półświatku toczy się zażarta walka o władzę i pieniądze między polskimi gangsterami a ich konkurentami z Ukrainy. Jak się okazuje, ci ostatni odnoszą tam zwycięstwo za zwycięstwem.
Conie
3 dni temu
Jakie obszary działalności przestępczej stają się domeną gangów ukraińskich?
Pierwszym jest brutalna egzekucja długów. Oznacza to powrót do lat 90.tych. Polega to na uprowadzeniu dłużnika i znęcaniu się nad nim do momentu aż odda swoje zobowiązanie. Gangsterzy dokonują tego, używając młotków, pałek i wiertarek do rozwiercania kolan. W 2023 roku komórki policyjne zajmujące się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości w województwie mazowieckim dowiedziały się o kilkudziesięciu takich przypadkach. O powadze sprawy świadczy fakt, że żaden z dłużników zidentyfikowanych przez policję nie chciał oficjalnie zgłosić sprawy. A sami bandyci działali bardzo profesjonalnie. Gdy znęcali się nad dłużnikiem, mieli ubrane maski zasłaniające twarz. Porozumiewali się albo w języku ukraińskim albo rosyjskim, a częściej tzw. „surżykiem”, czyli popularnym w środkowej Ukrainie dialektem zawierającym elementy wszystkich języków używanych w tym kraju. Bandyci nie zabrali też ze sobą na akcję telefonów komórkowych, co spowodowało, że nie można było ich namierzyć poprzez lokalizację miejsc logowania.

Drugi obszar działań to handel narkotykami na skalę hurtową. Dotychczas ten sektor działalności, kontrolowany przez polskie mafie, opierał się na precyzyjnych ustaleniach i rozliczeniach. Dealer, który chciał na swoim terenie (czyli w jakimś obszarze miasta) rozprowadzać narkotyki – np. w szkołach, dyskotekach lub nocnych klubach – musiał co miesiąc uiszczać określoną, nieformalną opłatę za pozwolenie na taką działalność. Pieniądze trafiały do gangu rządzącego miastem. Dealer mógł kupować narkotyki tylko od jednego, znanego mu hurtownika. Hurtownik również płacił za pozwolenie na swoją działalność. Narkotyki kupował zaś od producentów, czyli z wytwórni podlegającej konkretnej mafii i zarządzanej przez jej człowieka. Gdy któryś z dealerów choćby próbował działać na własną rękę i powstawały wątpliwości co do rozliczeń, przyjeżdżało do niego uzbrojone mafijne komando i siłą perswadowało mu, że popełnił bardzo poważny błąd. Na tym tle dochodziło często do wzajemnych animozji między gangsterami, co nie raz kończyło się tym, że pobity zgłaszał się na policję i w zamian za nadzwyczajne złagodzenie kary sypał swoich wspólników. Te wzajemne animozje pozwalały policjantom odnosić sukcesy w walce z narkogangami. Teraz jednak w ich miejsce dynamicznie wchodzą Ukraińcy. Po pierwsze dysponują większą gotówką i mogą kupować jednorazowo większe ilości narkotyków. Po drugie opanowali kilka bardziej skutecznych metod transportu środków odurzających. Wspomniany raport opisuje następującą historię: w zachodniej Polsce zorganizowano akcję charytatywną polegającą na zbiórce towarów dla ogarniętej wojną Ukrainy. Towary miały pojechać mikrobusami na wschód. W jednym z nich, między skrzyniami z darami od hojnych Polaków, znajdowały się pakunki z marihuaną i amfetaminą. W okolicach Warszawy kierowca odłączył się od konwoju i na jednym z parkingów spotkał się z dealerami, by przekazać kontrabandę. Kilkadziesiąt kilogramów narkotyków trafiło na czarny rynek w stolicy.

Trzeci obszar działalności ukraińskich mafii to handel bronią. Jeśli wierzyć w ustalenia BWK KGP, to przestępcy zza wschodniej granicy zaopatrują w broń gangsterów nie tylko w Polsce, ale również w krajach zachodniej Europy. Broń (pistolety ręczne i automatyczne, karabiny, granatniki) pochodzą z frontu we wschodniej Ukrainie. Tam ma miejsce proceder handlu bronią; kupcy odkupują broń od żołnierzy walczących z Rosjanami. Potem specjalni kurierzy przerzucają duże ilości przez „zieloną” granicę, m.in. szlakami w Bieszczadach albo w ciężarówkach, wykorzystując legalną wymianę towarową między Polską a Ukrainą. Z ustaleń policjantów wynika, że zjawisko jest możliwe dzięki korupcji wśród pograniczników ukraińskich i niekiedy polskich. W zamian za łapówkę celnicy przymykają oko na nielegalny towar na kontrabandę. Co ciekawe: jeden z przemytników broni zatrzymany w Niemczech zeznał, że pistolety na handel dla gangów sprzedawali nawet rosyjscy żołnierze (!).

Wreszcie czwarty obszar działalności ukraińskich mafii to prostytucja. Powszechnym procederem jest werbowanie młodych kobiet z ubogich rejonów kraju do pracy w charakterze prostytutek w polskich agencjach towarzyskich. Ukraińcy pełnią w nich rolę ochroniarzy, nadzorców i kasjerów. Ale nie tylko. Miłosne igraszki w domach uciech są filmowane i wykorzystywane jako materiały umożliwiające szantażowanie klientów, szczególnie bogatych biznesmenów, działaczy samorządowych i polityków. Są oni bowiem wiele zrobić, aby kompromitujące ich taśmy nie ujrzały światła dziennego.
Conie
3 dni temu
Całość:
https://www.dakowski.pl/gangsterzy-z-ukrainy-silniejsi-brutalna-egzekucja-dlugow-narkotyki-prostytucja-handel-bronia/
Bettina
3 dni temu
To siẹ nazywa anty socjalne praktyki.
Bettina
3 dni temu
A w mieście Ratyzbona ruszyly projekty katolickie - Komu w drogẹ - kot kotu.
Bettina
3 dni temu
Żarcik, ale ruszyły akcje - czyszczenia ulic.
Bettina
3 dni temu
Skrzydłami.
Conie
3 dni temu
Wrócił rudy szwabski kundel, wróciły ciuchy z lumpexu dla Polaków.

Wraz z pognaniem precz rudego szkopskiego kundla i jego folksdojczów w 2015 roku zniknęły popularne w tamtym czasie bieda - sklepy z używaną odzieżą, zwane lumpeksami . Okazuje się, że nie na długo, wraca bieda, wraca odzież z lumpeksów. Nawet reprezentacja polski na igrzyska olimpijskie otrzymała z Germanii trzeci sort ubrań.
„Między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio naszych olimpijczyków ubierała POLSKA firma 4F. Na tegorocznych IO w Paryżu naszą kadrę ubierze niemiecki Adidas. Było pięknie, biało - czerwono i po naszemu. A jest szwabski lumpeks” – pisze jeden z internautów, komentując zaprezentowane wczoraj stroje, w których Polacy wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Podobne komentarze zalały media społecznościowe.
Bettina
3 dni temu
Nawet na ciuchach siẹ zna
Alienator
3 dni temu
Umowa z adidasem została zawarta w październiku. Możesz powiedzieć, kto wtedy rządził?
Bettina
3 dni temu
ja czy Ja
Bettina
3 dni temu
Czyja umowa?
I czekala?!
Bettina
3 dni temu
Co za szczyny.
Bettina
3 dni temu
W miastach PO.
Bettina
3 dni temu
No chyba nie powiesz , ze przetasowania wyborcze zaczynaja sie dzien przed wyborami?.
To ich ubrali po światowemu.
Conie
3 dni temu
Pewnie specjalnie na cześć rudego szkopskiego kundla rzucili czwarty sort, przekonani że i tak na kolanach lub pozycji pełzającej nikt tego nie skontroluje.
Conie
3 dni temu
Na fotkach wyglądają jak dziady z lumpexu i śmieciarze. To ci będziemy mieli reprezentacje, zaplączą się we własne gacie. Należy się spodziewać, że złom wiatrakowy ściągnięty przez rudego będzie spełniał równie wysokie standardy.
Bettina
3 dni temu
Ja sobie kupilam parẹ rzeczy. Ostatnio za duzy plaszcz w stylu porucznik columbo - chodze w nim na deszcz.
Bettina
3 dni temu
A powaznie, jasne, ze mam na deszcz deszczowa bajerską kurtke jak kazdy bajerak
Bettina
3 dni temu
Polska odziez jest droga. Kiedys jednak ubieralam chetnie dzieci w ,,Wojcik"
Conie
3 dni temu
Z lumpexu od Adidasa jest w sam raz. Będziemy pośmiewiskiem całego świata. Wrócił rudy szwabski kundel, wróciły bieda i tandeta.
Bettina
3 dni temu
Conie, masz psa?
Conie
3 dni temu
Plugawi siewcy moralnego gnoju::

https://niepoprawni.pl/blog/wojciech-podjacki/siewcy-moralnego-gnoju-czyli-anatomia-lewackiej-rewolty
Bettina
3 dni temu
Poważnie pytam- Co myslisz o czipach dla pedofili? Wtedy ich aktywnosc w Internecie bylaby pod kontrola.
Conie
3 dni temu
Bettina
3 dni temu
Taka ,,swinka skatbonka"
Bettina
3 dni temu
Skarbonka, sorry, skarpeta
Ant
3 dni temu
Tefałszen po raz kolejny atakuje Obajtków
https://twitter.com/gfkot/status/1781408533595979805
Bettina
2 dni temu
Kompletnie nic nie wiem o Iranie

Na wystawie prezentujemy nieznane zdjęcia archiwalne, pochodzące z prywatnych irańskich kolekcji. Ekspozycja nie tylko przypomina o życiu Polaków w Iranie, jest również hołdem dla Irańczyków, których życzliwość i gościnność zostały na zawsze w pamięci uratowanych tułaczy. Wystawa przygotowana przez Ambasadę Islamskiej Republiki Iranu w Polsce była prezentowana wcześniej w siedzibie Wspólnoty Polskiej w Warszawie z inicjatywy Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Bettina
2 dni temu
Kultura perska współczesna to cos wow, jesli ktos umialby.
Bettina
2 dni temu
Ustalone nieprawidłowości wskazują również na występowanie mechanizmów korupcjogennych w NCBR" - podkreśliła Izba.
.salon24..

Ciekawe jak sie ma do synaps
Conie
2 dni temu
Nowa porcja śmiesznych memów.

https://www.dakowski.pl/postep-w-polu-i-zagrodzie-wymusza-na-mnie-memy/
Bettina
2 dni temu
Hm. Niektóre polskie korzenie po powojennej pożodze są inne, ale wredota niestoty trudna do wyplenienia.
wikindzy
2 dni temu
Nie dotyczy Generation Z
Bettina
2 dni temu
Poznalam dxis fantastycxna laske, mowi - Bylam na Hawajach ♥️, pare lat , maz mial prace na kontrakcie x- ja pracowalam ...I mentalnosc tamtejsza, ..fantastyczna. My nie pasujemy, niestety jestesmy tacy. ..bardziej pasuje slowianska, I tu mówi - polska mentalnosc.
Bettina
2 dni temu
Czyli ja nie zgadxam sie z tym Z , MOW ZA SIEBIE.
Bettina
2 dni temu
Nie znosze cwaniactwa musze o tym pamiẹtać.
wikindzy
wczoraj o 0:11
W zasadzie, ja też, ale jak czasem wypiję, to tak, jakby Tobie pastę termoprzewodzącą wymienili i przetaktowali procesor
Ant
wczoraj o 3:55
Bettina
wczoraj o 8:14
Autor, Murray Stein, zwracał uwagę na fakt, że bardzo wielu mężczyzn dzisiaj jest w procesie permanentnej przebudowy.
Salon24
Bettina
wczoraj o 8:16
Bardzo wielu nie znaczy wszyscy. wikindzy
Bettina
7 godz. temu
Co tam w polityce ...panie.
Napalona siksa
7 godz. temu
Bogumił, pragnę ciebie.
Bettina
6 godz. temu
Zlodziej.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji