Ćwiczenie a jednocześnie mini konkurs i zabawa

Yourofsky
21.02.2021
Ćwiczenie polega na tym żeby w dowolnej formie ( proza, poezja, rymy, sny, listy... pełna dowolność ) opisać jak najkrócej ( Nie może być dłuższe niż 2 standardowe strony ) takie oto zdarzenie :

Zwykłe zdarzenie z życia, które kończy się straszną tragedią.

Ja już swoje napisałem i jest to moje ostatnie opowiadanko pt. " Ulica Zwycięstwa ".
Czas start ! :)
Zaciekawiony
21.02.2021
"Każdego dnia w drodze do pracy zaczepiał mnie ten sam bezdomny. Nie wyglądał źle. Prosił o jakieś groszaki, bo mu brakuje. Na co brakuje nie pytałem. Zawsze gdzieś tam się pałętało a to 10 groszy, a to 5. Nic wielkiego. Z czasem stało się to naszym rytuałem. Ja wpółdo w swoim garniaku, on w tym co zdobył. Już z daleka jego wołanie "dzieńdobry panie menadzerze!" W butonierce groszaki z reszt po drobnych zakupach, odłożone, żeby było co dać. Więc krótkie spotkanie i jego promienny uśmiech na pożegnanie.
Zastanawiałem się wiele razy czy mogę zrobić dla niego coś więcej. Zmienić jego życie. No może nie wziąć do domu i znaleźć mu pracę; nie jestem Samarytaninem. Niemniej sumienie mnie bodło, że poprzestawanie na dawaniu mu groszaków to trochę za mało. Pewnego dnia postanowiłem zaoferować mu coś na śniadanie. Na kolejne spotkanie przyniosłem torebkę z kanapkami. Z masłem, szynką i pomidorem. Jedna z kremem orzechowym i bananami, może nie zemdli.
Był zaskoczony. Swoje groszaki też dostał, ale jak mówił, już dawno nikt dla niego czegoś takiego nie zrobił. Wyjął pierwszą kanapkę i zaczął gryźć jeszcze przy mnie. Okazało się, że faktycznie odmieniłem jego życie. Był uczulony na orzeszki...."
Zaciekawiony
21.02.2021
Może być? Tak w 10 minut napisałem.
Yourofsky
21.02.2021
Ale pierwszej pomocy albo na 999 zadzwoniłeś ?? Dobre. Tzn straszne. Bo ja, tzn moja żona kiedyś takiemu bezdomnemu kupiła dwie słodkie bułki i był naprawdę bardzo wdzięczny. Jednym życie się układa bardzo łatwo a innym bardzo trudno czynsz opłacić.
Pytanie... uważasz że bezdomnym powinno się dawać ... pozwolić.... odejść ?

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji