Co najczęsciej tutaj czytacie?

Hej,

Przeszukując forum odnoszę wrażenie, że aktywność nie jest za duża, a jeśli padały pytania takie jak w temacie, to lata temu.

Próbuję ponownie wciągnąć się w pisanie, co robię odgrzebując (i poprawiając) swoje stare teksty. Chętnie wrzuciłbym ich więcej, ale fajnie by było, by trafiły w Wasze gusta, stąd moje pytanie.

Ale pytanie ma pewnie szerszy krąg zainteresowanych.

Zacznę od siebie.

Od kilku tygodni staram się przeglądać wszystko, jak leci, z listy nowych pozycji, ale pomijam większość wierszy (poezja zupełnie mi nie leży), fanfic oraz opowiadania, które zaczynają się lub szybko rzucają masą wulgaryzmów.

Próbuję "wskoczyć" w wieloczęściowe opowiadania od najnowszej części, z różnym rezultatem.

Im dłuższy tekst, tym chętniej czytam (lubię długie opowiadania), ale zwykle robię to "na raty", bo nie mam aż tak dużo czasu. Sama tematyka nie ma większego znaczenia.

Podejrzewam, że jestem w mniejszości.

Jakie są wasze preferencje?
Pan Buczybór
11.05.2021
zazwyczaj czytam one-shoty i wiersze. Na gatunki nie zwracam uwagi. Czasem się staram coś wieloczęściowego czytać i obserwować, ale leń ze mnie i różnie bywa... Na pewno pomijam straszliwie długie teksty - a są tu użytkownicy, którzy potrafią całą powieść wrzucić w jedną publikację xd.
Alienator
11.05.2021
Ja czytam zwykle fantastykę i to raczej na chybił trafił.
JamCi
11.05.2021
Ja głównie wiersze, opowiadania też, serii prawie nie, dwie czytałam i kocham je, wrócę do nich (pozdrawiam Krajewa i Kapelusznika).
Ant
15.05.2021
Siemka, ja czytam głównie forum i przepisy kulinarne
kigja
16.05.2021
Czytam wiersze, drabble, ogólnie krótkie formy, ale zdarza mi się całkiem przypadkiem przeczytać ciekawą prozę i w odcinkach.
Narrator
17.05.2021
Najchętniej czytam następująca tematykę:
1. Gwałt
2. Aborcja
3. Rozrywanie końmi
4. Wbijanie na pal
5. Obdzieranie żywcem ze skóry

Gorąco zachęcam do pisania na te tematy.
laura123
17.05.2021
Ja najchętniej czytam komentarze. Pasjonują mnie wulgaryzmy, dokopywanie sobie, wyśmiewanie jednych przez drugich, no i ataki na kobiety dokonywane przez niby-mężczyzn. Rewelacja!
Piotrek P. 1988
17.05.2021
Najchętniej czytam krótkie utwory.
Zarówno opowiadania jak i wiersze.
Surrealne, fantastyczne, dziwne, alternatywne, zaskakujące, zabawne.
Dziękuję wszystkim. Czytając ostatnie opowiadania, i inne krótkie wypowiedzi, oraz komentarze pod nimi, powoli zaczynam rozumieć różne nurty, które się tu ujawniają...

Trochę mnie smuci ilość zła i nienawiści w wielu wypowiedziach i komentarzach, ale taka chyba niestety natura całego Internetu. Martwi mnie duża ilość bardzo smutnych opowieści. Sam napisałem takich wiele, więc rozumiem, skąd się biorą, ale mam wrażenie, że ostatnio ich znacznie więcej.

Mam nadzieję, że opowiadania z pozytywnym przekazem nie zostaną zupełnie stłumione lub zakrzyczane.
Pan Buczybór
17.05.2021
zło i nienawiść w komentarzach to dzieła kilku ciągle tych samych osób pod ciągle tymi samymi tekstami. Jakby to wyjąć, to jest tutaj całkiem dobrze. Zresztą dość łatwo te pseudo-dyskusje unikać i można się skupiać na sprawach okołoliterackich
Shogun
17.05.2021
Cóż, co do "smutnych" tekstów, to wszystko zależy od nastrojów aktualnej około rzeczywistości, jak i nastrojów samych autorów. Tendencje są zmienne, choć pewien "smutek tekstowy" przypisany jest do niektórych autorów.

Co najczęściej tutaj czytam?

Prozę, wiersze no i oczywiście ulubionych autorów.

Cóż, prościej odpowiedzieć się nie dało, ale prostota nie jest zła.
Narrator
18.05.2021
Zło i nienawiść w komentarzach to bezpośredni rezultat instynktu samozachowawczego i wywołanego nim strachu. Jednak większości udaje się nad tym zapanować.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji